Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Józef KONWENT - ustalenie danych emigracji do USA  PostWysłany: 07-12-2021 - 11:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Racja to osoba bliska. Z resztą Apolonia umarła w Kownie kilka lat później
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MartaRogowskaOffline
Temat postu: Re: Józef KONWENT - ustalenie danych emigracji do USA  PostWysłany: 07-12-2021 - 11:44
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2021
Posty: 100

Status: Offline
Arku, próbowałam zgodnie z twoimi poradami przeszukać epaveldas. Niestety zadanie zdecydowanie mnie przerosło Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
samhalikOffline
Temat postu: Re: Nazwisko Storek emigrantka do USA  PostWysłany: 07-12-2021 - 11:46
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2021
Posty: 10

Status: Offline
Czerwik_Ryszard napisał:
Witam serdecznie po długim czasie.
Mam do Szanownych forumowiczów następującą prośbę.Na stronie MyHeritage odnalazłem wiadomość o Pauline Susanne Storek , napisano tam że zmarła w dniu 1 października 1882 roku w miejscowości White w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych (urodziła się 15 czerwca 1861 r. w Wędzinie).Jeśli ktoś z Państwa ma dostęp do rozszerzonej wersji strony MyHeritage i Ancestry uprzejmie proszę o sprawdzenie czy są tam także inne informacje o tej osobie.
Z góry dziękuję bardzo za pomoc w poszukiwaniach i życzę Wesołych Świąt.


Poniżej info z myheritage

Imię i nazwisko Pauline Susanne Storek
Narodziny 15 cze 1861
Wędzina, Polska
Śmierć 1 paź 1882
White, Georgia, United States
Członkowie rodziny
Rodzice
Robert Storek
1827 - 1892
Susanna Storek (Bazan)
1829 - 1903
Rodzeństwo
Johanna Maria Zgondek (Storek)
1853 - 1897
Josepha Spauka ( Storek)
1857 - 1897
Sophie Beate Kolloch (Storek)
1865 - ?
Robert Emil Storek
1873 - 1954
Maria Josepha Storek
1854 - ?
Susanne Caroline Storek
1863 - ?
Bertha Caroline Bochnia Z Domu Storek
1871 - 1937

pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerwik_RyszardOffline
Temat postu: Re: Nazwisko Storek emigrantka do USA  PostWysłany: 07-12-2021 - 17:09
Sympatyk


Dołączył: 26-11-2020
Posty: 31

Status: Offline
Dzień Dobry Szanowny Panie Piotrze

Dziękuję bardzo Panu za wiadomość.

Od dawna szukam informacji o córce Roberta i Susanny która popłynęła statkiem transatlantykiem do USA może to właśnie ta osoba.
Aby dowiedzieć się z jakiego dokumentu pochodzi informacja o pobycie Pauline Susanne w USA z pomocą Pana Bogusława na stronie Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego ( wątek można śledzić na stronie )
https://siliusradicum.pl/fora/temat/pro ... post-28929 próbuję nawiązać kontakt z Panem Herbertem administratorem strony na portalu MyHeritage na której odnalazłem parę dni temu zapis uzupełniający moją dotychczasową wiedzę genealogiczną o Pauline Susanne Storek .

Pozdrowienia dla Pana Panie Piotrze
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2021 - 20:47
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
puszek napisał:
Franciszek Kwiecień z Feliksą Góral mieli tylko 2 córki.
Nr 8651 - Może to w/w Franciszek Kwiecień płynie do Ameryki 24.II.1894r. - ma 35 lat, jest żonaty
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AJXMN-GMQ


Dostałem dziś z Archiwum Stanowego w New Jersey kopię aktu ślubu Heleny Żurkowskiej z Adamem Jakubowskim z grudnia 1918 roku.
Wskazuje on, że Helena miała 20 lat i urodziła się w Polsce, jako córka Konrada i Feliksy.
Więc teoria o tym, że wspomniany wyżej Franciszek to pierwszy mąż Feliksy póki co zdaje się być słuszna.
Szkoda tylko, że akt ślubu nie podaje więcej danych odnośnie miejsca urodzenia - znając mobilność tej rodziny, to mogło być dosłownie wszędzie na terenie kraju.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_WojciechOffline
Temat postu: KONWENT Józef - poszukiwania w USA - bazy danych.  PostWysłany: 10-12-2021 - 17:52


Dołączył: 11-11-2021
Posty: 5

Status: Offline
Witam Was!
Dzięki Waszej pomocy doszedłem do etapu, na którym wiem, że w/w Konwent Józef - mój pradziadek przypłynął do USA 15 stycznia 1909 roku.
Moje pytanie jest następujące: Czy oprócz spisów powszechnych w USA jest szansa poszukiwań w kartotekach policyjnych (możliwe jest, że popadł w konflikt z prawem) oraz czy jest możliwość sprawdzenia ksiąg meldunkowych danego miasta. Jeśli chodzi o wyszukiwanie grobów to puki co brak rezultatów. Ponad to biorąc pod uwagę, że mógł mieć potomków, jak wygląda szansa znalezienia ich w USA przez DNA?
Jeśli ktoś z Was ma możliwość poszukania w spisach to proszę o info na priv - podam dokładniejsze dane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu: Re: KONWENT Józef - poszukiwania w USA - bazy danych.  PostWysłany: 10-12-2021 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 331

Status: Offline
Kaczmarek_Wojciech napisał:
Witam Was!
Dzięki Waszej pomocy doszedłem do etapu, na którym wiem, że w/w Konwent Józef - mój pradziadek przypłynął do USA 15 stycznia 1909 roku.
Moje pytanie jest następujące: Czy oprócz spisów powszechnych w USA jest szansa poszukiwań w kartotekach policyjnych (możliwe jest, że popadł w konflikt z prawem) oraz czy jest możliwość sprawdzenia ksiąg meldunkowych danego miasta. Jeśli chodzi o wyszukiwanie grobów to puki co brak rezultatów. Ponad to biorąc pod uwagę, że mógł mieć potomków, jak wygląda szansa znalezienia ich w USA przez DNA?
Jeśli ktoś z Was ma możliwość poszukania w spisach to proszę o info na priv - podam dokładniejsze dane.


Informacji o zdarzeniach "osobistych" ja szukam w gazetach z archiwum google, ale do tego warto wiedzieć gdzie ktoś mieszkał.
Książki adresowe bywają dostępne na MyHeritage.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Patrykmatal10Offline
Temat postu: Re: KONWENT Józef - poszukiwania w USA - bazy danych.  PostWysłany: 12-12-2021 - 05:27
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 238

Status: Offline
Witam serdecznie,
Poszukuje informacji o Józefie Matalińskim.

https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:MGZD-7J2 - tyle udało mi odnaleźć ,ale ciągle poszukuje informacji o jego rodzicach , lub chociaż nazwę miejscowości w której mieszkał przed emigracja.

Z góry dziękuje za pomoc, Patryk

_________________
Patryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
arkancielOffline
Temat postu: Re: KONWENT Józef - poszukiwania w USA - bazy danych.  PostWysłany: 12-12-2021 - 11:18


Dołączył: 29-07-2018
Posty: 1

Status: Offline
cześć, możesz zrobić test DNA, ale w tym przypadku zrób to z Ancestry, ponieważ szukając osób w USA, to oni mają największą bazę danych. Konieczne jest również, aby twoje drzewo było już dobrze zbudowane, ponieważ często korespondenci są odlegli i konieczne jest wtedy ułożenie prawdziwej układanki, aby połączyć ludzi. (przepraszam za mój polski, ale jestem francuski, używam automatycznego tłumaczenia). Marie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaska29Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-12-2021 - 14:01


Dołączył: 25-04-2021
Posty: 2

Status: Offline
Witam,
Poszukuję jakichkolwiek informacji o moim prapradziadku który wyjechał do USA.
Jedyne informacje jakie posiadam to:
Jan Kanty Wykręt pochodzący z Porąbki (Galicja), przypuszczalna data urodzenia 1870-1880, zmarł w USA.
Niestety na STATE OF LIBERTY nie znalazłam żadnych informacji
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-12-2021 - 14:26
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 331

Status: Offline
kaska29 napisał:
Witam,
Poszukuję jakichkolwiek informacji o moim prapradziadku który wyjechał do USA.
Jedyne informacje jakie posiadam to:
Jan Kanty Wykręt pochodzący z Porąbki (Galicja), przypuszczalna data urodzenia 1870-1880, zmarł w USA.
Niestety na STATE OF LIBERTY nie znalazłam żadnych informacji


Cześć,

Na FS jest karta powołania do wojska dla John Wykret (podpis jest Jan) urodzony w 1880 roku, oraz informacja o zgonie dla John Wykret ur. 2.2.1880, zmarły 21.1.1938.

Jest również karta z EI - Franciszek Wykret z Porabki przypłyną do Stanów na SS Kroonland z Antwerpii 13.6.1910. do wujka Jana.
Razem z nim jedzie do swojego szwagra 18 letni Józef Gałuszka.

Adres Jana to R.R.2 Box 38, Antigo Wisconsin.

Jeśli jednak bym miał typować to jest również karta powołania John Wykrent, urodzony 24 czerwca 1888 w Porąbce. Zamieszkały 419 Virginia ??? Niagara Falls, New York. Karta jest z 1917 roku. Podpis Jan Wykręt. Żonaty, żona i 2 dzieci.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_WojciechOffline
Temat postu: Emigracja do USA rodzina Niewiadomskich  PostWysłany: 17-12-2021 - 18:50


Dołączył: 11-11-2021
Posty: 5

Status: Offline
Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu dokładnej date emigracji do USA następujących osób:
Walenty Niewiadomski ur 1868
Józefa Niewiadomska ur 1869
córki:
Helena Niewiadomska ur 1898
Rozalia Niewiadomska ur 1901
Miejsce urodzenia Służewo / Aleksandrów Kujawski
Wyjazd do USA w 1904 roku - brak dokładnej daty do miasta BALTIMORE MD. Uprzejmie proszę osoby mające możliwość pobrania manifestów o kontakt na priv - będę wdzięczny za ściągnięcie skanów/mikrofilmów.
Pozdrawiam serdecznie, Wojtek Kaczmarek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu: Re: Emigracja do USA rodzina Niewiadomskich  PostWysłany: 17-12-2021 - 21:30
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 331

Status: Offline
Kaczmarek_Wojciech napisał:
Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu dokładnej date emigracji do USA następujących osób:
Walenty Niewiadomski ur 1868
Józefa Niewiadomska ur 1869
córki:
Helena Niewiadomska ur 1898
Rozalia Niewiadomska ur 1901
Miejsce urodzenia Służewo / Aleksandrów Kujawski
Wyjazd do USA w 1904 roku - brak dokładnej daty do miasta BALTIMORE MD. Uprzejmie proszę osoby mające możliwość pobrania manifestów o kontakt na priv - będę wdzięczny za ściągnięcie skanów/mikrofilmów.
Pozdrawiam serdecznie, Wojtek Kaczmarek.


Podpowiesz źródła?

Jesteś pewien tych danych?
W spisie powszechnym z 1940 w Baltimore mieszka małżeństwo Walenty i Józefa Niewiadomscy ale on ma 71 lat a ona 59 czyli on by musiał się urodzić w 69 ale ona w 81. To pewnie nie oni.
W spisie powszechnym z 1920 jest małżeństwo Niewiadomskich Walter i Josephine, urodzeni w latach, które napisałeś, lub +1 rok, mają córkę Rose z 1902 ale jeszcze dwójkę dzieci Henryka i Annę. Walter przypłynął do Stanów w 1903 a Józefina z dziećmi w 1904. Też pewnie nie oni.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2021 - 08:26
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Wojciechu,

Dnia 28.04.1904r.z portu Bremen statek „Koln” do Baltimore,Maryland
Plyna do męża i ojca Walenty Niewiadomski ,428 Bond str. Balto.MD

Józefa Niewiadomska lat 34 ,Aleksandrów,Russia,
ma przy sobie 10 $
płynie z 4 dzieci:
Helena Niewiadomska lat 6,
Maryanna Niewiadomska lat 5,
Rozalia Niewiadomska lat 3,
Andrzej Niewiadomski 11 miesięcy (w USA drugie imię Henry)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3A2CS3-HG2
Andrzej Niewiadomski ur.22.11.1902r.Aleksandrów par.Służewo
rodz.Walenty Niewiadomski ,Józefa z Janczaków
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big
Helena Niewidomska ur. 20.02.1898 r.Aleksandrow
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big
Rozalia Niewiadomska ur.26.08.1901r.Aleksandrów
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big
Marianna Niewiadomska 13.12..1899r.Aleksandrów
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big

Walenty z Józefą ,Ślub zawarli w 20.01.1889r.par.Służewo
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big
Dodam:
Walenty Niewiadomski ur.14.01.1868r.Czołpin par.Krzywosądz
rodz.Jan Niewiadomski,Franciszka z Sadowskich
skan 2 ,akt 4
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... uery.query

Na liście pasażerskiej jest również
Maryanna Nowak lat 27,Aleksandrów,płynie do Męża Macieja Nowak Balt.MD
dzieci:Stanisława lat 9 ,Józefa lat 6,Anna 6 miesięcy

Census 1910 Baltimore Ward 3, , Maryland
William Niewodomski
Josephine Niewiodomski
Stella,Mary,Rosa,Henry ur.Maryland ,Anna ur.Maryland
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... ePlace0=10

Census 1920
William ,Jozephine
Rose 18 ,Henry 17 ,Anna 13
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AM63D-ZG7
CENSUS 1930
Andrew Niewisdomski
Father:William Niewisdomski
Mother:Josephine Niewisdomski
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AX3WH-6SS
Drzewo New Jahnigen Tree
Andrew Henry ur.1903 Martha Chachulski ur.1907
https://www.ancestry.com.au/search/coll ... uXdQ%3D%3D
Andrew Henry Niewiadomski zmarł 09.08.1957r.Baltimore,MD
żona Martha (nee Chachulski)
https://www.findagrave.com/memorial/112 ... ewiadomski
Emigracja Walentego ,Do odczytania z ancestry.com:
Baltimore, Passenger Lists, 1820-1964
Name Oalentin Niewiadomski
Arrival mm year Baltimore, Maryland
https://www.ancestry.com/search/categor ... birth=1868

_________________
Pozdrawiam
Ela


Ostatnio zmieniony przez Pobłocka_Elżbieta dnia 19-12-2021 - 07:50, w całości zmieniany 5 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_WojciechOffline
Temat postu: Re: Emigracja do USA rodzina Niewiadomskich  PostWysłany: 18-12-2021 - 09:22


Dołączył: 11-11-2021
Posty: 5

Status: Offline
PawelKoss napisał:
Kaczmarek_Wojciech napisał:
Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu dokładnej date emigracji do USA następujących osób:
Walenty Niewiadomski ur 1868
Józefa Niewiadomska ur 1869
córki:
Helena Niewiadomska ur 1898
Rozalia Niewiadomska ur 1901
Miejsce urodzenia Służewo / Aleksandrów Kujawski
Wyjazd do USA w 1904 roku - brak dokładnej daty do miasta BALTIMORE MD. Uprzejmie proszę osoby mające możliwość pobrania manifestów o kontakt na priv - będę wdzięczny za ściągnięcie skanów/mikrofilmów.
Pozdrawiam serdecznie, Wojtek Kaczmarek.


Podpowiesz źródła?

Jesteś pewien tych danych?
W spisie powszechnym z 1940 w Baltimore mieszka małżeństwo Walenty i Józefa Niewiadomscy ale on ma 71 lat a ona 59 czyli on by musiał się urodzić w 69 ale ona w 81. To pewnie nie oni.
W spisie powszechnym z 1920 jest małżeństwo Niewiadomskich Walter i Josephine, urodzeni w latach, które napisałeś, lub +1 rok, mają córkę Rose z 1902 ale jeszcze dwójkę dzieci Henryka i Annę. Walter przypłynął do Stanów w 1903 a Józefina z dziećmi w 1904. Też pewnie nie oni.

Pozdrawiam
Paweł


Witaj! Pawle - odpiszę na priv
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.639430 sekund(y)