Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jackwilshereOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2019 - 16:01


Dołączył: 26-11-2019
Posty: 1

Status: Offline
świetny temat. W końcu znalazłem odpowiedzi na moje pytania. dziękuję bardzo.Chcę również dodać, że jest doskonały artykul, w którym można nauczyć się, jak lepiej przywracać stare zdjęcia. na pewno ci się spodoba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bina5Offline
Temat postu: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 16-01-2021 - 21:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 210

Status: Offline
Dzień dobry

może ktoś z Państwa zidentyfikuje zakład fotograficzny, którego znakiem rozpoznawczym jest to logo na fotografii?
Zdjęcie wykonano w czasie II wojny światowej czy wg Państwa jest możliwe że słowo MORILLON wiąże się z miejscowością we Francji?



pozdrawiam

Sabina


Ostatnio zmieniony przez bina5 dnia 16-01-2021 - 22:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 16-01-2021 - 22:42
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dobry wieczor,
Morillon to jest nazwisko dwoch francuskich fotografow, ojca i syna:
Oto ich historia:

Mathieu MORILLON
(1882-1967)

Photographe d'atelier

La Rochelle Charente-Maritime Saint-Etienne Loire

Fils d’un marchand en rouenneries, Mathieu Morillon est né le 10 février 1882 à Soucieu-en-Jarrest (Rhône). On suppose qu’il s’est formé à la photographie dans les ateliers lyonnais. Selon son registre matricule, il s’installe à Saint-Etienne (Loire) au début de l’année 1906. Sous le nom de C. M. Morillon, il opère dans un atelier situé 61, rue de la Préfecture près le viaduc du chemin de fer. Pour les Stéphanois, il est le "photographe des ponts". (1) Mobilisé en décembre 1914, il fera toute la guerre dans une section d’infirmiers. Il revient à Saint-Etienne en mars 1919 mais pour peu de temps. Il cède son atelier à Jean Baroux et part, en 1920, à La Rochelle (Charente-Maritime), ville natale de son épouse. Là, il travaillera avec son fils Jean Benoit Morillon (1909-1981) qui lui succédera.

Jesli ta fotografia jest zrobiona w czasie II wojny, to pewnie w La Rochelle, gdyz od 1920-ego roku tam znajdowal sie zaklad fotograficzny ojca i syna Morillon.
Serdecznosci,
Bozenna


Ostatnio zmieniony przez Bozenna dnia 16-01-2021 - 22:50, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bina5Offline
Temat postu: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 16-01-2021 - 22:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 210

Status: Offline
Pięknie dziękuję Smile

pozdrawiam serdecznie

Sabina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wronikowska_JuliaOffline
Temat postu: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 05-12-2021 - 15:55


Dołączył: 11-08-2020
Posty: 8

Status: Offline
Dzień dobry,

szukam kogoś kto mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu, w jakim atelier zostało zrobione to zdjęcie


Podejrzewam zabór autriacko-węgierski, bo stamtąd wywodziła się portretowana. Być może Stanisławów, Lwów lub Wiedeń.

Z góry dziękuję za pomoc.
Julia Wronikowska Nunes


Ostatnio zmieniony przez Wronikowska_Julia dnia 07-12-2021 - 17:23, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 05-12-2021 - 17:52
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
A nie Brazylia? https://www.findagrave.com/memorial/125 ... heiro-dias
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wronikowska_JuliaOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 07-12-2021 - 17:20


Dołączył: 11-08-2020
Posty: 8

Status: Offline
Tomasz_Lenczewski napisał:


W Brazylii zmarła, szukam gdzie zrobiła to zdjęcie, bo na pewno przed zamieszkaniem w Brazylii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 07-12-2021 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Problem w tym, że ten znak nie wygląda na atelier galicyjskie. Teraz Pani go usunęła. Proszę popatrzeć w jej życiorys, gdzie bywała
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gajór_DamianOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 01-03-2022 - 22:28
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2022
Posty: 35

Status: Offline
Dzień dobry,

potrzebuję pomocy w poprawnej identyfikacji zakładu fotograficznego.

Zdjęcie ma formę pocztówki i posiada adnotację "Photo-Atelier Thiel, Schwedt/ O. Schloßfreiheit 18". Natomiast przeszukując internet napotkałem na to studio ale tylko pod adresem Schwedt/Oder Schloßfreiheit 81, jedynie na jednej archiwalnej aukcji na Allegro zdjęcie miało taką adnotację jak moje. Ktoś ma może jakiś pomysł skąd ta różnica? Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, większość zdjeć online z tego Atelier to początek XX wieku i lata dwudzieste, natomiast moje zdjęcie prawdopodobnie pochodzi z późnych lat trzydziestych i ciężko coś znaleźć o tym atelier z tego okresu.

https://zapodaj.net/943eb58996027.jpg.html

Pozdrawiam Damian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_poOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 03-03-2022 - 13:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2008
Posty: 64

Status: Offline
Gajór_Damian napisał:

Zdjęcie ma formę pocztówki i posiada adnotację "Photo-Atelier Thiel, Schwedt/ O. Schloßfreiheit 18". Natomiast przeszukując internet napotkałem na to studio ale tylko pod adresem Schwedt/Oder Schloßfreiheit 81, jedynie na jednej archiwalnej aukcji na Allegro zdjęcie miało taką adnotację jak moje.


Ale tu adres nie wykazuje jakiejkolwiek zmiany. Schwedt nad Odrą - raz zapisane w skrócie "Schwedt/O." a raz "Schwedt/Oder". Możesz również spotkać zapis "Schwedt a. Oder" czy "Schwedt a/O.". To są normalnie stosowane skróty.

Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gajór_DamianOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 03-03-2022 - 13:23
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2022
Posty: 35

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek chodziło mi o różnicę w numerze domu, u mnie to 18 natomiast w prawie wszystkich dostępnych źródłach ten numer to 81. Dlatego wydało mi się to dziwne, że nie mogę nic znaleźć w internecie o lokalizacji pod numerem 18.

Pozdrawiam Damian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_poOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 04-03-2022 - 13:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2008
Posty: 64

Status: Offline
Gajór_Damian napisał:
Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek chodziło mi o różnicę w numerze domu, u mnie to 18 natomiast w prawie wszystkich dostępnych źródłach ten numer to 81. Dlatego wydało mi się to dziwne, że nie mogę nic znaleźć w internecie o lokalizacji pod numerem 18.

Pozdrawiam Damian


Tak, masz rację, nie zauważyłem różnicy w 18 i 81, przepraszam.
Sytuację potraktowałbym jako literówkę na pieczątce - jeżeli okazałoby się że tych fotografii z adresem 18 jest więcej to byłoby zagadkowe. Być może miał źle zrobioną pieczątkę i zauważył to po pewnym czasie.

Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gajór_DamianOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja zakładu fotograficznego  PostWysłany: 04-03-2022 - 14:09
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2022
Posty: 35

Status: Offline
pawel_po napisał:

Tak, masz rację, nie zauważyłem różnicy w 18 i 81, przepraszam.
Sytuację potraktowałbym jako literówkę na pieczątce - jeżeli okazałoby się że tych fotografii z adresem 18 jest więcej to byłoby zagadkowe. Być może miał źle zrobioną pieczątkę i zauważył to po pewnym czasie.


Właśnie to jest zastanawiające bo znalazłem ogłoszenie na Allegro, gdzie jest też 18 i fotografia pochodzi z 1916 roku, moja na pewno z lat trzydziestych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
J_AgniOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2022 - 21:07
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2014
Posty: 198

Status: Offline
Piszę z prośbą o pomoc - nie udało mi się zidentyfikować firmy fotograficznej, gdzie powstało to zdjęcie. Czy ktoś byłby w stanie rozczytać nazwisko fotografa/nazwę zakładu fot. na rewersie zdjęcia?
https://naforum.zapodaj.net/7595cfab2528.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/9d308cef12b7.jpg.html

Prawdopodobne lata ok. 1910-17, może Kresy, może Wiedeń. W "Leksykonie fotografów" nic mi się nie udaje dopasować
Byłabym ogromnie wdzięczna
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kate_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2022 - 10:48
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2018
Posty: 153

Status: Offline
Moim zdaniem to jest nazwisko Kaszkowski. Ktoś napisał fikuśne duże "K", a dalej to już dość wyraźnie.

_________________
Pozdrawiam
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.083361 sekund(y)