Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JazenaOffline
Temat postu: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 23-09-2021 - 15:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-06-2021
Posty: 17
Skąd: Przemyśl
Status: Offline
Dzień dobry,
może posiadacie państwo wiedzę gdzie znajdują sie księgi metrykalne parafii rzymsko-katolickiej kościoła p/w św Doroty w Markowej lata 1800-1900 ? Archiwum w Rzeszowie udzieliło mi informacji, że posiada księgi z lat 1890-1915.
Będę wdzięczna za każdą informację i podpowiedż gdzie dalej ?
Pozdrawiam
Jazena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarcinBulagaOffline
Temat postu: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 04-10-2021 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2019
Posty: 186
Skąd: Łętowice\ Tarnów
Status: Offline
Serwus.
Mam pytanie odnośnie miejscowości Pława, gdzie szukać metryk z tej miejscowości? Z tego co udało mi się odnaleźć była to parafia Rozwadów pow. Nisko

Interesują mnie osoby o nazwisku Bulaga mieszkające w tej miejsowości m. in. Feliks Bulaga-nauczyciel oraz Bulaga Tadeusz, ur.12.05.1898r. w Pławie wychowanek zakładu im. księdza Bosko w Oświęcimiu.

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie

_________________
Pozdrawiam
Marcin Bulaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Witold_SOffline
Temat postu: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 12-10-2021 - 09:09
Sympatyk


Dołączył: 05-04-2016
Posty: 144

Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję ksiąg metrykalnych sprzed 1826 r. parafii:
Czudec
Mrowla dla wsi Bratkowice
Rzeszów
Trzciana
Dodatkowo poszukuję ksiąg metrykalnych parafii z lat 1870-1900
Wielopole
Straszęcin

Być może ktoś ma dostęp do skanów lub indeksów w/w ksiąg.

Oczywiście wiem, że poszukiwane roczniki dla Czudca, Mrowli, Rzeszowa i Trzciany znajdują się na parafii, a dla Wielopola i Straszęcina w AD w Tarnowie.

Pozdrawiam,
Witold
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcin_kowalOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 12-10-2021 - 11:03
Członek Honorowy


Dołączył: 04-11-2017
Posty: 1364
Skąd: Tarnobrzeg
Status: Offline
MarcinBulaga napisał:
Serwus.
Mam pytanie odnośnie miejscowości Pława, gdzie szukać metryk z tej miejscowości? Z tego co udało mi się odnaleźć była to parafia Rozwadów pow. Nisko

Interesują mnie osoby o nazwisku Bulaga mieszkające w tej miejsowości m. in. Feliks Bulaga-nauczyciel oraz Bulaga Tadeusz, ur.12.05.1898r. w Pławie wychowanek zakładu im. księdza Bosko w Oświęcimiu.

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie

USC Stalowa Wola

_________________
Marcin
______
https://genealogie-kresowe.pl
Księgi sądowe Grodzkie i Ziemskie w CDIAK - digitalizacja
Zbiórka funduszy https://zrzutka.pl/8s38zh
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MateuszBOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 15-11-2021 - 19:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2021
Posty: 15

Status: Offline
Dzień dobry,
czy ktoś z Państwa ma dostęp do księgi małżeństw z parafii Trześniów z przed roku 1892?
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
algaaOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 15-11-2021 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2010
Posty: 957

Status: Offline
Witam

Poszukuję informacji i metryk urodzenia Ignacy Małuta ur 1836 r Wrocanka syn Jakuba i Zofii zd Kucia oraz jego małżonki Marianna Małuta zd Wojtowicz ur 1847 r Zręcin córka Jana i Zofii zd Pikul.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek info.

Pozdr Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vespaOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 28-11-2021 - 16:40
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2010
Posty: 29

Status: Offline
Dzień dobry!
Poszukuję informacji dotyczących ksiąg z parafii Jelna, głównie lata 1800-1900, wyznanie rzym.-kat.
Na szukajwarchiwach można znaleźć skany ksiąg dot. tylko wyznania greckokatolickiego...
Interesują mnie głównie nazwiska Kania i Kostek.
Jeśli ktoś miałby w planach zrobienie zdjęć ksiąg i byłaby potrzebna pomoc w indeksacji - proszę pisać. Sama niestety nie podjadę, bo mieszkam zagranicą, ale pomogę jak mogę Smile

Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli!
Natalia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sympatyk_BSOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2021 - 18:04


Dołączył: 17-06-2019
Posty: 3

Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję informacji o metrykach rzymskokatolickich z parafii Izdebki na podkarpaciu, interesują mnie lata przed rokiem 1890 roku, czy ktoś wie czy takie księgi znajdują się w parafii w Izdebkach? i czy ksiądz należy do tych życzliwych genealogom?
Basia Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M.LipkaOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 28-11-2021 - 18:20
Sympatyk


Dołączył: 25-09-2008
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
algaa napisał:
Witam

Poszukuję informacji i metryk urodzenia Ignacy Małuta ur 1836 r Wrocanka syn Jakuba i Zofii zd Kucia oraz jego małżonki Marianna Małuta zd Wojtowicz ur 1847 r Zręcin córka Jana i Zofii zd Pikul.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek info.

Pozdr Agnieszka.


Agnieszko, wysłałem wiadomość na pw
Pozdrawiam
ML
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewski_ŁukaszOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 28-11-2021 - 20:42
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 15-02-2019
Posty: 325

Status: Offline
Moi Drodzy,
ma ktoś dostęp do ksiąg metrykalnych z parafii Lubatowa?
Oczywiście poza tymi ze SzWA.

_________________
Z pozdrowieniami
Łukasz M. Majewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LKocońOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 28-11-2021 - 21:10


Dołączył: 29-08-2010
Posty: 4

Status: Offline
Czy ma ktoś dostęp do skanów akt metrykalnych z parafii Kosina? Szukam danych o rodzinie GLAC, dostępny już indeks z tej parafii to za mało.

Z pozdrowieniami
L. Kocoń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mklosowskiOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 29-11-2021 - 11:22
Sympatyk


Dołączył: 08-03-2021
Posty: 29

Status: Offline
LKocoń napisał:
Czy ma ktoś dostęp do skanów akt metrykalnych z parafii Kosina? Szukam danych o rodzinie GLAC, dostępny już indeks z tej parafii to za mało.

Z pozdrowieniami
L. Kocoń


Dzień dobry, polecam kontakt z panem odpowiedzialnym za stworzenie indeksów z Kosiny https://genealodzy.pl/UserInfo-surman.phtml
w moim przypadku był bardzo uczynny i pomocny w poszukiwaniu przodków.

Wśród nich również pojawia się nazwisko Glac - moja 6xprababcia Helena z domu Glac, żona Andrzeja Tunia, matka Marcina urodzonego 03.11.1790

Pozdrawiam, Maciej Kłosowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LKocońOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2021 - 12:41


Dołączył: 29-08-2010
Posty: 4

Status: Offline
Dziękuję za link, niestety pojawia się napis "Jeszcze nie możesz wysyłać wiadomości poprzez email!".

Co się tyczy przodków z Kosiny, to mój prapra.. Szczepan Glac poślubił w 1784 roku Katarzynę Tunia.

Pozdrawiam
L.Kocoń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vespaOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 30-11-2021 - 17:34
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2010
Posty: 29

Status: Offline
vespa napisał:
Dzień dobry!
Poszukuję informacji dotyczących ksiąg z parafii Jelna, głównie lata 1800-1900, wyznanie rzym.-kat.
Na szukajwarchiwach można znaleźć skany ksiąg dot. tylko wyznania greckokatolickiego...
Interesują mnie głównie nazwiska Kania i Kostek.
Jeśli ktoś miałby w planach zrobienie zdjęć ksiąg i byłaby potrzebna pomoc w indeksacji - proszę pisać. Sama niestety nie podjadę, bo mieszkam zagranicą, ale pomogę jak mogę Smile

Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli!
Natalia


Odpowiem sobie sama, by się nie zagubiło, być może ktoś też na tym skorzysta. Przedzwoniłam do parafii w Jelnej, tam uzyskałam informacje, że u nich dostępne są księgi od 1935 roku wzwyż. Wszystkich wcześniejszych należy szukać w parafii Leżajsk Fara.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarcinBulagaOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 10-12-2021 - 20:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2019
Posty: 186
Skąd: Łętowice\ Tarnów
Status: Offline
marcin_kowal napisał:
MarcinBulaga napisał:
Serwus.
Mam pytanie odnośnie miejscowości Pława, gdzie szukać metryk z tej miejscowości? Z tego co udało mi się odnaleźć była to parafia Rozwadów pow. Nisko

Interesują mnie osoby o nazwisku Bulaga mieszkające w tej miejsowości m. in. Feliks Bulaga-nauczyciel oraz Bulaga Tadeusz, ur.12.05.1898r. w Pławie wychowanek zakładu im. księdza Bosko w Oświęcimiu.

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie

USC Stalowa Wola


Otrzymałem taką odpowiedź

Dzień dobry,

Szanowny Panie zgodnie z treścią art. 130 ust. 5 ustawy Prawo o akatch stanu cywilnego, osobie uprawnionej do otrzymania ospisu można umozliwić nieodpłatne wykonanie fotokopii aktu stanu cywilnego sporządzonegow księdze stanu cywilnego prowadzonej przed dniem wejścia w życie ustawy, jeżeli jej wykonanie nie zagraża trwałości księgi i zawartych w niej aktów stanu cywillnego.

Osobą uprawnioną do uzyskania w/w fotokoii (art. 45 w/w ustawy) jest: osoba której akt dotyczy, lub małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, przedstawiciel ustawowy, opiekun, osoba która wykaże interes prawny .......

Jeżeli jest Pan wnukiem, prawnukiem itd. Tadeusza Bulaga może Pan uzyskać dokument (do wniosku należy przedstawić dowody na pokrewieństwo - kopie dowodu osobistego, metryk urodzenia itp), jeżeli Pana stopień pokrewieństwa jest w lini bocznej - będzie musiał Pan wykazać intres prawny.

Ponadto należy złożyć formalnie wniosek o uzyskanie tego dokumentu, na miejscu w USC, za pomocą poczty lub elektronicznie z podpisem kwalifikowanym ewentualnie za pośrednictwem platformy ePuap.

Co z tym fantem zrobić?

_________________
Pozdrawiam
Marcin Bulaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.170171 sekund(y)