Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
puszekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2021 - 08:02
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 1557

Status: Offline
Małgorzato, nie mam takiego zamiaru. Zaintrygowałaś mnie tą Justyną z Batoszewiczów.
A ponieważ, przy okazji pomocy innej forumowiczce, grzebałam trochę w parafii Ławaryszki to odnalazłam przodka mojego wnuka, który mieszkając w Kuprianiszkach koło Wilna w 1861r. wziął ślub właśnie w Parafii Ławaryszki.
A co ja się go naszukałam, chyba ze 3 lata. Wilno i jego okolice przyjrzałam wzdłuż i wszerz.
Jak coś wyjaśnisz z tym Józefem Kulwieciem to daj znać.

_________________
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2022 - 16:19
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1559

Status: Offline
No i znów minął rok, a ja nie jestem ani o ciutke mądrzejsza.
Zaczęłam szukać zgonów - Pauliny z Kulwieciów Smolakiewicz, jej męża Smolakiewicza Józefa oraz Wojciecha Taraniewskiego drugiego męża Justyny. I też coś mi nie idzie.

I jeszcze jako ciekawostka - w 1844 w spisie rewizyjnym z Milkuniszek występuje matka Cezarego - Justyna z Bartoszewiczów Kulwieciowa mająca lat 53 (czyli urodzona w 1791). Nic o żadnym Taraniewskim nie ma! Może to jednak nie ona za tego Taraniewskiego wyszła??? Tylko kto?

Taki urodzaj na Justyny z Bartoszewiczów Kulwieciowe???? Mało to cos prawdopodobne. Chyba się poddam!

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.250612 sekund(y)