Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2021 - 16:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1557
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Pawłowski_Henryk napisał:
A to ciekawe gdzie są bo przeglądnąłem ksiegi z parafii Zbyszyce i tam jest tylko ta miejscowość a nie ma Tabaszowej


nie to jest pytanie do Henryka Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2021 - 19:37
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
Ja przeglądałem nie kopie metryk tylko :

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

i tam są tylko Zbyszyce

Dostępu do Kopii nie mam a tam powinien być podział na wsie wcześniej wchodzące w skład parafii Zbyszyce i by się wyjaśniło, ale i tak ciekawe gdzie ewentualnie są oryginały ksiag od końca XVIII wieku jeżeli nie ma ich w Zbyszycach. I dlaczego nie ma skanów- bo po bożemu to powinna być w Katalogu Familysearch ujęta osobno parafia Tabaszowa i skany ksiąg przechowywane w tej parafii bo przy podziałach i tworzeniu nowych parafii przekazywano księgi dotyczące danych wsi do nowych parafii

W międzyczasie okazało się że jednak mam te kopie
i rzeczywiście jest tam Tabaszowa, wszystko jakoś pokręcone, należałoby prześledzić historię parafii Zbyszyce czy rzeczywiście należały do niej miejscowosci ujęte w Copiach czyli min Sienna, Jelna, Kobyle, Rąbkowa i nie pamiętam co tam jeszcze było

no ale i tak wraca pytanie gdzie są oryginały? W Tabaszowej? Ma ktoś moze Schematyzm Diecezji Tarnowskiej gdzie dawniej podawano jakie księgi są dostępne na parafiach?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
samuelo12Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2021 - 18:04


Dołączył: 22-10-2021
Posty: 4
Skąd: Košice, Slovakia
Status: Offline
Hello, am sorry that i did not reply sooner. I see that there is some confusion about to what parish did Tabaszowa belong. I was asking for some little information about my ancestors from this village in Tarnow Archive and I was provided with some little info. I must add that they, indeed, pointed out that Tabaszowa was part of Zbyszyce parish, at least in around 1840.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2021 - 19:34
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
In the Menu on the left side try to find "Moje konto" (My account) after enter find "Moje prywatne wiadomości" (My private mails") - I wrote to You and massage

Henryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
samuelo12Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2021 - 20:01


Dołączył: 22-10-2021
Posty: 4
Skąd: Košice, Slovakia
Status: Offline
Pawłowski_Henryk napisał:
In the Menu on the left side try to find "Moje konto" (My account) after enter find "Moje prywatne wiadomości" (My private mails") - I wrote to You and massage

Henryk
Yes, thank you. I have answered you Smile .

Moderacja

Dear Author,

Please note that each mail sent to genealodzy.pl should be signed. At minimum, your signature should contain your first name.

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.533773 sekund(y)