Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KonradObszynskiOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2020
Posty: 15

Status: Offline
Dzień dobry,

proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki, której nie rozumiem.

Szukam korzeni mojej rodziny z nazwiskiem Złotkowski. Wiem już, że rodzicami prababki mojej żony byli Walenty Złotkowski i Jadwiga z domu Zomberg.

Natrafiłem jednak na księgi parafialne z 1901 gdzie. Akt nr 2327 mówi o narodzinach Franciszki Juźwiak, córki Wawrzyńca Juźwiaka i Jadwigi z domu Zomberg.

Pod tym aktem jest akt nr 2328 mówiący o narodzinach Władysława Złotkowskiego, syna Walentego i Jadwigi z domu Zomberg.

https://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=1&zs=1328d&sy=100&kt=2&plik=2327-2330.jpg#zoom=3&x=0&y=211

Nie znam rosyjskiego, nie wiem, czy daty aktów się pokrywają - będę wdzięczny za to info.

Czy mowa o tych samych Jadwigach z domu Zomberg? I czemu w jednym roku są dwa akty urodzeń z tą samą watką a innymi ojcami?

Będę wdzięczny za wszystkie informacje, które mogą mi wyjaśnić tę sytuację.

Pozdrawiam,
Konrad Obszyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 10:54
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Może być błąd z imieniem i nazwiskiem. Zamów kopie z drugiego egzemplarza z Archiwum Diecezji Warszawsko-Praskiej - może się wyjaśni.
Inny wiek, nie jest to ta sama osoba. Zbieżność sugeruje błąd przy sporządzaniu / przepisywaniu z raptularza

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 10:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2237
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
jest dział tłumaczeń Smile
to są różnie Jadwigi jedna ma lat 21 a druga 25, to, że mają takie same imiona i nazwiska " z domu" to nic szczególnego, znajdź śluby tych Jadwig i być może okaże się, że były kuzynkami.

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 10:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Co w tym dziwnego? Ciekawostka? A może błąd spisującego? Z rozpędu wpisał dwa razy tę samą matkę.
Rozwiązaniem będzie przejrzenie św. Floriana za lata późniejsze raczej, bo jedna ma lat 21a druga 25 i sprawdzenie pozostałych dzieci obu par
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KonradObszynskiOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 11:16
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2020
Posty: 15

Status: Offline
Dziękuję wszystkim za pomoc i możliwe wyjaśnienia!

Pozdrawiam,
Konrad Obszyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
puszekOffline
Temat postu: Zagadka. Prośba o pomoc - akt urodzenia nr 2327 i 2328  PostWysłany: 17-10-2021 - 14:58
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 1552

Status: Offline
Ślub Walentego i Jadwigi
https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 0ccd6f_max

_________________
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.534911 sekund(y)