Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
barus2003Offline
5 Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 11-03-2021 - 18:31
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Witam, otóż tydzień temu wysłałem maila (archive_if@arch.gov.ua) do archiwum w IvanoFrankowsku o poszukanie jednej metryki, znaleźli. Mam im przelać 12$ podali mi dane tylko nie wiem jak się za to zabrać gdzie wykonać przelew? Czy ktoś już miał z tym styczność?


my image 16 2018

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariusz9050Offline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 11-03-2021 - 19:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2012
Posty: 46
Skąd: Bełchatów
Status: Offline
Witaj,

Niestety nie miałem styczności z archiwum w Iwano-Frankowsku, ale zauważyłem, że w tym piśmie jest mowa o Kościele w Chocimierzu. Moi przodkowie pochodzili z Żywaczowa, które należało do par. Chocimierz. Jestem ciekawy jakimi materiałami archiwalnymi dysponują...

_________________
Pozdrawiam,
Mariusz

Poszukiwane nazwiska: Kempa (Fałkowice), Stachów, Szewczuk, Bodnaruk i Juzyszyn (Żywaczów)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Feliks51Offline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 11-03-2021 - 19:37
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2019
Posty: 82

Status: Offline
Robiłem przelew dla tego archiwum w banku Pekao. Za mnie wszystko pani w okienku zrobiła, ja tylko podpisałem; z tego względu szczegółów operacji nie powiem, bo nie wiem. Jedyne co do dziś boleśnie pamiętam, to koszty przelewu do Ukrainy - jakieś 130 zł (nie licząc kosztu uzyskania metryk). Straszne!

Pozdrawiam
Feliks Brzezicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcin_kowalOffline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 11-03-2021 - 19:45
Członek Honorowy


Dołączył: 04-11-2017
Posty: 1365
Skąd: Tarnobrzeg
Status: Offline
Jak napisał Feliks, samemu można ale to droga przez mekę więc lepiej udac się do banku. Prowizja banku pośredniczącego taka sama w przypadku płatności samodzielnej czy też w banku.

ps
sporo licza sobie za kwerendy dla płatności spoza Ukrainy Smile . Tzn na poziomie jak w PL. 50 zł za godzinę.

_________________
Marcin
______
https://genealogie-kresowe.pl
Księgi sądowe Grodzkie i Ziemskie w CDIAK - digitalizacja
Zbiórka funduszy https://zrzutka.pl/8s38zh
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 12-03-2021 - 08:54
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 419
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witaj Bartku. No właśnie,jest problem z przelewem, ponieważ nie robi się tego jak zwykły przelew zagraniczny ,tylko przez bank pośredniczący. Jeśli masz kogoś w BNP Paribas, to tam prowizja jest najmniejsza około 80 złotych( tak było pod koniec zeszłego roku). I jeszcze jedno, nie próbuj robić przekazu pieniężnego lub przez Western Union. Nie przyjmą tego.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_poOffline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 12-03-2021 - 11:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2008
Posty: 65

Status: Offline
Bartku,

Podany numer konta jest w formacie IBAN i powinien być rozpoznawany przez wszystkie banki które mają opcję przelewu zagranicznego. Właśnie sprawdziłem w Millenium i zatwierdza mi poprawność numeru konta i identyfikuje JSC bank w Ukrainie (Ukreximbank) a więc powinno być łatwiej niż z innymi przelewami. Millenium podaje koszt przelewu 80 PLN.

Pozdrawiam, Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barus2003Offline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 12-03-2021 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, to było po prostu dla mnie nowe ale już sobie poradziłem z tym TransferWise, dostałem potwierdzenie, że przelew poszedł.
Koszt wykonania przelewu to 18.27zł

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Feliks51Offline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 12-03-2021 - 13:50
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2019
Posty: 82

Status: Offline
barus2003 napisał:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, to było po prostu dla mnie nowe ale już sobie poradziłem z tym TransferWise, dostałem potwierdzenie, że przelew poszedł.
Koszt wykonania przelewu to 18.27zł


Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę:

Korzystałem kilka razy z TransferGo, ale tam osoba fizyczna może dokonywać wpłat tylko innej osobie fizycznej, nie instytucji jak np. archiwum. Dlatego w kontakcie z archiwum w I-F wybrałem płatność przez bank.
Tu Bartek zapłacił przez TransferWise. Rozumiem, że tu można dokonywać wpłat również na rzecz instytucji? Pytam, bo licznik mi się w głowie włączył, a mam na swojej liście genealogicznej parę zapytań do archiwum w I-F, które nie zrealizowałem jeszcze z uwagi na koszty bankowe.

Pozdrawiam
Feliks
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barus2003Offline
Temat postu: Archiwum ex.Stanisławów jak/gdzie wykonać przelew?  PostWysłany: 12-03-2021 - 16:25
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Jak dla mnie nie ma to znaczenia, czy wpłacałem osobie prywatnej czy firmie lub instytucji charytatywnej ale raczej wybrałem tą drugą opcję.
Dla mnie po prostu przelew ma wyjść i dojść.
Jeszcze nie będę tak hurra optymistyczny bo przelew ma dojść w środę za 5 dni ale wstępnie przeszedł weryfikację i wyszedł. . .
Wplacalem im 12$ wiec całość mnie kosztowała 64.22zł

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bjasinskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2021 - 00:43
Członek PTG


Dołączył: 28-01-2008
Posty: 11
Skąd: Kraków
Status: Offline
Zawsze można poprosić kogoś kto mieszka na Ukrainie a pracuje w Polsce o pomoc we wpłacie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.150274 sekund(y)