Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mat135Offline
Temat postu: Na emigracji w USA  PostWysłany: 21-09-2021 - 17:50
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2021
Posty: 83

Status: Offline
Witam,
Brat mojego prapradziadka Wojciech wypłynął gdzieś w 1950r. do Stanów Zjednoczonych. W akcje naturalizacji z 1955r. wpisany jest m.in. jako "factory worker". Pracował w Chicago. Czy da się jakoś ustalić gdzie dokładniej miało to miejsce i czym dokładniej się zajmował?
Pozdrawiam,
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elizamathiaOffline
Temat postu: Na emigracji w USA  PostWysłany: 22-09-2021 - 10:21
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2020
Posty: 132

Status: Offline
Patrzyłeś na Ancestry? Mi sie udało ustalić gdzie pracował w USA brat pradziadka właśnie poprzez Ancestry. Maja tam zdigitalizowane karty pracowników. Akurat to była kopalnia. Szukałam po nazwisku. Skorzystałam z bezpłatnego okresu próbnego na Ancestry. Po wyszukaniu od razu zrezygnowałam by nie bulić.
Eliza

_________________
Eliza
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domcia77Offline
Temat postu: Na emigracji w USA  PostWysłany: 22-09-2021 - 12:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-08-2020
Posty: 16

Status: Offline
Ja ostatnio tak z glupiego wpisalam imie i nazwisko z rokiem smierci w wyszukiwarce Google i wyskoczyla mi gazetyka z Chicago z miejsca pracy z lat 70tych wspominajaca o smierci tej osoby. Rozne stare rzeczy sa teraz wprowadzane na internet Smile
Dominika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.488892 sekund(y)