Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2021 - 23:57
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
rempage napisał:
Witam. Pani Paulino czy nie pisaliśmy razem na forum austro-węgry? Chętnie się dołączę do indeksacji. Może nie mam za wiele czasu ale zawsze to jakaś pomoc.
Mam jeszcze pytanie czy projekt będzie też wspierał indeksację kart pułków z lat 1820-1869?


Na A-W mam login Paula91, pisałam kilka postów na forum.
Zapraszam do kontaktu przez maila projektwojak(at)gmail.com lub dołączenia do grupy indeksacyjnej na FB https://www.facebook.com/groups/429239171518647

Przeglądałam karty z wcześniejszych lat na własny użytek. Jeśli chodzi o indeksację, to jestem otwarta po zakończeniu obecnego projektu. Czas pokaże, czy będą chętni również do indeksacji wcześniejszych dokumentów.

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2021 - 15:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Powtarzam pytanie jak najlepiej zgłaszać zauważone błędy. Poniżej przedstawiam trzy:

Jan (Johann) Zmurczyk 1880 Betetuje Sniatyn
Tam jest wpisane raczej Bełełuje (Ł zamiast T), bo miejscowość nazywa się Bełełuja.

Mikołaj (Mikolaj) Guszut 1887 Rosnów Sniatyn
Nazwisko to Guszuł (Ł zamiast T) a miejscowość to Rożnów. Tutaj dwóch kandydatów, urodzonych w ten sam dzień
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1308234

Demetriusz (Dmytro) Andrusiak 1890 Ustic Sniatyn
Tam ma być raczej Ustie, czyli miejscowość Uście, zaraz przy Śniatyniu. Tu jest chyba jego urodzenie (19.01.1891) https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1316122

Dodatkowo wszystkie wystąpienia nazwy Śniatyn są wpisane jako Sniatyn. Ale to już nie wiem jakie macie ustalenia wśród indeksujących, zostawiacie w oryginale czy w miarę możliwości wpisujecie polską nazwę.

Fajnie byłoby też mieć możliwość szukania po miejscowości/powiecie. Wtedy jak kogoś interesuje tylko jedna miejscowość pochodzenia przodków, to zamiast wyszukiwać wszystkie nazwiska jakie są z nią związane po prostu znajdzie miejscowość i przejrzy co jest.

Edycja:

Michał Korieniowski 1900 Chlebowice Bóbrka Stanisław Marya Ficyk
Nazwisko to Korzeniowski. Poniżej jego urodzenie (21.09.1900)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=279376

Józef (Josef) Brzeznicki 1893 Horodyszcze Sambor
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1713234
Ja tam widzę Bereźnicki. Tutaj nie mam metryki, ale takie nazwisko występowało w parafii Sambor. Można w genetece znaleźć.

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gocha_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2021 - 20:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2020
Posty: 441
Skąd: Gorzów Wlkp.
Status: Offline
Witam!

Każdy znaleziony błąd będziesz anonsował na forum? Nie lepiej napisać do administratorki projektun Pauliny_W? Z pewnością uwzględni Twoje poprawki, może nawet zaproponuje Ci weryfikację indeksów?

Pozdrawiam
Gocha_D
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2021 - 06:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
I po co te złośliwości?

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gocha_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2021 - 09:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2020
Posty: 441
Skąd: Gorzów Wlkp.
Status: Offline
Witam!

Indeks zawierający drobne błęfy spełnił swoje zadanie - znalazłeś właściwe osoby. Tworzą go wolontariusze, którzy często mają kłopory z rozszyfrowaniem zapisów. Doceń ich pracę. Interesowało Cię kilka osób. Ile czasu zajęło Ci ich znalezienie? A ile by trwało przejrzenie mikrofilmów na litery A, B, G, K, R, Z?
Poprawki wysyłaj do Pauliny i przyłącz się do projektu. Byłbyś cennym współpracownikiem.

Pozdrawiam
Gocha_D
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2021 - 09:45
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam serdecznie. Wpiszę, jeśli pozwolicie swoje "trzy grosze". Nikt Hubercie nie chce być złośliwy. Ten projekt rozpoczęła Paulina ( chwała jej za to). Osobiście swoją skromną osobą temat i linki do mikrofilmów zamieściłem w 2018 roku ( link do tematu poniżej)
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... t-75.phtml
Z tego, co Paulina pisała ,to większość ludzi indeksujących ten projekt,robi to pierwszy raz [ jak ja 😔 ]. Nie sposób w trakcie indeksacji analizować,czy wpisujący na przełomie XIX i XX wieku miał na myśli np. Ujście czy Uscje. To ma być wędka dla poszukujących "swoich". Sam Wiesz, że nie stworzy się drzewa genealogicznego ( historii rodziny) bazując tylko na indeksach, które ktoś stworzył w internecie. W pewnej chwili, jeśli ktoś chce szukać dalej, musi oprzeć swoje poszukiwania o archiwa, księgi Grodzkie itp. Dlatego, jeśli znajdzie się jakaś "literówka", to dodaje to dla szukającego "swoich" dodatkowej tajemniczości typu, "może to mój", muszę to zbadać, pójść tym tropem. Na zakończenie, tak dla rozluźnienia atmosfery, jak powiedział Osgood w "Pół żartem, pół serio"- Nobody is perfect 😉

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2021 - 11:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Ale przecież nie musicie mi tego tłumaczyć. Wiadomo, że żadne indeksy nie są wolne od błędów i jak ktoś robi ich tysiące, to się pomyli. Przecież ja nigdzie nie krytykowałem indeksujących a jedynie chciałem zgłosić poprawki. Wiadomo, że nikt nie zna wszystkich miejscowości i nazwisk i jak indeksuje obce tereny to łatwo o pomyłkę. Ja sobie sprawdziłem "moje" okolice (nikogo nie szukałem specjalnie) i po prostu rzuciły mi się te błędy w oczy, bo znam miejscowości i kojarzyłem nazwiska. Chyba dobrze, że zgłasza się poprawki, nie?

Dlaczego mi przypisujecie jakiś brak szacunku. Na tym forum widzę, że częsta jest praktyka dopowiadania sobie czegoś i potem walki z tezami, które nie zostały nigdy wypowiedziane. Widocznie niepotrzebnie się odzywałem.

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-08-2021 - 14:17
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
Przepraszam za spóźnioną odpowiedź w temacie. Odkąd zaczęłam interesować się genealogią w okresie letnim z zasady poświęcam wolny czas rodzinie i przyjaciołom, a tematy genealogiczne odstawiam na boczny tor. Tak też stało się w większości z projektem oraz moim udzielaniem się na forum.
W pierwszej kolejności dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy biorą udział w projekcie. Wykonujecie naprawdę kawał dobrej roboty. Błędy, które się pojawiają i będą pojawiać - nikt nie jest doskonały - nie rzutują na czas i siły jakie oddaliście dobrowolnie dla rozwoju projektu.
Indeksacja nie jest prosta z wielu powodów, a najważniejszymi są:
- dokumenty są pisane w różnych językach, nie każdy jest poliglotą, a większość osób biorących udział w projekcie nie zna języka niemieckiego wcale lub w małym stopniu
- odczytywanie kurrenty nie jest proste
- praktycznie każdy dokument może być spisany inną ręką na różnych formularzach/dokumentach
- odczytywanie imion/zdrobnień imion żydowskich, ukraińskich, węgierskich, czeskich i innych to nie taka prosta sprawa
- z miejscowościami i wsiami jak wyżej, do tego często już nie istnieją

Indeksowałam dla projektu małopolska i podkarpacie oraz użytku własnego i jest to dużo prostsze niż tworzenie indeksów dla Projektu Wojak.

Nie traktuję wypowiedzi Huberta jako krytyki projektu. Poprawki w miarę wolnego czasu będę nanosić. Na razie będziemy zajmować się korektą nadesłanych do mnie indeksów. Część błędów uda nam się wyłapać, a reszta będzie czekać na Wasz odzew.

Myślę, że każda z powyższych wypowiedzi sygnalizowała wysiłek jaki wkładamy w rozwój projektu, a nie była atakiem na Ciebie Hubercie.
Utworzę nowy temat, w którym każdy będzie mógł informować o błędach w indeksach. Tak jak to jest z geneteką.

Serdecznie zapraszam Wszystkich do włączenia się w indeksację. Każdy zindeksowany mikrofilm przybliża nas do ukończenia projektu Smile

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2021 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
dodałam do bazy Wojak kolejne indeksy na litery: G, K, O, S, Z.

Znane osoby to m. in.:
Wiktor Zygmunt Gniewosz von Olexów
Antoni Götz - właściciel Browaru Okocim
Bolesław Gozdawa von Jawornicki
Władysław Gürtler
Emil Krukowicz-Przedrzymirski
Franciszek Ożegalski von Kościesza
Władysław Oulechla-Fuchs
Wilhelm Osetzki

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
waldemarbOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2021 - 22:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2017
Posty: 208

Status: Offline
Witam,

Chcialbym dopisac mojego dziadka, Alojzego Baj, do tej listy.
Pochodzil z Opalenisk/Majdany, parafia Grodzisko Dolne, ur. w 1890 r,
przezyl wojne.
Komu to nalezy zglosic ?

Pozdrawiam,
Waldek


Ostatnio zmieniony przez waldemarb dnia 04-10-2021 - 11:15, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2021 - 07:01
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witaj Waldku. Przeczytaj ten temat od początku. Projekt Wojak jest tworzony na podstawie list poborowych do CK Armii. Paula jest administratorem i to ona "wklepuje" nowe nazwiska, ale na podstawie indeksów ( z mikrofilmów Mormońskich) tworzonych przez "silną grupę" 😊 pod wezwaniem Pauli 💪 ( której jestem skromnym , że tak powiem członkiem) 😉

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
waldemarbOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2021 - 15:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2017
Posty: 208

Status: Offline
benyzet napisał:
Witaj Waldku. Przeczytaj ten temat od początku. Projekt Wojak jest tworzony na podstawie list poborowych do CK Armii. Paula jest administratorem i to ona "wklepuje" nowe nazwiska, ale na podstawie indeksów ( z mikrofilmów Mormońskich) tworzonych przez "silną grupę" 😊 pod wezwaniem Pauli 💪 ( której jestem skromnym , że tak powiem członkiem) 😉


Dzieki za wskazowke.
Przeczytalem pierwsze posty.
Teraz wiem o co tu chodzi.
Super inicjatywa.

Waldek

Ps. Osobiscie zmienilbym nazwe projektu z 'Wojak' na 'CK Wojak'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2021 - 18:04
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
do bazy dodałam kolejne indeksy dla nazwisk na litery: L, P, R i Z.

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-12-2021 - 21:20
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
dodałam kolejne indeksy do bazy Wojak. Litery: F, G, H, K, L, N, S, V/W i Z.

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2021 - 19:02
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
Witam,
dodałam ostatnie w tym roku mikrofilmy do bazy Wojak. Litery: B, D, H, N, O, P i Z.
Baza zawiera już 20 tys. indeksów. Serdeczne podziękowania wszystkim indeksującym za ich pracę Smile Zapraszamy do wspólnej indeksacji kolejnych mikrofilmów.

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.712774 sekund(y)