Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
poz_mareckiOffline
Temat postu: Poszukuję parafii Lejpuny , urodzenia i inne od 1901-1934  PostWysłany: 06-08-2021 - 10:09
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2017
Posty: 329

Status: Offline
Dzień dobry ,
szukam urodzeń, ślubów i zgonów parafii Lejpuny ,gmina Sejny od 1901 roku do 1934.
To co znalazłem do tej pory jest po litewsku na litewskiej genetece
metrykai.lt
W związku z problemem tłumaczenia nazwisk polskich na litewski ,nie jestem pewien czy ślad który uważałem za właściwy ,nie jest błędnym.Od paru lat drażę ten trop.
Do tej pory sprawdzone :
Geneteka
Familyseaerch
Szwa
Forum
Genealogia kresowa-strona.
Liczę na akt urodzenia z 1901 roku , że będzie po rosyjsku z polskim nazwiskiem,bo już mi ręce opadają.
Mam jeszcze pytanie Surprisedd którego roku księgi były pisane po litewsku i czy tylko cywilne (kościelne też czy może po litewsku z dwojakim zapisem nazwisk jak w niektórych po rosyjsku ?)
Pozdrawiam
poz_marecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Poszukuję parafii Lejpuny , urodzenia i inne od 1901-1934  PostWysłany: 06-08-2021 - 10:17
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... a/14207266

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poz_mareckiOffline
Temat postu: Poszukuję parafii Lejpuny , urodzenia i inne od 1901-1934  PostWysłany: 06-08-2021 - 13:00
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2017
Posty: 329

Status: Offline
Dzięki Mistrzu !
Moja wina, przeoczyłem.Tak to jest jak się pracuje do 22-giej i szuka przodków do 2 -giej nad ranem.Od poniedziałku nareszcie wakacje i już szykuje się rozmowa w obcym języku z odnalezionym potomkiem przodka.Same ciekawe wydarzenia.
Pozdrawiam
poz_marecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Poszukuję parafii Lejpuny , urodzenia i inne od 1901-1934  PostWysłany: 06-08-2021 - 13:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Korzystając z istnienia wątku:
warto sprawdzić i uzupełnić informacje o okresie 1914-1921

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poz_mareckiOffline
Temat postu: Poszukuję parafii Lejpuny , urodzenia i inne od 1901-1934  PostWysłany: 06-08-2021 - 13:31
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2017
Posty: 329

Status: Offline
Strzał w dziesiątkę, znalazłem 2 akty.Jednak sprawa nie jest prosta ponieważ na metrikai znalazłem wpis o zgonie głównego poszukiwanego ,w danej miejscowości,lecz wiem że zmarł gdzie indziej i parę lat wcześniej.Moze rodzina wystąpiła o uznanie za zmarłego w 1934 roku i stąd ten wpis ?Wszystko po litewsku ale są dzieci i ich wiek podany.
W 1934 to raczej nie znajdę po polsku aktu zgonu ,żeby wyjaśnić sprawę ?
Będę na razie kontynuował w szwa.
Pozdrawiam
poz_marecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.562619 sekund(y)