Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 13:52
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Włodzimierzu!

Widzę, że masz problem ze zrozumieniem mojego komentarza więc wytłumaczę jak dziecku.

''Cyganmokotow'' napisał cytuję - ''muszę przejrzeć dokładnie chrzty między 1921 a 1940 w parafii Św Stanisława i może tam czegoś się dowiem''

Odpisałem - ''Na drzwiach kancelarii św.Stanisława już kilka lat temu wisiało ogłoszenie, że wszystkie metryki tej parafii do 1944r. są w AAW na ul. Dewajtis 3'' dając w ten sposób do zrozumienia, że ''Cyganmokotow'' nie ma po co jechać do kancelarii św. Stanisława gdyż tam nie ma akt które go interesują.

Odpowiedz mi, z czego wywnioskowałeś że pisząc ten komentarz miałem na myśli to co napisałeś, cytuję - "jedź do AAW to przejrzysze se chrztu z 1940" ??? Czemu insynuujesz mi, że namawiam kogoś do złamania prawa?

Już nie raz zauważyłem, że starasz się pouczać innych robiąc to często bezpodstawnie. Czy Ty naprawdę musisz się dowartościowywać w ten sposób? Czy naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że w ten sposób zniechęcasz użytkowników do udzielania się na tym forum? Forum genealodzy.pl zaczyna powoli upodabniać się do forum portalu Elektroda.pl. Kto choć raz próbował zadać na tamtym forum jakieś pytanie doskonale wie o czym piszę.

A tak przy okazji, doceniam Twoją chęć pomagania innym i dużą aktywność na forum. Chciałbym mieć chociaż 15% wiedzy na temat genealogii jaką posiadasz.

Pozdrawiam, Tadeusz.


Ostatnio zmieniony przez Tad_waw dnia 02-08-2021 - 16:27, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 15:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
elektroda jest dobrym forum:)
serwis genealodzy.pl to więcej niż forum

reszta to impresje, trudno się odnieść nie wchodząc w ad personam

jeśli potwierdzisz, że naprawdę chcesz wiedzieć jak powstaje interpretacja, że po "będę musiał dokładnie przejrzeć chrzty 1921-1940" ograniczenie się do "są w AAW" jest więcej niż sugestią "zrobisz to w AAW", to potwierdź. Nie chciałbym na retoryczne pytanie odpowiadać.
btw: nie interesuje mnie ile procent mojego charakteru (czy też tego co widzisz jako mój charakter) chciałbyś mieć, a na pewno forum nie jest do informowania o tym.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 15:46
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

To w jaki sposób ''Cyganmokotow'' chce ''DOKŁADNIE'' przeglądać te akta nie ma w tej dyskusji większego znaczenia. Doskonale wiemy, że metryk urodzenia mających mniej niż 100 lat nikt mu nie pozwoli swobodnie przeglądać.

Chyba nie myślisz, że ''Cyganmokotow'' pisząc cytuję - "BĘDĘ MUSIAŁ dokładnie przejrzeć chrzty 1921-1940" - będzie chciał to zrobić używając przemocy wobec pracownika archiwum a ja namawiam go do tego podając adres gdzie te akta się znajdują. Tak również można zinterpretować użyte w komentarzu słowa.

OK, zakończmy tę dyskusję bo mogą paść słowa, których możemy potem żałować.

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 16:06
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To nie wiem po co powtarzać dostępne i na stronie AAW i w naszym serwisie
(patrz np https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-96307.phtml ) informacje o zasobie. Procedura, którą opisałem (działająca pod wieloma warunkami takimi jak np dopisek o zgonie, poświęcenie prywatnego czasu pracownika i innych zmiennych) jest możliwa np dla pozyskania informacji z AU z 1927 roku;)
Jak jest "u Wojciecha" i "u Wawrzyńca" (poszerzam na "po 1945") w 2021 - nie wiem. Są możliwości techniczne by jakiś fragment informacji przechowywanych udostępniać bez łamania prawa czy przepisów.
Jak wiesz co z Wojciechem i Wawrzyńcem "na dziś"- dopisz. To przywróci merytoryczny charakter wątku i będziemy kwita (tzn nadal uważam za niedopuszczalne pisanie na forum swoich opinii o czyimś "charakterze" ale będę usatysfakcjonowany:)

PS Wiedzy (5, 15, czy 150%:) nie nabywamy w genach, a pozyskujemy. Cenić warto raczej nie to zasób, a chęć dzielenia się nim. Zapraszam:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cyganmokotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 16:25
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2010
Posty: 419

Status: Offline
U Św Wojciecha jestem umówiony na wizytę i będę mógł zrobić zdjęcia poszukiwanych akt 😊
Pozdrawiam Michał Możdżonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 16:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To może zrób coś dla innych przy okazji? Np zdjęcia skorowidzów bezproblemowych formalnie, a brakujących
https://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki ... Wojciecha/
MZ 1939, 1940 i wcześniejszych i prześlij do publikacji
a najlepiej ksiąg

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 16:49
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Włodzimierzu!

Prawdę mówiąc, to ja tak naprawdę nie mam pojęcia jakie są zasoby w archiwum parafii św.Wojciecha. Poszedłem tam aby zobaczyć akta z konkretnego roku który znałem i stąd wiem, że mają akta przedwojenne. Może ''Cyganmokotow'' skoro tam jest umówiony na wizytę mógłby przy okazji o to zapytać? A tak przy okazji muszę powiedzieć, że urzęduje tam przesympatyczna i bardzo pomocna osoba.

Pozdrawiam, Tadeusz.

PS. Zmniejszyłem długość swojego pierwszego komentarza:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 17:01
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zgadzam się (stan wiedzy nie na 2021), że bardzo OK w Św. Wojciechu. Przy czym istotne zastrzeżenie "nie oznacza to tego, że można to, czego nie można". Dlatego m.in. reakcja. Najmniejsza sugestia, że skłonni (w ramach prawa) do ponadstandardowych działań, pomocy, poświęcenia na ogół prywatnego czasu na zrobienie tego, co użytkownik sam nie może z uwagi na przepisy - powinni być chronieni przez nas.
Szczególnie ostrożnie należy dobierać słowa by nie dać pretekstu (z tym pretekstem bardzo daleko wyciągam rękę:) do wrażenia, że robią coś czego nie powinni. Możliwość samodzielnego sfotografowania, a nawet otrzymania na maila danego aktu (j.w. to nie z automatu, sporo warunków do spełnienia i niemało pracy) nie oznacza "księgi do 1945 są udostępniane".
Dorzucę, że warunki przechowywania też nienajgorsze, żal jedynie, że to księgi, a nie kopie cyfrowe są w użyciu - tzn księgi są zużywane choć mogłoby być inaczej.
I zupełnie na marginesie, bo to istotne ale nie w tym przypadku): obok już wspomnianych przewag USC/AP będzie dodatkowa - coraz częściej spotykana - obowiązkowe ozgonnienie /obwzmiankowanie ksiąg U i M w USC, czyli więcej informacji przy "teraz" przekazywanych/przygotowanych do przekazania w USCach

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cyganmokotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2021 - 23:23
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2010
Posty: 419

Status: Offline
Jak zwykle moje zagadnienie dt pradziadka ucieka w boczny tor.
Dziękuję Panu Włodzimierzowi za komentarze, ale może inni mają jakieś pomysły.
Dowiedziałem się jeszcze po wojnie żyła jeszcze Feliksa Myszkowska siostra Jana oraz Feliksa Ślusarska siostra taty Jany.
Mieszkały kolejno na Powiślu i Żoliborzu.
Kurcze nie wiem już jak mogę odszukać te rodzinę.
Władysław Hajduk mieszkał we wsi Truskawka w Kampinosie i miał córkę Marysię tam chrzczoną i syna niestety wujek nie pamięta imienia. Tyle udało mi się dowiedzieć jeszxzs od jedynej osoby z rodziny pradziadka która odnalazłem. Niestety nie wiedział on o istnieniu Jana, który był bratem jego dziadka Zygmunta.
Wybieram się do wsi Truskawka może tam od mieszkańców czegoś się dowiem.
Pozdrawiam Michał Możdżonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.038207 sekund(y)