Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Konkurs na logo PTG (komentarz)  PostWysłany: 25-10-2006 - 00:45
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł tutaj:
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Konkurs na logo PTG (komentarz)  PostWysłany: 27-11-2006 - 01:30
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Niestety mimo pewnego zainteresowania konkursem (w wątku na PSG) nie wpłynęła na konkurs żadna praca. Doszły nas również informacje, że egzystująca jeszcze przed konkursem propozycja logo którą wszyscy znamy na tyle trafnie przedstawia ideę PTG, że trudno wymyślić coś lepszego. Pozostaje przyjąć nam tę opinię za prawdopodobną. W związku z tym Zarząd postanowił przyjąć propozycję autorstwa Jacka Młochowskiego jako oficjalne logo Polskiego Towarzystwa Genealogicznego nie przyznając nagrody w konkursie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Konkurs na logo PTG (komentarz)  PostWysłany: 28-11-2006 - 13:32
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
A czemu nie można Tobie Jacku przyznać nagrody??? Jest to Twój projekt - bardzo trafny - i w/g mnie choćby symboliczne uznanie należy się za autorstwo.
Edek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ordyczyńska_AnnaOffline
Temat postu: Konkurs na logo PTG (komentarz)  PostWysłany: 28-11-2006 - 19:26
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 20
Skąd: Leżajsk
Status: Offline
Mnie się podoba. Treść jest bardzo wymowna. Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_BębenekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2006 - 21:24
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2006
Posty: 14

Status: Offline
To w zasadzie nie mój problem, ale szczerze mówiąc mnie się nie podoba, sam pomysł oddaje ideę, ale wykonanie i forma do mnie nie przemawia (podobno mam pewne spaczenie na płaszczyźnie graficzno-designerskiej ;).

Rozumiem, że żadnych prac na konkurs nie dostarczono, może więc pora zwrócić sie do jakieś pracowni graficznej ? Skoro to logo ma sie pojawiać, być rozpoznawane i istnieć w świadomości ludzi to chyba warto zainwestować ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2006 - 21:47
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Szczerze mówiąc nie widzę uzasadnienia dla takiego zlecenia. Nie widzę też potrzeby wydawania na ten cel środków Towarzystwa. Jak dotąd wiele rzeczy robimy we własnym zakresie i niech tak pozostanie. Jest wiele rzeczy na które musimy wydawać nasze skromne środki (choćby pieczątki, prowadzenie ksiąg handlowych). Opracowanie logo do nich nie należy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_BębenekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2006 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2006
Posty: 14

Status: Offline
Tak naprawdę nie wiadomo jakie to koszty - spytać nie zaszkodzi; tak naprawdę pytanie nic nie kosztuje (oczywiście nie w jednym a kilku miejscach). Jeśli koszty będą horrendalne to gra oczywiście nie warta jest świeczki, ale w innym wypadku warto o tym pomyśleć pomyśleć.

Nie wiem ile osób należy już do PTG - zakładam, że trochę ich już jest - być może mają znajomych wśród grafików, którzy takie logo mogą zaprojektować - już nie na zasadzie konkursu lecz zwykłej życzliwości. Być może to się uda - i wtedy, przeprowadzić wśród członków PTG (lub Zarządu - jeśli uważa on że sam powinien o tym zadecydować) losowane przysłanych propozycji.

Szkoda odpuszczać temat tylko dlatego, że nikt nie wykazał się aktywnością i nie przesłał swojego projektu (z drugiej strony - nie wiem czy akurat taka forma wyboru logo jest wskazana; motto, myśl przewodnia itp. owszem).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaminska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2006 - 00:26
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 25-06-2006
Posty: 95
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Dla mnie to logo jest syntetyczne i odzwierciedlające idee działań PTG. Termin przysyłania prac na konkurs był wystarczjąco długi, aby wiele osób miało mozliwość dostarczenia swoich pomysłów. Jak dla mnie, to szkoda wkładania pieniędzy PTG ( na dzień dzisieszy- prywatnych funduszy członków zarządu PTG) na zamawianie wzoru logo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2021 - 14:07
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Skoro temat pojawił się w innym wątku, to może warto odświeżyć.
Jeśli zmiany to czym mniejsze tym lepsze, ale ja bym się wycofał z koncepcji mapy. Niepotrzebnie ogranicza, a wiąże z dzisiejszymi granicami wręcz myląco.
Barwy OK (może po prostu "stylizowana flaga" zamiast mapy),
czcionka OK (ale się nie upieram), kolorystyka też mi nie przeszkadza. Zabijać się nie ma o co, chyba ta zieleń do niczego historycznie, symbolicznie nie nawiązuje, łączy się z "drzewem". Zmieniać dla zmiany? Ee..takie przepalanie budżetów na rebranding to nie ten segment:)

Podsumowując:
Moim zdaniem jest sens zmienić konturówkę , odejść od mapy, nie wikłać się "a jak nie ta to może inna mapa".

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2021 - 14:37
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

Sroczyński_Włodzimierz napisał:
....Barwy OK ......, kolorystyka też mi nie przeszkadza. Zabijać się nie ma o co, chyba ta zieleń do niczego historycznie, symbolicznie nie nawiązuje, łączy się z "drzewem".

Zieleń jest podobno przyjazna dla oczu.

Z. B.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2021 - 17:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 993

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 13:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2021 - 19:21
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
https://genealodzy.pl/forum-genealogicz ... 7874.phtml
wyjaśnia wystarczająco kto co i dlaczego?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2021 - 15:12
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Skoro temat został przywołany to tak, logo powinno być zaprojektowane profesjonalnie.

"Zabijać się nie ma o co, chyba ta zieleń do niczego historycznie, symbolicznie nie nawiązuje, łączy się z "drzewem"."
Ta zieleń w połączeniu z czerwonym jest błędem w projektowaniu logo. Tych kolorów się nie łączy, bo większości kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Logo wygląda na zrobione w grafice rastrowej a nie wektorowej. A to znowu błąd.

Jak słusznie zauważył Włodek kontur Polski jest trochę nie na miejscu. Z tego należałoby zrezygnować.

Profesjonalny projekt to koszt ok. 1.500-2.000 zł więc raczej odpada. Może warto ogłosić drugi konkurs. Poprzedni był jakieś 15 lat temu. Może teraz będzie jakiś odzew?

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2021 - 11:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Sądzę, że i bez ogłoszonego konkursu można swoje propozycje odświeżonego logo podlinkować, także i w tym wątku:) Jeśli będą do wykorzystania przez PTG - tj z przeniesieniem praw.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaNJOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2021 - 20:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2013
Posty: 1571

Status: Offline
Wysyłam więc moją propozycję
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5c7b49c18e1d7a9e
napis można dodać , zajęłam się samym rysunkiem. Nie jestem profesjonalnym grafikiem komputerowym , na co dzień projektuję biżuterię. Zatem , narysowałam to ręcznie a obrobiła to moja córka icon_smile
pozdrawiam monika

_________________
pozdrawiam monika
>Wanda>Feliksa>Anna>Józefa>Franciszka>Agnieszka>Helena>Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.865283 sekund(y)