Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Majka_PatrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2021 - 20:12
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 37

Status: Offline
Witam. Poszukuję kopert dowodowych moich przodków zmarłych w latach 1960 - 1970 w powiecie zawierciańskim. Urząd Miejski w Zawierciu posiada jedynie koperty po 1970. Głównie interesuje mnie koperta mojego dziadka Jana Majki który od zawsze mieszkał w gminie Łazy lecz zmarł w szpitalu w Rybniku roku 1970. Interesuje mnie jego zdjęcie. Gdzie mogę poszukać jego koperty lub metryczki. Może ktoś miał podobne doświadczenie w Zawierciu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2021 - 20:15
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Łatwiej będzie w temacie dotyczącym kopert, nie metryczek

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2021 - 08:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Majka_Patryk napisał:
Witam. Poszukuję kopert dowodowych moich przodków zmarłych w latach 1960 - 1970 w powiecie zawierciańskim. Urząd Miejski w Zawierciu posiada jedynie koperty po 1970. Głównie interesuje mnie koperta mojego dziadka Jana Majki który od zawsze mieszkał w gminie Łazy lecz zmarł w szpitalu w Rybniku roku 1970. Interesuje mnie jego zdjęcie. Gdzie mogę poszukać jego koperty lub metryczki. Może ktoś miał podobne doświadczenie w Zawierciu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Patryk,
jeśli chodzi o metryczkę, to zwróć się z wnioskiem do AP w Milanówku - doświadczenia innych osób są opisane w tym wątku lub np. tu:
https://www.geneablogia.com/post/metryc ... -wz%C3%B3r
Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kacperm_szOffline
Temat postu: Metryczki dowodowe - aktualizacja  PostWysłany: 04-11-2021 - 15:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2016
Posty: 470

Status: Offline
Informacja dla oczekujących odpowiedzi z ADOP w Milanówku i ciekawych na jakim etapie jest rozpatrywanie wniosków.

Dostałem dzisiaj odpowiedź na wniosek, który złożyłem drogą mailową dn. 17 lutego br. Zgodnie z zaleceniem archiwum, we wniosku zawarłem 10 osób (tyle ile maksymalnie się powinno). Odnaleziono 6 metryczek (osoby zmarłe w latach 1979, 1993, 1997, 2003, 2006, 2020). Osoby, których nie odnaleziono to zmarli w latach 1963, 1977, 1980 i 1985. Całościowy koszt wykonania kopii metryczek w moim przypadku wynosi 54 zł (podejrzewam, że 3zł x 3strony x 6osób).
Podsumowując, na odpowiedź czekałem osiem i pół miesiąca.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Kacper
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarcinBulagaOffline
Temat postu: Metryczki dowodowe - aktualizacja  PostWysłany: 04-11-2021 - 16:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2019
Posty: 184
Skąd: Łętowice\ Tarnów
Status: Offline
Ostatnio się zastanawiałem kiedy dostanę odpowiedz na moje wnioski wysłane w maju...

A czy dostał Pan z archiwum jakąś odpowiedź o przyjęciu wniosków? Czy pozostaje to bez odpowiedzi i trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać

_________________
Pozdrawiam
Marcin Bulaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majka_PatrykOffline
Temat postu: Metryczki dowodowe - aktualizacja  PostWysłany: 04-11-2021 - 16:36
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 37

Status: Offline
Raczej trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wniosek o metryczki złożyłem w lipcu no i narazie nic.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kacperm_szOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodowe - aktualizacja  PostWysłany: 04-11-2021 - 19:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2016
Posty: 470

Status: Offline
MarcinBulaga napisał:
A czy dostał Pan z archiwum jakąś odpowiedź o przyjęciu wniosków? Czy pozostaje to bez odpowiedzi i trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać


Po wysłaniu do nich na maila wniosku dostałem automatyczną odpowiedź zwrotną:

Automatyczne potwierdzenie otrzymania e-maila. Uprzejmie prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Dziękujemy za wysłanie wiadomości. E-mail został przyjęty do realizacji. [...]


Innych wiadomości w sprawie wniosku nie otrzymywałem. Dzisiaj dopiero przysłano mi na maila pismo z wynikiem kwerendy i prośbą o wpłatę kwoty na ich konto i przesłania im potwierdzenia zapłaty w celu przyspieszenia realizacji zamówienia.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Kacper
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarcinBulagaOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodowe - aktualizacja  PostWysłany: 04-11-2021 - 20:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2019
Posty: 184
Skąd: Łętowice\ Tarnów
Status: Offline
Kurde to ja nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od nich, chyba pół roki czekania mam w plecy :/

_________________
Pozdrawiam
Marcin Bulaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kacperm_szOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2021 - 20:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2016
Posty: 470

Status: Offline
Niekoniecznie. Na jaki adres mailowy wysyłał Pan swój wniosek? Ja zawsze wysyłam na adop.kancelaria[at]warszawa.ap.gov.pl, ale wiem, że jest też drugi adres mailowy. Być może na tym drugim nie mają ustawionego automatycznego wysyłania odpowiedzi zwrotnych?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Kacper
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarcinBulagaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2021 - 20:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2019
Posty: 184
Skąd: Łętowice\ Tarnów
Status: Offline
Ja wysłałem na adres apw.milanowek[AT]warszawa.ap.gov.pl
Mam nadzieję że nie zawalilem sprawy

_________________
Pozdrawiam
Marcin Bulaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalena.chlodOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2021 - 08:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2021
Posty: 85

Status: Offline
Ja wysłałam przez ePuaP 23 maja i też cisza Sad

_________________
Pozdrawiam
Magda M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smola_angelikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 01:06
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2020
Posty: 107

Status: Offline
Moja historia z metryczkami jest następująca.

Po raz pierwszy wnioskowałam 04.03.2020 o odszukanie metryczek 40 osób. 29.09.2020 otrzymałam odpowiedź, że na 40 wnioskowanych osób zostało znalezionych 24. Wysłałam wniosek z własnoręcznym podpisem pocztą i po 2-3 dniach miałam skany na mailu.

Następnie wnioskowałam ponownie w listopadzie ubiegłego roku i w maju otrzymałam informację o kolejnych odnalezionych osobach, jednak tym razem to zaniedbałam i do tej pory nie złożyłam wniosku. Tym razem jednak chciałabym to zrobić online.

Zalogowałam się przez profil zaufany na gov, ale za nic w świecie nie widzę, w jaki sposób mogłabym wysłać tam ten wniosek.
Czy jest tu ktoś kto mógłby opisać to krok po kroku? Dziś już straciłam nadzieję i jeśli nie uzyskam pomocy tutaj, to przespaceruję się na pocztę Very Happy

Pozdrowienia, Angelika Smoła-Król
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 08:43
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Instrukcja składania wniosku do AP Warszawa Oddział w Milanówku za pomocą EPUAP:
1) Wchodzimy na EPUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal
2) Zjeżdżamy kursorem ciut niżej i z Katalogu Spraw wybieramy:
-> Sprawy Obywatelskie -> Najczęściej załatwiane sprawy -> Pismo ogólne do urzędu
3) Po wybraniu "Pismo ogólne do urzędu" trafiamy na nową stronę. Tam w polu "Znajdź urząd, w którym chcesz załatwić sprawę" klikamy "Pokaż wszystkie urzędy lub instytucje udostępniające tę usługę".
4) Otworzy się formularz "Wybór urzędu". Tam w polu "globalny filtr" wpisujemy "archiwum państwowe w warszawie". Na liście urzędów poniżej pozostanie nam już tylko jeden wpis "ARCHIWUM PAŃSTWOWE W WARSZAWIE". Klikamy "Wybierz".
5) W głównym oknie pojawi się niebieski przycisk "Załatw sprawę". Klikamy go.
6) Zostaliśmy przeniesieni do okna logowania. Logujemy się.
7) Po zalogowaniu widzimy okno edycji dokumentu. Wybieramy rodzaj pisma ("Wniosek"), dodajemy tytuł wniosku i jego treść, a w załączniku możemy umieścić plik z listą poszukiwanych osób (polecam takie rozwiązanie, bo jeśli lista jest długa, to może się nie zmieścić w polu przewidzianym na treść - występuje ograniczenie co do ilości znaków).
Cool Warto też zaznaczyć zgodę na przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną.
9) Kiedy wniosek jest gotowy, to klikamy "zapisz" i "dalej", aż uzyskamy informację, ze wniosek został pomyślnie wysłany.

EDIT: Uwagi dodatkowe
- w treści wniosku należy umieścić formułkę: "Oświadczam, że znane mi są przepisy prawne dotyczące ochrony dóbr osobistych i danych osobowych oraz że informacje uzyskane na podstawie udostępnionych materiałów wykorzystam w sposób nienaruszający wynikających z tych przepisów praw lub wolności obywateli."
- archiwum prosiło o przesyłanie w jednym wniosku listy liczącej maksymalnie 10 osób, których metryczek poszukujemy.

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja


Ostatnio zmieniony przez Adamus_P dnia 08-12-2021 - 12:09, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smola_angelikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 11:34
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2020
Posty: 107

Status: Offline
Patrycja, dziękuję Ci z całego serca! Smile Uratowałaś moje zmarznięte stopy przed staniem w kolejce na poczcie.

Przesyłam pozdrowienia, Angelika Smoła-Król
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 11:41
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Daj znać czy zadziałało. Swego czasu prosili o oświadczenia przesyłane tradycyjną pocztą, a i problemy z wysyłką większych e-maili przez skrzynkę puapową były.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.457904 sekund(y)