Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2021 - 19:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Romeczka napisał:
Witam,
moze ktos wie gdzie moge znalezc te spisy dla miejscowosci
Bujwidze ?
szukalam sama ale jakos nic znalezc nie moglam , interesuja mnie lata wczesniejsze niz te dostepne na FS albo Epaveldas.

pozdrawiam Roma.


Romeczko,
wg spisu z pierwszej strony tego wątku nie ma osobnego spisu wyróżnionego jako skazka z tej parafii. Trzeba szukać na piechotę w powiecie wileńskim.
Najstarsza skazka to 1795 r. ale pokazuje ludzi, którzy czasem urodzili się dużo wcześniej. Trudno to porównać z metrykami.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RomeczkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2021 - 15:42
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2014
Posty: 250

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Romeczka napisał:
Witam,
moze ktos wie gdzie moge znalezc te spisy dla miejscowosci
Bujwidze ?
szukalam sama ale jakos nic znalezc nie moglam , interesuja mnie lata wczesniejsze niz te dostepne na FS albo Epaveldas.

pozdrawiam Roma.


Romeczko,
wg spisu z pierwszej strony tego wątku nie ma osobnego spisu wyróżnionego jako skazka z tej parafii. Trzeba szukać na piechotę w powiecie wileńskim.
Najstarsza skazka to 1795 r. ale pokazuje ludzi, którzy czasem urodzili się dużo wcześniej. Trudno to porównać z metrykami.




Dziekuje Arku za odpowiedz , to okreslenie na piechote jest super 😂
Masz moze dojscie do tej skazki z 1795 ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2021 - 17:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Romeczko, 1 post, na 1 stronie w tym wątku. Tzw. Pomocnik, gdzie są linki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RomeczkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2021 - 17:37
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2014
Posty: 250

Status: Offline
OK, myslalam ze sa jeszcze inne, te tutaj to juz przegladalam.


Pozdrawiam,Roma.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Potomek_WosinskichOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2021 - 00:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2019
Posty: 225

Status: Offline
Czy istnieje jakiś spis obejmujący parafie guberni mińskiej? Poszukuję parafii Pierszaje i Iwieniec (lub Kamień). Potrzebuję jak najnowszych skazek, bo w przypadku Pierszaj kościół spłonął przed wojną razem z metrykami. Przez to nie mogę dalej szukać za pomocą metryk, a udało mi się dojść tylko do osoby urodzonej ok. 1850 (znam też imiona i nazwiska jego rodziców).

Pozdrawiam,
Wojciech Wosiński

_________________
Pozdrawiam,
Wojciech Kacper Wosiński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2021 - 08:34
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Romeczka napisał:
OK, myslalam ze sa jeszcze inne, te tutaj to juz przegladalam.
Pozdrawiam,Roma.


Są inne skazki, w Fondzie 515-25, ale nie zostały zeskanowane i znajdują się tylko w LVIA.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pitcairn1987Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2021 - 13:14
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2019
Posty: 21

Status: Offline
Dzień dobry,

Poszukuję informacji rodzinie Michała Karnickiego i jego syna Aleksandra. Mieli szlacheckie korzenie, ale gdzieś właśnie w ich pokoleniu rodzina została prawdopodobnie zdegradowana. Ojciec Michała - Ignacy pochodził z mińskiej szlachty i posiadał liczne majątki koło Mińska. Dotarłem do księgi wywodowej, z której wynika:
- W 1795 roku wdowa po Michałe Marjana z Suchodolskich ( 35 lat) i syn Aleksander (8 lat) mieszkali na ziemiach Michała Radziwiłła w wsi Mackiewicze (powiat słucki)
- W 1816 roku Aleksander (29 lat) był zapisany w rewizji powiatu Słuckiego. Mieszkał w zaścianku Parazliszcze (albo podobnie) na ziemiach pana Jana Zagorskiego.
- W 1817 roku urodził się syn Aleksandra - Wincenty, ale już we wsi Siwce koło Postaw (wtedy to chyba był powiat dziśnieński). Wincenty w 1833 roku był zapisany jako jednodworzec w spisie rewizyjnym na ziemiach Domeyki koło Parafianowo.

Będę wdzięczny za znalezienie lub wskazówki jak mogę dotrzeć do tych 3 miejscowości (Mackiewicze, Parazliszcze, Siwce).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EwaMollyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2021 - 17:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2018
Posty: 175
Skąd: Kielce/Poznań
Status: Offline
Na pierwszej stronie znaleźć możesz spis wszystkich skazek, które autor dał radę na nim umieścić. Odszukaj odpowiedni powiat, w którym znjadują się miejscowości, o których piszesz w odpowiednich latach.
Może będziesz miał szczęście i poszukiwania pójdą łatwo dzięki temu spisowi.

Co przeglądałeś do tej pory?

_________________
Ewa

Poszukuje nazwisk: Sudwoj, Rębosz. Wszelkie informacje o Chromińskich z okolic Warszawy również mile widziane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pitcairn1987Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2021 - 09:26
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2019
Posty: 21

Status: Offline
Przeglądałem na razie tylko Słucki powiat na FamilySearch, ale na tyle ile umiałem.

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
puszekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2021 - 12:13
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 1528

Status: Offline
Jednodworzec Wincenty Karnicki i Aniela Pitunow (nie jestem pewna) akt 42 ur syn Klementy 26.IV.1850r./Zaścianek Jamno/parafia Parafianów
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=834866

_________________
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pitcairn1987Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2021 - 13:03
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2019
Posty: 21

Status: Offline
puszek napisał:
Jednodworzec Wincenty Karnicki i Aniela Pitunow (nie jestem pewna) akt 42 ur syn Klementy 26.IV.1850r./Zaścianek Jamno/parafia Parafianów
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=834866


Dziękuję, ale właśnie od tego momentu losy Karnickich mam już zgłębione.
Wincenty to mój praprapradziadek. Karniccy od Wincentego mieszkali już do końca II Wojny w Parafianowie. Teraz właśnie próbuję coś wyszukać o ojcu Wincentego - Aleksandrze oraz dziadku - Michale.

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzgenOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-08-2021 - 00:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2018
Posty: 30

Status: Offline
Witam, potrzebuję pomocy ze skazkami dotyczącymi powiatu oszmiańskiego z roku 1795. W skazkach szlachty powiatu oszmiańskiego (515-15-79) figuruje rotmistrz Stanisław Woyniłowicz, zamieszkujący folwark Koroszenięta. Nie mogę jednak ustalić, do którego kościoła przyporządkowany wówczas był ten folwark. Nie ma go w skazkach trabskiego kościoła; najbliższym kościołem w pobliżu folwarku są Łazduny, ale jeśli się nie mylę, to w tych latach nie było tam jeszcze parafii.

Wiem, że w kolejnych latach Woyniłowicz przeniósł się do folwarku Masłowszczyzna obok Juraciszek. Jednak tu pojawia się podobny problem - w 1795 roku folwark ten znajduje się w skazkach trabskich, ale w roku 1811 już go nie ma. Czy ktoś z Państwa mógłby doradzić gdzie mógłbym spróbować odnaleźć te dokumenty?

Pozdrawiam, Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2021 - 17:13
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
krzgen napisał:
Witam, potrzebuję pomocy ze skazkami dotyczącymi powiatu oszmiańskiego z roku 1795. W skazkach szlachty powiatu oszmiańskiego (515-15-79) figuruje rotmistrz Stanisław Woyniłowicz, zamieszkujący folwark Koroszenięta. Nie mogę jednak ustalić, do którego kościoła przyporządkowany wówczas był ten folwark. Nie ma go w skazkach trabskiego kościoła; najbliższym kościołem w pobliżu folwarku są Łazduny, ale jeśli się nie mylę, to w tych latach nie było tam jeszcze parafii.

Wiem, że w kolejnych latach Woyniłowicz przeniósł się do folwarku Masłowszczyzna obok Juraciszek. Jednak tu pojawia się podobny problem - w 1795 roku folwark ten znajduje się w skazkach trabskich, ale w roku 1811 już go nie ma. Czy ktoś z Państwa mógłby doradzić gdzie mógłbym spróbować odnaleźć te dokumenty?

Pozdrawiam, Krzysztof


Krzysztofie,

wedlug https://www.kami.net.pl/kresy/ Lazduny, istnieja od 1576. Ale wydaje mi sie, ze Lazduny byly filia Sobotnik i tam je widzialem: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2021 - 18:06
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Cytat:
Jednak tu pojawia się podobny problem - w 1795 roku folwark ten znajduje się w skazkach trabskich, ale w roku 1811 już go nie ma.


Co to znaczy „już go nie ma”? Czy w roku 1811 są skazki z Trabów, ale nie ma tam tego folwarku? Czy też nie ma w ogóle skazek z Trabów z tego spisu?

Skazka z 1811 roku nie została ukończona, bo przerwał ją wybuch wojny z Napoleonem. Dlatego ta skazka jest fragmentaryczna – pewne parafie są, a innych nie ma.

_________________
Pozdrawiam

Marek

PS: W wiadomościach poprzez PW proszę zaznaczać opcję "Powiadom e-mailem".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rychter_IdaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2021 - 15:41
Sympatyk


Dołączył: 17-11-2013
Posty: 331

Status: Offline
Dzień dobry
Czy może ktoś spotkał w spisach guberni mińskiej miejscowość Zykowo gm Ostrożyce par Kalwarya w Mińsku. Chodzi mi o lata od 1850. Szukałam bezskutecznie. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję Basia

_________________
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.863366 sekund(y)