Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marta_WoźniakOffline
Temat postu: Górki, metryki archiwum w Przemyślu  PostWysłany: 26-03-2017 - 13:56
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2013
Posty: 12

Status: Offline
"metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki"

Witam serdecznie.

Kilka lat temu, ktoś zamieścił linki z archiwum w Przemyślu. Były tam też skany akt metrykalnych ze wsi Górki ( podkarpackie ). Niestety komputer na którym miałam zapisane te linki jest w naprawie i tych danych już nie odzyskam. Chciałam wznowić poszukiwania przodków, ale nie mogę teraz wejścia na stronę ze skanami znaleźć. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Pozdrawiam Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki  PostWysłany: 26-03-2017 - 15:00
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 486
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Do jakiej parafii ta wieś należała i jaki obrządek Cię interesuje ?
Przeglądanie skanów w AP Przemyśl jest bardzo wygodne, trzeba jednak wiedzieć jaka parafia albo jaki jest numer zespołu by je wyświetlić.
Powodzenia Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu: Re: Górki, metryki archiwum w Przemyślu  PostWysłany: 26-03-2017 - 16:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Marta_Woźniak napisał:
nie mogę teraz wejścia na stronę ze skanami znaleźć.

Może to ci wystarczy?
http://www.przemysl.ap.gov.pl/skany/

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marta_WoźniakOffline
Temat postu: metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki  PostWysłany: 26-03-2017 - 16:32
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2013
Posty: 12

Status: Offline
Witam, interesuje mnie obrządek rzymsko-katolicki.

W Górkach jest kościół, więc ciężko powiedzieć do jakiej parafii należały wcześniej - dekanat Brzozów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki  PostWysłany: 26-03-2017 - 18:02
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 486
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Strona szukaj w archiwach da Ci odpowiedź, z której nie będziesz zadowolona. Sprawdź sama - Górki gmina Brzozów, parafia Humniska.
Powodzenia Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu: metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki  PostWysłany: 27-03-2017 - 17:47
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
Witam,
wprawdzie to nie Gurki /taka pisownia w 1792 roku/, ale niedalekie Humniska. Zawsze warto spojrzeć, może jakiś przodek się znajdzie? Inwentarz z 1792 roku.
Spis jest w posiadaniu w archiwum we Wrocławiu http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/wyniki.php
Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mklosowskiOffline
Temat postu: metryki archiwum w Przemyślu wieś Górki  PostWysłany: 02-07-2021 - 17:21
Sympatyk


Dołączył: 08-03-2021
Posty: 29

Status: Offline
Dzień dobry,
Odgrzebuję stary temat, czy udało się może odnaleźć metryki dla Górek w parafii Humniska? Są indeksy w genetece i skany na szwa, ale tylko z końcówki XIXw., a moje zainteresowanie tymi miejscowościami, a także Grabownicą Starzeńską, dotyczy raczej przełomu XVIII i XIX.
Podejrzewam, na podstawie występujących w okolicy nazwisk, że z tych stron mógł pochodzić Aleksander Szczepański (*1813), później zamieszkujacy krótko w Dobrej Szlacheckiej, a następnie w Rakowej koło Tyrawy Wołoskiej, syn Stanisława Szczepańskiego i Barbary Pilawskiej.
Plik, o którym pisała pani Gienia również brzmi interesująco, niestety nie jestem w stanie otworzyć linku.

Pozdrawiam, Maciej Kłosowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.376759 sekund(y)