Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna_CzernigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2010 - 18:40
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2008
Posty: 2550
Skąd: Kamienna Góra/Dolny Śląsk
Status: Offline
Ficek_Marek napisał:
Witam może ktoś bardziej obeznany z tymi wyszukiwarkami mi pomoże, mój przodek Szostkiewicz Michał w 1896 wyjechał z Hamburga do Brazyli nie potrafię go znależć na żadnej liście pasażerów. Byłbym wdzięczny za pomoc
Marek
mar_uszka@wp.pl


Witaj Marku!

Hamburger Passagierlisten, 1850-1934
Hamburg Passenger Lists, 1850-1934
about Michael Szostkiewicz
Name: Michael Szostkiewicz
Departure Date:6 Sep 1896
Destination: Paranagua
Estimated birth year: abt 1868
Age Year: 28
Gender: männlich (Male)
Family: Household members
Residence: Stocina, Österreich
Occupation: Priester
Ship Name: Babitonga
Captain: Köhler, H.
Shipping Line: Hamburg-Südamerikanische Dampfschifffahrt-Gesellschaft
Ship Type: Dampfschiff
Accommodation: Zwischendeck
Ship Flag: Deutschland
Port of Departure: Hamburg
Port of Arrival: Südbrasilien

http://img146.imageshack.us/img146/9448 ... iewicz.jpg

Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ficek_MarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2010 - 18:53


Dołączył: 31-01-2010
Posty: 5

Status: Offline
Pani Krystyno dziękuję bardzo, bardzo. Teraz muszę szukać dalej choć za bardzo nie wiem jak się za to zabrać, Dzięki
Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Klimza_HalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2010 - 16:54
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2010
Posty: 11

Status: Offline
Droga Krystyno,
czy byłabyś łaskawa i dla mnie odszukać mojego pradziadka? Wyjechał do Brazylii (przed 1890 lub w tym roku) z rodziną-żona i 4-5 dzieci.On Karol Belter (Carl Belter/Bolter- bo często przeinaczano nazwiska),żona Emilia?,najstarsza córka Maria,kilku chłopców młodszych(3 lub 4).Mogą być zapisani jako obywatele pruscy,bo mieszkali w W.Ks.Poznańskim.Pisali do mojego dziadka Ottona (który jako dorosły został w Polsce) listy po niemiecku.Po śmierci dziadka w 1927r. kontakt się urwał.
Szukałam na różnych portalach,ale albo nie znajduję,albo nie potrafię np. na listach pasażerów.
Byłabym niezmiernie wdzięczna
Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_CzernigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2010 - 17:34
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2008
Posty: 2550
Skąd: Kamienna Góra/Dolny Śląsk
Status: Offline
Klimza_Halina napisał:
Droga Krystyno,
czy byłabyś łaskawa i dla mnie odszukać mojego pradziadka? Wyjechał do Brazylii (przed 1890 lub w tym roku) z rodziną-żona i 4-5 dzieci.On Karol Belter (Carl Belter/Bolter- bo często przeinaczano nazwiska),żona Emilia?,najstarsza córka Maria,kilku chłopców młodszych(3 lub 4).Mogą być zapisani jako obywatele pruscy,bo mieszkali w W.Ks.Poznańskim.Pisali do mojego dziadka Ottona (który jako dorosły został w Polsce) listy po niemiecku.Po śmierci dziadka w 1927r. kontakt się urwał.
Szukałam na różnych portalach,ale albo nie znajduję,albo nie potrafię np. na listach pasażerów.
Byłabym niezmiernie wdzięczna
Halina


Witaj Halino!

Karol z rodziną płynie do Nowego Jorku,może stamtąd dopiero
wypłynął do Brazylii.
Nie znalazłam go na listach jest tylko W.Belter który płynie
z Ameryki Południowej do Anglii.

New York Passenger Lists, 1820-1957
about Carl Belter
Name: Carl Belter
Arrival Date: 7 Jun 1881
Estimated birth year: abt 1840
Age: 41
Gender: Male
Port of Departure: Bremen, Germany
Destination: United States of America
Place of Origin: Germany
Ethnicity/Race/Nationality: German
Ship Name: Ohio
Search Ship Database: View the Ohio in the 'Passenger Ships and Images' database
Port of Arrival: New York
Line: 8
List Number: 729
Port Arrival State: New York
Port Arrival Country: United State


http://img109.imageshack.us/img109/3453/belter.jpg


UK Incoming Passenger Lists, 1878-1960
about Mr W Belter
Name: Mr W Belter
Birth Date: abt 1861
Age: 32
Port of Departure: Port Limón, Costa Rica
Arrival Date: 3 May 1893
Port of Arrival: Southampton, England
Ports of Voyage: Callao, Mollendo, San Jose, Puerto LimăłN, Savanilla, ColăłN, Panama, Jacmel, Jamaica, Demerara, Trinidad, Grenada, Barbados, St Lucia, St Kitts, St Thomas, Antigua, Plymouth
Ship Name: Atrato
Search Ship Database: View the 'Atrato' in the 'Passenger Ships and Images' database
Shipping Line: No owner or agent listed

Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2010 - 08:54
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Mnie również nie udało się odnależć moich w Brazylii-Joanna Latkowska z domu Pomorska i jej mąż Józef Latkowski + dwoje malutkich dzieci-nie znam ich miejsca zamieszkiwania-było to w przybliżeiu 1895-1899- w tym to czasie-byli może około rok,bo dzieci pomarły na malarię, a Joanna ledwo z niej wyszła.Było to duże miasto z tramwajami,gdzie leżała w szpitalu-na malarię-z którego ją potajemnie wywieziono,bo by zmarła, a tam nie leczono,tylko izolowano.W 1899-Józef jechał do Ameryki, a Joanna zostala w Polsce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariusz_reymanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2010 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2009
Posty: 28

Status: Offline
Witam

Dzięki Międzynarodowemu Biurze Poszukiwań (ITS) udało mi się ustalić miejsca pobytu brata (Antoniego Reyman) mojego dziadka (Stanisław Reyman) w czasie IIWŚ gdy został zesłany do Niemiec jako robotnik przymusowy. Wiem też że "19.01.1949 - wyemigrował na pokładzie statku "General Stewart" z Bremerhaven do Brazylii".

Czy i gdzie mogę ustalić listę pasażerów, trasę podróży tego statku i gdzie ew. w Brazylii wysiadł ??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Mariusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2010 - 08:56
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Jeżeli byłaby możliwość,to ja również uprzejmie proszę o pomoc,w sprawie poszukiwania,moich pradziadków i ICH dwoje malutkich dzieci-chłopiec i dziewczynka-pochowani na cmentarzu w Brazylii-dojazd do cmentarza był-dopłynięcie łódką,dzieci pomarły jedno,po drugim na malarię.Pradziadki-to Józef Latkowski i Jego żona-Joanna Latkowska z domu Pomorska-Joanna również w Brazylii chorowała na malarię-ze szpitala wywiózł JĄ kolega-Józefa Latkowskiego-który był tam zatrudniony do wywożenia zmarłych i tak ją wywiózł ze zmarłymi w przebraniu cywilnym-gdyż z tamtąd inaczej się nie wychodziło-tylko jako zmarły.Joanna została wykradziona-ledwo "trzymająca się na nogach",tak póżniej Ją Józef -mąż,wraz z kolegą wieżli pod pachy w tramwaju,gdyż leciała IM przez ręce.Przywieżli JĄ do domu na KOLONIĘ emigrantów polskich i tak jeszcze trzy miesiące dochodziła do jako takich sił, a gdy ich trochę nabrała zaraz wróciła do Polski w okolice Ślesina-Śompolna-do rodziny.Józef natomiast wyprzedał w Brazylii,to co mieli i przyjechał za NIĄ.Wrócili bardzo mocno wybiedzeni,wyniszczeni.Mieszkali w zaborze chyba RUSKI-bieda była okrutna.Jakiś kolega Józefa Latkowskiego jechał do Ameryki i się umówili,że jak będzie możliwie w Ameryc,to przyśle Józefowi L. zaproszenie i tak się póżniej stało,stąd była póżniej emigracja moich pradziadków w drugiej kolejności do Ameryki.Do Brazylii pradziadki-też emigrowali z Polski,w okresie,gdy nastąpiły Rozbiory Polski-Józef i Joanna pobrali się jako młodzi-dostali od rodziny takie wiano-pieniądze,że mogli kupić ziemię-założyć własne okazałe gospodarstwo,ale za tydzień weszły Zabory-u NICH ruski i po tygodniu małżeństwa mając pieniądze na ziemię,za te pieniądze mogli kupić tylko krowę,za kolejny tydzień,tylko kurę, a następnie nic, bo nastąpił upadek polskiego pieniądza i weszły ruble,dlatego była ICH emigracja,która się otworzyła -do Brazylii.Wyjechali z okolic prawdopodobnie Ślesina,lub Sompolna,lub okolicznych miejscowości,bo rodzina Latkowskich tam zamieszkiwała-niektórzy posiadali ziemię,niektórzy Zakłady rzemieślnicze-bywali rzemieślnikami,stąd np; w rodzinie były opowieści o rodzinie w Sompolnie, która miała dużą stolarnię i robiono w niej okna,drzwi,parkiety do pałaców,dworów itp.,a Joanna Latkowska z domu Pomorska urodzona jest właśnie w Sompolnie w 1867r-jako córka Józefa Pomorskiego i Elżbiety Pomorskiej z domu Lemańska.Uprzejmie proszę,jeżeli można o pomoc w poszukiwaniu ICH emigracji do Brazylii-Pozdrawiam-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Stankiewicz_AgnieszkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2010 - 11:36
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2010
Posty: 23

Status: Offline
JA też dołączę się do próśb. Niestety nie udało mi się odnaleźć tego właściwego Gudzinow icz a na stronach ancestry. Wiadomo, że około 1929 roku wyjechał do Brazylii do Porto Alegre. Może Pani uda się odnaleźć naszego zaginionego członka rodziny. Oczywiście nazwisko mogło zostać zniekształcone.
Stanisław Gudinovich, Gucinowic, Gudinowitz.
Dziękuję za pomoc
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2010 - 21:41
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
PS.Dodaję do w/w opisu,jeżeli to by pomagało w poszukiwaniu,że Józef Latkowski urodził się w 1858r.w Sławęcin-parafia Ślesińska-syn Franciszka Latkowskiego i Katarzyny Latkowskiej z domu Krasińska.Uzupełnienie danych osobowych.Pozdrawiam.Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_CzernigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2010 - 14:14
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2008
Posty: 2550
Skąd: Kamienna Góra/Dolny Śląsk
Status: Offline
cichocka.karolak napisał:
PS.Dodaję do w/w opisu,jeżeli to by pomagało w poszukiwaniu,że Józef Latkowski urodził się w 1858r.w Sławęcin-parafia Ślesińska-syn Franciszka Latkowskiego i Katarzyny Latkowskiej z domu Krasińska.Uzupełnienie danych osobowych.Pozdrawiam.Halina


Witam Pani Halino!

O emigrantach do Brazylii na ancestry.com jest bardzo mało informacji.
Znalazłam dwa manifesty Józefa ur.około 1858 roku który emigrował
w XIX w.
Manifesty te są bardzo ubogie w info.

Baltimore Passenger Lists, 1820-1948
about Josef Latkowski
Name: Josef Latkowski
Arrival Date: May 1882
Age: 25 Years 0 Months Years
Estimated birth year: abt 1857
Gender: Male
Race: Bavaria
Port of Departure: Bremen, Germany
Ship Name: SS Strassburg
Port of Arrival: Baltimore, Maryland

http://img189.imageshack.us/img189/5159 ... ijosef.jpg


Hamburger Passagierlisten, 1850-1934
Hamburg Passenger Lists, 1850-1934
about Josef Latkowski
Name: Josef Latkowski
Departure Date: 18 Feb 1899
Estimated birth year: abt 1861
Age Year: 38
Gender: männlich (Male)
Marital Status: verheiratet (Married)
Family: Household members
Residence: Kalisch,
Ethnicity/Nationality: Russland (Russian)
Occupation: Landwirt, Tagelöhner
Ship Name: Pennsylvania
Captain: Spliedt
Shipping Line: Hamburg-Amerika Linie (Hamburg-Amerikanische Packetfahrt-Actien-Gesellschaft)
Ship Type: Dampfschiff
Accommodation: Zwischendeck
Ship Flag: Deutschland
Port of Departure: Hamburg
Port of Arrival: Plymouth; New York

http://img88.imageshack.us/img88/5159/l ... ijosef.jpg

Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2010 - 14:46
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Szanowna Pani-dziękuję pięknie za pomoc,wygląda mi to ,że to może być mój pradziadek Józef Latkowski.Zdarzenia mogłam mieszać,gdyż to są opowieści rodzinne,a już Ci starsi nie żyją,ale sądzęc po dacie urodzenia Józefa-/mam dokument/-to ta emigracja jest prawdopodobna,gdyż 1900r. Józef był już ,na zaproszenie kolegi w Ameryce, do której pojechał z Polski już po powrocie z Brazylii,a Joanna wraz z córką,a moją babcią Wacławą do Niego płynęła, na co Pani znalazła mi ancestry.Więc to jest prawdopodona ancestra do Brazyli,z tym że do Brazylii miał Józef jechać -płynąć razem z Joanną żoną-tak opowiadała moja matka,dla której Joanna była babką,a Wacława matką,Joanna zmarła 1950 roku w Polsce,a Józef zmarł 1925r-też w Polsce,gdyż ONI z Ameryki po latach powrócili.Jeżeli można,to może znalazłby się jakiś ślad podróży Joanny do Brazylii,lub JEJ powrót-sama wracała,a ON po niej.Jeszcze raz dziękuję ślicznie-Pozdrawiam-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_CzernigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2010 - 15:09
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2008
Posty: 2550
Skąd: Kamienna Góra/Dolny Śląsk
Status: Offline
Stankiewicz_Agnieszka napisał:
JA też dołączę się do próśb. Niestety nie udało mi się odnaleźć tego właściwego Gudzinow icz a na stronach ancestry. Wiadomo, że około 1929 roku wyjechał do Brazylii do Porto Alegre. Może Pani uda się odnaleźć naszego zaginionego członka rodziny. Oczywiście nazwisko mogło zostać zniekształcone.
Stanisław Gudinovich, Gucinowic, Gudinowitz.
Dziękuję za pomoc
Agnieszka


Agnieszko,szukałam różnych wariantów nazwiska ale nic nie znalazłam.
Podaj przybliżony rok urodzenia i skąd pochodził,może wyszukiwarka
na ancestry.com wtedy coś znajdzie.

Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_CzernigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2010 - 15:19
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2008
Posty: 2550
Skąd: Kamienna Góra/Dolny Śląsk
Status: Offline
mariusz_reyman napisał:
Witam

Dzięki Międzynarodowemu Biurze Poszukiwań (ITS) udało mi się ustalić miejsca pobytu brata (Antoniego Reyman) mojego dziadka (Stanisław Reyman) w czasie IIWŚ gdy został zesłany do Niemiec jako robotnik przymusowy. Wiem też że "19.01.1949 - wyemigrował na pokładzie statku "General Stewart" z Bremerhaven do Brazylii".

Czy i gdzie mogę ustalić listę pasażerów, trasę podróży tego statku i gdzie ew. w Brazylii wysiadł ??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Mariusz


Witaj Mariuszu!

Nie znalazłam takiej listy pasażerów.Czy to na pewno był port
Bremenrhaven?
Udało mi się znaleźć kilka manifestów do Brazylii ale to były wszystkie
z Hamburga.
Podaj więcej info o Antonim,przybliżony rok urodzenia i skąd pochodził.

Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2010 - 23:56
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Szanowna Pani Krystyno,wiem że powyżej napisała Pani, o tym ,że na ancestrach do Brazylii,jest mało informacji,mam pytanie, co możnaby było mi doradzić,jeżeli można,jak zdobyć coś więcej,wiem, że ów Józef Latkowski,to pradziadek,widze, że był jeszcze z innymi z rodziny,i to sie zgadza,bo jak opowiadano,to gdy przybyli na Kolonię w Brazylii-/czy to jest możliwe do dowiedzenia się,gdzie to było,jak się nazywała ta miejscowość/,to pradziadek dostał wytyczone tyle lasu do wykarczowania,po którym ziemia miała być JEGO farmą, że jak wsiadł o wschodzie słońca na konia na oklep,to jechał przez owy las,aż do zachodu slońca i końca swej parceli,nie zobaczył-była to poprostu chyba nieprawda-tak myślę,a polscy emigranci,wzięli się za pilarkę,ścinanie drzew,było to tak długo ,dopuki nie zakwitły oleandry po rowach,wówczas był to okres,gdy zaczęła panować malaria,wtedy z tych ściętych drzew,robili trumny i masowo chowali polskich emigrantów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magroski49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-06-2010 - 01:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2010
Posty: 186
Skąd: Joao Pessoa PB Brasil
Status: Offline
Stankiewicz_Agnieszka napisał:
JA też dołączę się do próśb. Niestety nie udało mi się odnaleźć tego właściwego Gudzinow icz a na stronach ancestry. Wiadomo, że około 1929 roku wyjechał do Brazylii do Porto Alegre. Może Pani uda się odnaleźć naszego zaginionego członka rodziny. Oczywiście nazwisko mogło zostać zniekształcone.
Stanisław Gudinovich, Gucinowic, Gudinowitz.
Dziękuję za pomoc
Agnieszka


Witaj,

Nie mowie po polsku Crying or Very sad I could not find any Gudinovich, Gucinowic or Gudinowitz in Porto Alegre online phone book. Also, these surnames were not found in some cemeteries database in http://cemiterios.genealogias.org/

Pozdrawiam
Gilberto Magro(w)ski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.587433 sekund(y)