Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
oles1235Offline
Temat postu: Tabela nadawcza  PostWysłany: 19-04-2020 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2014
Posty: 30

Status: Offline
tabela nadawcza dla Radomic pod adresem
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... a/25905655
pozdrawiam Kazik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu: Re: Tabela nadawcza  PostWysłany: 20-04-2020 - 11:54
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
Norbert_Sierpień napisał:
Więc o istnieniu tabeli wiem z baz danych archiwum w Kielcach. Radomice niegdyś należały do Opactwa Cystersów w Wąchocku, później znajdował się tu folwark rządowy. 1864 roku wieś została na nowo urządzona, tzn. z jednej ulicówki postaly dwie osobne wioski na pólnoc i południe od pierwotnego położenia. Dlatego mam nadzieję, że w tabeli nadawczej znajdę dane dotyczące imion i nazwisk mieszkańców gospodarzy którzy otrzymali nowo podzielone ziemi. Dziękuję za odpowiedź, pozwala mi mieć nadzieję, że coś znajdę w dokumencie. Skrzelczyce sąsiadują z Radomica, dziś to jedna parafia Radomice, niegdyś Lisów. Nie posiadam rodziny w Skrzelczycach, ale jeśli będę w stanie chętnie pomogę Smile



Wtrace swoje 3 grosze.
Teczka komisarza do spraw włosciańskich były w moich rekach kilka razy.
Interesowaly mnie 2 gminy: Miechów i Boszczynek.

W przypadku teczki komisarza dla Miechowa jej zawartosc była raczej skromna były tam tabele likwidacyjne wsi która mnie interesuje ale niewiele poza tymi tabelami.
Natomiast teczka dla gminy Boszczynek byla dosyc gruba (to były takie duze teczki chyba format A3) i zawierała mnostwo dokumentów.
Oprocz wymienionych wczesniej tabel likwidacyjnych znajdowala sie w niej równiez tabela protestacyjna z 1846 z tytułem "wykazujaca uposazenie obowiazki i powinności rolników". Oprocz tych tabel w teczce komisarza znajdowały sie rozne pisma rolnikow dotyczace sporow na linii wlasciciel dobr rolnicy (znalazlam tam pismo kierowane do komisarza przez jednego z moich pra) nie jestem teraz pewna ale to chyba w teczce komisarza znalzlam bardzo ciekawe dokumenty dotyczace wiejskiej szkoly w tym listy obecnosci.
Wiele zalezy od szcescia w miechowskiej bylo bardzo skromnie choc kilka dokumentow z noej zdobylam ale Boszczynek to prawdziwy genealogiczny skarb.
Na zachete tabela likwidacyjna Kosciejów gmina Miechów oraz tabela protestacyjna Kamieńczyce gmina Boszczynek.

https://zapodaj.net/f3f7dea22b091.jpg.html

https://zapodaj.net/2d47f083aa801.jpg.html

https://zapodaj.net/0556e12ee9f8c.jpg.html

https://zapodaj.net/e9712b4327e90.jpg.html

https://zapodaj.net/1aab9087d4939.jpg.html

Niestety mam tylko takie nieprofesjonalne zdjęcia robione z ręki.

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZdzirekOffline
Temat postu: Re: Tabela nadawcza  PostWysłany: 23-06-2021 - 23:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Norbert_Sierpień napisał:
Więc o istnieniu tabeli wiem z baz danych archiwum w Kielcach. Radomice niegdyś należały do Opactwa Cystersów w Wąchocku, później znajdował się tu folwark rządowy. 1864 roku wieś została na nowo urządzona, tzn. z jednej ulicówki postaly dwie osobne wioski na pólnoc i południe od pierwotnego położenia. Dlatego mam nadzieję, że w tabeli nadawczej znajdę dane dotyczące imion i nazwisk mieszkańców gospodarzy którzy otrzymali nowo podzielone ziemi. Dziękuję za odpowiedź, pozwala mi mieć nadzieję, że coś znajdę w dokumencie. Skrzelczyce sąsiadują z Radomica, dziś to jedna parafia Radomice, niegdyś Lisów. Nie posiadam rodziny w Skrzelczycach, ale jeśli będę w stanie chętnie pomogę Smile


Hej,
I jak? Znalazłeś coś w AP Kielce na ten temat? Pytam bo sam mam ochotę zamówić skany ale w opisie jednostki jest tylko data 1864 co sugeruje taką tabele ale to nic na pewno.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: Tabela nadawcza  PostWysłany: 24-06-2021 - 01:38
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
prestacyjna tabela, nie protestacyjna:) cokolwiek autokorekta by nie twierdziłaSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
oles1235Offline
Temat postu: Tabela nadawcza  PostWysłany: 24-06-2021 - 09:44
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2014
Posty: 30

Status: Offline
W AP Radom przechowywane są tabele nadawcze i likwidacyjne dla miejscowości leżących obecnie w granicach woj. świętokrzyskiego, lubelskiego i śląskiego a w XIX w. na terenie guberni radomskiej, kieleckiej, lubelskiej i siedleckiej
- były pow. jędrzejowski – sygn. 58/44/0/10/1037
- były pow. kielecki - sygn. 58/44/0/10/1039 i 58/44/0/10/1038, 58/44/0/10/1040, 58/44/0/10/1041
- były pow. opatowski – sygn. 58/44/0/11/1734 (skany są na szwa)
- były pow. konecki - 58/44/0/11/1731, 58/44/0/11/1732 (skany są na szwa)
- były pow. olkuski – sygn.. 58/44/0/10/1042
- były pow. pińczowski sygn., 58/44/0/10/1043
- były pow. stopnicki - 58/44/0/10/1044
- były pow. włoszczowski - 58/44/0/10/1045
- była gub. lubelska – sygn. 58/44/0/12/223-338, 58/44/0/12/225a
- była gub. Siedlecka – sygn.. 58/44/0/13/1042a
Tabele prestacyjne dla dóbr rządowych (byłych królewszczyzn i przejętych w XIX w. przez skarb b. dóbr kościelnych i prywatnych) przechowywane są w zespole nr 44 . Znajdują się tam również rejestry pomiarowe z wykazami włościan z lat 20 XIX w. Wykazy takie znajduję się też w aktach lustracji dóbr rządowych oraz w wielu innych jednostkach tego zespołu.
To tak na marginesie wątpliwości Michała, a tabela dla Lisowa znajduje się w jednostce 58/44/0/10/1044
Pozdrowienia
Kazik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2021 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1192

Status: Offline
Witam!
Uściślając powyższy post Kazika, chciałbym tylko nadmienić, że wymienione tabele nadawcze i likwidacyjne znajdujące się w zespole 44 w AP Radom dotyczą jedynie dóbr rządowych i części dóbr poduchownych.
Ogólnie ten zespół 44 "Zarząd Rolnictwa i Dóbr Państwowych Guberni Radomskiej, Kieleckiej, Lubelskiej, Siedleckiej" to podstawowa "biblia" dla szukających informacji XIX-wiecznych o dobrach rządowych w tych guberniach.
Natomiast dla dóbr prywatnych z byłej Guberni Kieleckiej tabele znajdziemy w AP Kielce w zespole nr 40 "Urząd Gubernialny Kielecki do spraw Włościańskich" w serii nr 14:
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ser ... rii=651741
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZdzirekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2021 - 10:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Witam,
Gdyby ktoś szukał tabel likwidacyjnych Maleszowej czy Brodów to służę. Wielu informacji tam nie ma ale zawsze to coś, szczególnie gdy metryk przed 1875 nie ma...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ReverSOffline
Temat postu: Tabela nadawcza Krajno  PostWysłany: 13-10-2021 - 09:16
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2021
Posty: 30

Status: Offline
Dzień Dobry
Szukam tabeli nadawczej/spis gospodarstw ze wsi Krajno (gm. Górno) po roku 1900
Jest ktoś może w posiadaniu

_________________
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2021 - 13:40
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witam,
POszukuje takich tabel dla okolic Opatowa , głownie wsie Brzezie, Waworkow, Czernikow...

Ktos cos widzial ?

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.612634 sekund(y)