Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Barbara_RajskaOffline
Temat postu: Zgierz-cmentarz parafialny  PostWysłany: 25-10-2015 - 00:10
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 90

Status: Offline
Mam prośbę do Państwa,czy ktoś z odwiedzających cmentarz parafialny w Zgierzu przy ul.Piotra Skargi mógłby zrobić dla mnie zdjęcie grobu?
podaję namiary:Kw 9 rząd 39 nr.3 (takie podano mi w administracji)
Mieczysław Rajski zm.01.10.2001
Jeżeli istnieją jakieś napisy na tylniej części płyty (podobno w grobie pochowane były wcześniej inne osoby)to również prosiłabym o fotografię.
W zamian mogę zrobić zdjęcia w okolicach Opola woj.opolskie
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dariusz_JendrusiakOffline
Temat postu: Zgierz-cmentarz parafialny  PostWysłany: 25-10-2015 - 05:51


Dołączył: 05-07-2014
Posty: 8

Status: Offline
Ja dołączę się z nieco innym pytaniem. Czy są dostępne jakieś wyszukiwarki grobów z cmentarzy w Zgierzu?
Pozdrawiam
Dariusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_RajskaOffline
Temat postu: Re: Zgierz-cmentarz parafialny  PostWysłany: 26-10-2015 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 90

Status: Offline
Dariusz_Jendrusiak napisał:
Ja dołączę się z nieco innym pytaniem. Czy są dostępne jakieś wyszukiwarki grobów z cmentarzy w Zgierzu?
Pozdrawiam
Dariusz


Wszystko wskazuje na to ,że Zgierz nie ma wyszukiwarek grobów.
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_RajskaOffline
Temat postu: Re: Zgierz-cmentarz parafialny  PostWysłany: 29-10-2015 - 19:40
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 90

Status: Offline
Barbara_Rajska napisał:
Mam prośbę do Państwa,czy ktoś z odwiedzających cmentarz parafialny w Zgierzu przy ul.Piotra Skargi mógłby zrobić dla mnie zdjęcie grobu?
podaję namiary:Kw 9 rząd 39 nr.3 (takie podano mi w administracji)
Mieczysław Rajski zm.01.10.2001
Jeżeli istnieją jakieś napisy na tylniej części płyty (podobno w grobie pochowane były wcześniej inne osoby)to również prosiłabym o fotografię.
W zamian mogę zrobić zdjęcia w okolicach Opola woj.opolskie
Barbara


Sprawa załatwiona. Dziekuję
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
soria130Offline
Temat postu: Cmentarz, cmentarze w Zgierzu - zrobię zdjęcia  PostWysłany: 07-06-2018 - 14:18
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2017
Posty: 19

Status: Offline
Hej,

jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę zrobić zdjęcia na Zgierskich cmentarzach. Jeśli ktoś zna w miarę przybliżoną lokalizację grobu to może dać znać. A jeśli nie znamy lokalizacji, to poszukamy i tak.


Pozdrawiam,
Kinga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poszukiwaczMajkaOffline
Temat postu: Cmentarz mariawicki w Zgierzu (ul. Dygasińskiego)  PostWysłany: 10-06-2021 - 21:28
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2018
Posty: 97

Status: Offline
Czy ktoś z Państwa bywa na tym cmentarzu i mógłby mi pomóc odszyfrować dokładne daty z nagrobka: https://billiongraves.pl/grave/Justyna- ... a/37689198 ?

Niestety, przeróbka zdjęć itd nie daje 100% pewności co do dat, wierzę że na miejscu będzie łatwiej je zidentyfikować.

Z góry dziękuje!

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariuszek69Offline
Temat postu: Cmentarz mariawicki w Zgierzu (ul. Dygasińskiego)  PostWysłany: 22-06-2021 - 19:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-12-2014
Posty: 92
Skąd: Ozorków
Status: Offline
Majko!

Byłem na miejscu, niestety trudno z całą pewnością odczytać daty. Myślę, że: UR. 12 IV 1897, ZM. 23 V 1941. Cyfry arabskie są w miarę czytelne, lata odczytane poprawine tak na 90%. Ale rzymskich miesięcy nie jestem pewien być może była tam gdzieś dodatkowa "I", a zamiast "V" był "X".

Na nagrobku jest jeszcze prawdopodobnie nazwisko panieńskie, ale też nie całkiem czytelne. Wygląda jak "z RZ.BÓW". Końcówka na 90% prawidłowa, podobnie jak "R". Pomiędzy niepewnym "Z" a "B" jest miejsce jeszcze na jedną literę, być może jedna zmieściła by się też przed "R".

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatpatt35Offline
Temat postu: Cmentarz mariawicki w Zgierzu (ul. Dygasińskiego)  PostWysłany: 22-06-2021 - 21:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2011
Posty: 791

Status: Offline
Proszę o sprawdzenie czy na cmentarzu w Zgierzu spoczywają osoby o nazwisku Sztuczyński. Szukam małżeństwa Józef Sztuczyński i Bronisława Sztuczyńska dd Kowalczyk. Przed drugą wojną światową mieszkali w okolicach Zgierza i Strykowa. Dziękuję.

_________________
Michał Chrzanowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.558333 sekund(y)