Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
malolOffline
Temat postu: Choroń; skąd pochodził Wincenty Czechowski (ca.1785-1848)?  PostWysłany: 19-06-2021 - 12:17
Sympatyk


Dołączył: 13-07-2015
Posty: 36

Status: Offline
Dzień dobry,

Po pięciu latach wznawiam poszukiwania miejsca pochodzenia mojego przodka Wincentego Czechowskiego, który się ożenił w Przybynowie ok. 1807-1808 ale nie zachowały się ślady aktu małżeństwa i dlatego nie wiem skąd przybył. W okresie na który przypadają jego urodziny w przybynowskiej parafii nie rodzili się Czechowscy, chyba że pod innym nazwiskiem, ale tego przez wiele lat nie udało mi się wyjaśnić - nie trafiłem na żaden ślad po przeanalizowaniu dziesiątek albo i setek metryk. Ale może na tą jedną jedyną ze wskazówką akurat nie trafiłem.

Tu jest link do profilu Wincentego https://www.geni.com/people/Wincenty-Cz ... 7567221372

a tu jest Jan Czech / Czechowski mieszkający w tych samych pustkowiach chorońskich, być może krewny, ale nie ma na to żadnych "papierów" https://www.geni.com/people/Jan-Czech-C ... 8408999100

Prosze o pomoc w rozwikłaniu zagadki pochodzenia Wincentego.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.536765 sekund(y)