Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ermak86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2021 - 14:34
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2020
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ja skorzystałem z promocji bodajże na dzień DNA pod koniec kwietnia. Efekt? Już półtora miesiąca czekam na przesyłkę :/
Pisałem do FTDNA, nie wiele mogą pomóc, gdyż przesyłka opuściła Stany Zjednoczone i mogą przesłać kolejną. Z kolei Poczta Polska twierdzi, że nie została zeskanowana na terytorium Naszego kraju. Czyli albo gdzieś lata sobie po świecie, albo mają bałagan i leży np. na lotnisku.
Rozumiem, że firmy zasłaniają się pandemią, no ale rejsy jednak odbywają się 3x w tygodniu z Chicago (gdzie ją widziano po raz ostatni) do Warszawy.

_________________
Pozdrawiam
Marek Dobrogojski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elizamathiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2021 - 14:57
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2020
Posty: 132

Status: Offline
Również skorzystaliśmy z promocji w tym roku, zamówione było na początku kwietnia (z FTDNA), przesyłka szła do Warszawy sześć tygodni. Także teraz czekamy na potwierdzenie że dotarła do nich przesyłka zwrotna. Istnieje szansa że jeszcze do Pana dojdzie.
Eliza

_________________
Eliza
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ermak86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2021 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2020
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję Pani Elizo za odpowiedź!
6 tygodni to było od momentu wysłania przez nich, czy też od momentu zapakowania do samolotu.
Mam tracking od nich i widziałem, że ponad tydzień przesyłka leżała w punkcie przy lotnisku. Zatem jest nadzieja Smile

_________________
Pozdrawiam
Marek Dobrogojski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elizamathiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2021 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2020
Posty: 132

Status: Offline
To było 6 tygodni od złożenia zamówienia. Nie ja zamawiałam, więc nie wiem jak to wyglądało dokładnie z poszczególnymi etapami. Też nie sądziłam, że to trwa tak długo.
Eliza

_________________
Eliza
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-06-2021 - 11:39
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
W przyszłym tygodniu, 21-22 czerwca, jest Amazon Prime Day. W zeszłym roku były bardzo dobre promocje na MyHeritage, 23andMe i Ancestry. Dodatkowo przesyłka gratis co oszczędza kolejne $10 chociaż nie wiem czy to zależy od kraju docelowego i konta Prime.
Warto sprawdzić ale uwaga: Ancestry zmieniało ceny kilkukrotnie w ciągu dnia.


elizamathia napisał:
To było 6 tygodni od złożenia zamówienia. Nie ja zamawiałam, więc nie wiem jak to wyglądało dokładnie z poszczególnymi etapami. Też nie sądziłam, że to trwa tak długo.
Eliza


Jeżeli przesyłki szły przez przeładownie USPS (United States Postal Service) w Chicago to na początku maja mieli tam spore problemy, było o tym na necie. Sam miałem 2-tygodniowe opóźnienie i co prawda adresat potwierdził otrzymanie paczki ale tracking urwał się po opuszczeniu przeładowni i później juz nie był odświeżany.

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-06-2021 - 18:53
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dalej aktualna jest oferta Ancestry dla genealogów - za drzewo na 4 pokolenia, co najmniej 50 osób w drzewie (lub jeżeli mamy już drzewo na Ancestry dodać 100 osób co najmniej) - firma oferuje test DNA. Szykują jakiś "atak" na Polskę, albo chcą zrobić prezent Amerykanom polskiego pochodzenia, którzy testy porobili, a matchy z Polski (kuzynów DNA) nie mają. Jakie by nie były intencje kto chce może jeszcze spróbować skorzystać.
Więcej informacji w grupie Genealogia Genetyczna na FB, tutaj też gdzieś o tym było jak pamiętam, ale nie wiem w którym wątku. Pierwotnie oferta była zamieszczona na stronie WTG, Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2021 - 10:02
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
Promocja na 23andMe:

Ancestry + Traits $79 (chyba najlepsza cena jaką widziałem od miesięcy)
Health + Ancestry $129 (ta opcja zdarza się taniej)

Oferta ważna do 7 września

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2021 - 13:13
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
MyHeritage - promocja Black Friday: Ł39/€45

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2021 - 13:33
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
W tym roku "świątecznie taniej" tak średnio..chyba, że u nas w złotówkach albo w jakiejś lirze tureckiej by było
Nawet nie namawiam osobiście "mi przydatnych" lub tych, którym moim zdaniem, sporo by dało. Było płacić parę/paręnaście miesięcy temu przy bardziej sprzyjających

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2021 - 19:53
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
39 USD również na FTDNA za test autosomalny, nazywa się Family Finder:
https://www.familytreedna.com/
Black Friday

Dla ciekawych, którzy nie zrobili jeszcze testów, a dziwią się dlaczego ci, którzy zrobili tak bardzo namawiają na zrobienie testów - wyjaśniam:
To działa na zasadzie porównawczej, im więcej osób w bazie (bazach) tym więcej da się ustalić o przodkach. Osoby z którymi mamy tzw. matche, czyli dopasowania na chromosomach, każdy taki odcinek wskazuje na wspólnego przodka. Im więcej przetestowanych osób (i ich drzew) tym więcej można ustalić. W ten sposób ci, którzy nie znają swojej genealogii, mogą też czegoś się dowiedzieć. Itd. Czyli tutaj ilość przekłada się w jakość, musi być dużo testów, żeby był coraz bardziej pełny obraz. Gdyby wszyscy, którzy mają drzewa zrobili testy (najstarszym w rodzinie), to nasza wiedza genealogiczna poszybowałaby mocno do przodu. Oczywiście to nie jest możliwe żeby wszyscy zarówno wykonali testy, jak i udostępnili drzewa, ale w tym kierunku to zmierza, im więcej tym lepiej.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2021 - 14:21
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
Ancestry też jest w tym tygodniu: Ł49 + przesyłka, ewentualnie przez Amazon Ł49 i darmowa przesyłka.
Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach ale jeżeli ktoś się zastanawiał nad zakupem - to dobra okazja, aby sprawdzić.
Ewentualnie czekać, aż PLN odbije się od dna.

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2022 - 10:36
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
MyHeritage - promocja Wielkanocna - 39GBP

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raph_DOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2022 - 21:51
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2020
Posty: 186

Status: Offline
I znów MH za 49EUR/39GBP + przesyłka.
Ostatnio często mają duże obniżki, z kolei dobrej ceny na Ancestry czy 23andMe dawno nie widziałem.

_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-08-2022 - 10:10
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Cały sierpień jest promocja na FTDNA, na wszystkie rodzaje testów. Działa również uruchomienie pełnej wersji dla testów przegranych z innych firm (autosomalny) za 10 USD w ramach tej promocji.
W FTDNA każda osoba ma odrębny profil. Samo przegranie jest za darmo i też ma już dużo funkcji, ale z promocji 10 USD skorzystać warto.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kromplewski_FranciszekOffline
Temat postu: DNA z Ancestry  PostWysłany: 22-10-2022 - 19:01
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 87
Skąd: Śląskie Towarzystwo genealogiczne -Oława
Status: Offline
W ulotce Ancestry , która otrzymałem podczas 9- zjazdu genealogów w Brzegu jest tak napisane : tworząc drzewo genealogiczne po raz pierwszy na Ancestry : dodaj co najmniej 50 osób z 4 pokoleń w ciągu 3- ch miesięcy.

Dodając osoby do istniejącego drzewa w Ancestry; dodaj co najmniej 100 nowych osób do tego drzewa
W podziękowaniu za udział , Ancestry oferuje jeden BEZPŁATNY TEST DNA lub bezpłatny dostęp do bazy danych Ancestry

Zapytuje czy ktoś z tego korzystał, aby otrzymać DNA i z jakim efektem, bo mnie nie udaje sie otworzyć odpowiedniej strony Ancestry w j.polskim
Franciszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.770863 sekund(y)