Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 23 czerwca 2021

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Frederic_TrabalskiOffline
Temat postu: lista Oficerowie Rzeczypospolitej obojga narodow przed 1777  PostWysłany: 08-06-2021 - 12:04

Status: Offline
Witam,
czy ktoś wie, czy w jakimś archiwum lub książce znajdują się listy oficerów armii koronnej sprzed 1777 roku? Interesuje mnie szczególnie okres 1764-1776, ponieważ w książce Oficerowie Rzeczypospolitej obojga narodów, 1777-1794: spisy niestety nie znalazłem poszukiwanej osoby i i tak teraz chciałabym poszukać mojej poszukiwanej osoby przed 1777 rokiem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mhardyOffline
Temat postu: lista Oficerowie Rzeczypospolitej obojga narodow przed 1777  PostWysłany: 08-06-2021 - 16:00

W Księgach Kanclerskich Metryki Koronnej (AGAD, dostępne online) znajdują się wpisy o nadaniu patentów oficerskich, np. KK 76 to rok 1783. Wcześniejszych ksiąg nie przeglądałam.
Pozdrawiam
Małgorzata

Diabołek81Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2021 - 18:15
Sympatyk

Witam
Z tego co się dowiedziałem jakoś trzy lata temu, to autorzy przygotowują dalszy ciąg. Kolejne planowane spisy miały być od 1750 roku.
Pozdrawiam
Piotrek

zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r
Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r

Frederic_TrabalskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2021 - 21:02

Witam,
Dziękuję za pomoc. Niestety, patenty oficerskie również zaczynają się dopiero od 1777 roku.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak czekać na nową książkę. Czy ktoś może zna źródła, z których autorzy korzystali przy pisaniu tej książki. Myślę, że najprawdopodobniej korzystali z tego źródła: http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/MK ... yczka.html

Czy ktoś może mi udzielić informacji z książki Oficerowie Rzeczypospolitej 1777-1794 na temat wszystkich osób o nazwisku Twardowski? Konkretnie chodzi mi o oficera Teodora Twardowskiego h. Ogończyk. Ponieważ do tej pory przeszukiwałam tylko alfabetyczny indeks nazwisk. Niestety, nie mam dostępu do samej książki.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat