Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rysiek26Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2020 - 20:06
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2015
Posty: 231

Status: Offline
Tego nie jestem pewien.....

W Górkach (pow. łosicki) są też takie akta :

1. Akt urodzenia : Julianna Żebrowska, rodzice Walenty Żebrowski i Marianna Tomaszówna ,rok 1815

2. Akt zgonu : Marianna Żebrowska, rok 1815 - mężatka

Ale nie mam aktu ślubu Walentego Żebrowskiego z Marianna Tomaszówna, Agnieszka Sawicka i Julianna Więzowska.

_________________
Pozdrawiam gorąco,

Ryszard
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rysiek26Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2021 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2015
Posty: 231

Status: Offline
Szukałem szukałem i znalazłem akt zgonu mojego praprapradziadka Walentego Żebrowskiego :

Prostyń - Złotki
13 gru 1853
Akt 97 https://szukajwarchiwach.pl/62/210/0/1/ ... WZp1b3SABA

Na potwierdzenie akt ślubu wdowy Antoniny Żebrowskiej zd. Antoniuk :

Prostyń - Złotki
24 paź 1855
Ślub z Franciszek Grzymała
Akt 22 https://szukajwarchiwach.pl/62/210/0/1/ ... hG2DvH_-0w
Prostyń - Złotki
24 paź 1855

_________________
Pozdrawiam gorąco,

Ryszard
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro_ChudzikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2021 - 08:01
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2020
Posty: 276

Status: Offline
MarekLech napisał:
Dodam jeszcze z moich notatek: Tomasz Żebrowski z Ryteli Średnich - 1578, Marcin syn Tomasza Żebrowskiego z Ryteli Lubicze poślubił w 1606 roku Ewę córkę Jerzego z Zawad. Mateusz syn Macieja Żebrowskiego z Ryteli Lubicze - 1636, Jakub po Wojciechu Żebrowski z Ryteli Suchych - 1679
Lech

Dla zainteresowanych użytkowników forum warto dodać informację, że Rytele Lubicze to współcześnie Rytele Święckie (parafia Prostyń), natomiast Rytele Średnie to historyczna, łączna nazwa Ryteli Wszołków i Ryteli Suchych.

Wśród domniemanych przodków mam taką parę z parafii Prostyń (poł. XVIII w.): Mateusz Żebrowski + Jadwiga Niepiekło.

Pozdrawiam serdecznie.


Ostatnio zmieniony przez Jaro_Chudzik dnia 17-05-2021 - 17:22, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rysiek26Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2021 - 10:52
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2015
Posty: 231

Status: Offline
Jaro_Chudzik napisał:
MarekLech napisał:
Dodam jeszcze z moich notatek: Tomasz Żebrowski z Ryteli Średnich - 1578, Marcin syn Tomasza Żebrowskiego z Ryteli Lubicze poślubił w 1606 roku Ewę córkę Jerzego z Zawad. Mateusz syn Macieja Żebrowskiego z Ryteli Lubicze - 1636, Jakub po Wojciechu Żebrowski z Ryteli Suchych - 1679
Lech

Dla użytkowników forum warto dodać informację, że Rytele Lubicze to współcześnie Rytele Święckie, natomiast Rytele Średnie to historyczna, łączna nazwa Ryteli Wszołków i Ryteli Suchych.

Wśród domniemanych przodków mam taką parę z parafii Prostyń (poł. XVIII): Mateusz Żebrowski + Jadwiga Niepiekło.

Pozdrawiam serdecznie.


Dziękuję bardzo za informacje.

_________________
Pozdrawiam gorąco,

Ryszard
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rysiek26Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2024 - 08:09
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2015
Posty: 231

Status: Offline
Witam.
Po długich poszukiwaniach odnalazłem akt zgonu Krzysztofa Żebrowskiego (akt zgonu nr 69 ) , zmarł w wieku 75 lat dnia 28.12.1828 roku w Kamiance - Jabłonna Lacka, wdowiec. W akcie pojawia się syn Walenty Żebrowski.

Teraz jego akt urodzenia trzeba znaleźć i akt zgony jego żony Teresy Gosiewskiej ( nazwisko wg. aktu zgonu - w innych aktach jest nazwisko Gąssowska ) .

_________________
Pozdrawiam gorąco,

Ryszard
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.031392 sekund(y)