Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 13:50
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4365

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 15:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2237
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
I o to chodzi - poznać potomków i przybliżyć im przodków, ja miałam "zajęcia" z ciocią Jadzią
pozdrawiam serdecznie
Barbara Sikorska

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcin_kowalOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 15:52
Członek Honorowy


Dołączył: 04-11-2017
Posty: 1365
Skąd: Tarnobrzeg
Status: Offline
Rewelacja !
Ja także pamiętam opowieści prababci, chociaż nie dokładnie. Byłem wtedy zainteresowany czym innym ale troszkę tych wspomnień pozostało. Dzięki nim wiedziałem mniej więcej gdzie i kogo szukać. A teren poszukiwań to kijowszczyzna.
Fotografii pozostao niewiele, bo prababcia Emilia najpierw w 1925 uciekała z bolszewickiej Rosjii a potem w 1943 z Równego i niewiele ze sobą zabrała.

_________________
Marcin
______
https://genealogie-kresowe.pl
Księgi sądowe Grodzkie i Ziemskie w CDIAK - digitalizacja
Zbiórka funduszy https://zrzutka.pl/8s38zh
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosannaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 16:46
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2021
Posty: 86
Skąd: Staszów
Status: Offline
Basiu i Marcinie, dziękuję Wam za komentarze.
Marcinie historia ciekawa, może warto Twoją historię również zapisać.

Chciałoby się do tego tekstu dodać chociaż jedną fotografię...
W linku najstarsze zdjęcie z albumu dziadka Andrzeja

https://plfoto.com/zdjecie,retro,rodzin ... 28064.html


Pozdrawiam Czytelników.

Anna Kos[url]

_________________
Z serdecznym pozdrowieniem
Anna Kos


Ostatnio zmieniony przez kosanna dnia 16-02-2022 - 11:14, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 19:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 1008

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 12:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosannaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 05-05-2021 - 23:54
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2021
Posty: 86
Skąd: Staszów
Status: Offline
Witaj Janko,
dziękuję za przeczytanie mojej opowieści i podzielenie się swoimi poszukiwaniami, które również rozpoczynają się od zdjęć. Tak często bywa, że w rodzinach jest jakiś temat tabu, a odkrycie przychodzi z zewnątrz. Kiedyś analizując losy potomków rodzin, które wyemigrowały myślałam o tym kogo Polska dała Ameryce? Przede wszystkim odważnych ludzi, silne kochające matki, wspaniałych mężczyzn i... żołnierzy. Kilka pokoleń żołnierzy. Wiem też jak ci emigranci tęsknili za Ojczyzną, jak bardzo ważnym były dla nich kontakty z bliskimi. Odnośnie emocji przy poszukiwaniach, to największym zaskoczeniem była chwila, gdy zobaczyłam na FB zdjęcie w tle na profilu kuzyna, identyczne z tym w albumie mojego dziadka...
Pięknie napisałaś Janko, że poszukiwania rodziny i przodków to fascynująca podróż w czasie. Tak, to podróż do korzeni. Jak cenną wartością jest "dać dzieciom korzenie i skrzydła". Często te korzenie trzeba wpierw odkryć.

Pozdrawiam serdecznie
Anna

_________________
Z serdecznym pozdrowieniem
Anna Kos


Ostatnio zmieniony przez kosanna dnia 16-02-2022 - 11:15, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 11-05-2021 - 19:00
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1027
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Łza się w oku kręci. Warto _ WARTO !
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosannaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 20-05-2021 - 14:54
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2021
Posty: 86
Skąd: Staszów
Status: Offline
Dziękuję Krzycho
zawsze WARTO
dlatego tu jesteśmy
POSZUKIWACZE

_________________
Z serdecznym pozdrowieniem
Anna Kos
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bayaderkaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 20-02-2023 - 20:25
Członek PTG


Dołączył: 18-01-2021
Posty: 3
Skąd: Kielce
Status: Offline
Mam podobne wspomnienia rodzinne z parafii Szydłów woj.Swiętokrzyskie. Duża rodzina, emigracja, wojsko carskie itp. Jakze inaczej uczę się historii tworząc drzewo genealogiczne.
Dobrze, że trafiłam na świetną stronę Genealodzy.pl i mam dobre żródła do poszukiwań.Pozdrawiam Czytelników
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bayaderkaOffline
Temat postu: Jednak nie wszystko skończyło się... (komentarz)  PostWysłany: 20-02-2023 - 20:26
Członek PTG


Dołączył: 18-01-2021
Posty: 3
Skąd: Kielce
Status: Offline
Mam podobne wspomnienia rodzinne z parafii Szydłów woj.Swiętokrzyskie. Duża rodzina, emigracja, wojsko carskie itp. Jakze inaczej uczę się historii tworząc drzewo genealogiczne.
Dobrze, że trafiłam na świetną stronę Genealodzy.pl i mam dobre żródła do poszukiwań.Pozdrawiam Czytelników
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.461322 sekund(y)