Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-12-2020 - 17:57
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Powiem tak Piotrze. To,że mają opóźnienie,to można zrozumieć. Pandemia, kwarantanna dla niektórych, możliwe, że archiwa też inaczej działają,ale że nie odpisują na e-maile to już dziwne. Jeśli ktoś poważnie traktuje swoją profesję,to niestety na "reklamacyjne" e-maile powinien odpowiadać. Nie wiem jak szukasz metryk,ale może warto było napierw napisać do danego archiwum na Ukrainie. W większości, jeśli archiwum nie znajdzie metryki,to za szukanie nie pobiera opłaty. Jeśli potrzebujesz pomocy,to mogę Cię pokierować, ale zaznaczam, tylko do tych archiwów z którymi pisałem. Lwów- Soborna, Tarnopol, Ivano-Frankowsk.😊👍

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_1918Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2020 - 21:06
Sympatyk


Dołączył: 22-07-2015
Posty: 14

Status: Offline
Wciąż żadnego kontaktu, napisałem, że odstępuję od umowy. W przyszłym tygodniu zawiadamiam prokuraturę ;( Mam nadzieję, że chociaż odzyskam pieniądze.

Czy wiesz może Grzegorzu, czy Lwów-Soborna realizuje kwerendę. Mam do przejrzenia dwa konkretne zespoły, ale nie wiem, czy w takiej sytuacji jest sens do nich pisać?

Pozdrawiam,
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2020 - 22:12
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witaj. Było gdzieś na forum o tym czy robią kwerendę czy nie. Na pewno wyślij e-maila. Nie pozostanie bez odpowiedzi. Tu masz adres na Soborną tsdial@arch.gov.ua
Może lepiej napisz po Ukraińsku a nie po Polsku,być może przyspieszy to odpowiedź. Jedyny minus,to Nowy Rok i ich Boże Narodzenie 6.01 Smile

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2020 - 19:29
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
Witam,

Jeśli mogę „podpiąć” pytanie o kwerendę w archiwum we Lwowie, prosząc o akt chrztu:

Czy trzeba podać parafie czy można tylko podać datę urodzenia? Parafii nie znam ani wyznania przy chrzcie niestety, więc mam nadzieje ze data urodzenia starczy.

Z góry dziękuje za poradę

Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aradeckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2020 - 19:35
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2010
Posty: 38

Status: Offline
Kaczmarek_M napisał:
Witam,

Jeśli mogę „podpiąć” pytanie o kwerendę w archiwum we Lwowie, prosząc o akt chrztu:

Czy trzeba podać parafie czy można tylko podać datę urodzenia? Parafii nie znam ani wyznania przy chrzcie niestety, więc mam nadzieje ze data urodzenia starczy.

Z góry dziękuje za poradę

Małgorzata


Wydaje mi się, że na tak zdefiniowane kryteria (czyli tylko data urodzenia) nie odpowie żadne archiwum. Za mało danych.

_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Radecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2020 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
Dziękuje, tak się obawiałam. Wiem ze prababcia urodziła się we Lwowie, ale nie wiem niestety w jakiej parafii była ochrzczona.

Pozdrawiam

Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_1918Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2021 - 23:41
Sympatyk


Dołączył: 22-07-2015
Posty: 14

Status: Offline
Aktualizacja: Na początku roku odezwał się Pan Paweł Młodnicki Pamięć Bliskich), przeprosił za opóźnienie i brak kontaktu, oraz wytłumaczył przyczyny zaistniałej sytuacji. Obiecał wykonać zlecenie w szybkim tempie, dodatkowo w ramach rekompensaty zaproponował nieodpłatne wykonanie zdjęć fasji podatkowych.
Dzisiaj ściągnąłem zamówione zdjęcia - jest to aż 3 GB zdjęć -- 1000 zdjęć metryki józefińskiej, w bardzo dobrej jakości i rozdzielczości. Mimo miesiąca opóźnienia uważam, że firma uczciwie i rzetelnie wywiązała się ze zlecenia i zamierzam w przyszłości korzystać z ich usług.
Cieszę się, że tak dobrze się to skończyło.
Pozdrawiam,
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Feliks51Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2021 - 15:58
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2019
Posty: 82

Status: Offline
Mam pytanie: czy ktoś z Was na potrzeby indeksacji fotografował kiedyś w tym archiwum całą księgę metrykalną? Jest to możliwe? Interesuje mnie pewien dopływ z XX w., niedostępny na FamilySearch.

Pozdrawiam
Feliks Brzezicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2021 - 17:59
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
aradecki napisał:
Kaczmarek_M napisał:
Witam,

Jeśli mogę „podpiąć” pytanie o kwerendę w archiwum we Lwowie, prosząc o akt chrztu:

Czy trzeba podać parafie czy można tylko podać datę urodzenia? Parafii nie znam ani wyznania przy chrzcie niestety, więc mam nadzieje ze data urodzenia starczy.

Z góry dziękuje za poradę

Małgorzata


Wydaje mi się, że na tak zdefiniowane kryteria (czyli tylko data urodzenia) nie odpowie żadne archiwum. Za mało danych.


W ramach wymiany doświadczeń: miałam szczęście i dzięki pani Bogdanie z archiwum we Lwowie mam metrykę urodzenia mimo ze nie znałam parafii. Fantastyczna jest pomoc z tym archiwum.
Teraz oczywiście chciałabym poszukać dalszych przodków wiec pytanie. Czy ktoś z Państwa może wie czy akta metrykalne z cerkwi Preobrażenia (Przemienienia Pańskiego) są osiągalne poza Lwowem? Nie mogę niestety ich znaleźć ani w SZWA ani na Familysearch?
Pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
azacharaOffline
5 Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2021 - 15:04


Dołączył: 12-04-2021
Posty: 4

Status: Offline
Dzień dobry,
Proszę o pomoc, bo już trochę straciłam nadzieję. Dowiedziałam się dzięki nieocenionej pomocy stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, że akt urodzenia mojego dziadka (Jan/Iwan Aleksiejew) mógł się nie zachować. Na potwierdzonej sądownie w Polsce decyzji o akcie małzeństwa oraz w oryginalnym akcie zgonu figuruje rok urodzenia 1904, miejscowość Tynne. Dziadek był prawosławny. Z dwóch możliwości (Tynne wołost rówieńska i Tynne wołost niemowicka) obstawiam tę pierwszą, gdzie dla cerkwi Narodzenia NMP nie ma w archiwum w Równem rocznika 1904. Sad Pisałam już (po ukraińsku) do tego archiwum mailem 11 lutego, ale nie mam dotąd żadnej odpowiedzi. Odpisało mi za to w kilka dni archiwum we Lwowie, że nie ma śladu po moim dziadku, i odesłało do Równego. Confused

Akt urodzenia dziadka jest mi głównie potrzebny dla znalezienia dalszych informacji o jego rodzicach, bo z aktu ślubu znam tylko ich imiona i nazwisko panieńskie matki (Aleksy, Tatiana Pirra). Może więc, jeśli jego akt urodzenia to ślepy zaułek, warto przerzucić się na jakiś inny kierunek? I jaki? Czy jest sens uderzać do ukraińskiego USC po oryginalny akt ślubu dziadka, zamiast tej polskiej sądowej decyzji (czy w USC będą bardziej dokładne dane tzn. np. miejscowości i daty urodzenia rodziców pana młodego?). Czy są jakieś zasoby gdzieś indziej, gdzie można szukać informacji o mieszkańcach Tynnego w roku 1904? Będę wdzięczna za każdą radę.

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator

_________________
Pozdrawiam,
Anna


Ostatnio zmieniony przez azachara dnia 14-04-2021 - 12:13, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosiadamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2021 - 21:26
Sympatyk


Dołączył: 15-12-2017
Posty: 46

Status: Offline
Witam Panie Feliksie;
Oczywiscie jak najbardziej mozna zamowić w TSDIAL we Lwowie nawet cała księgę tak robiliśmy np; z parafią Mościska dla konkretnej wsi Lacka Wola lub Trzcieniec.
Prosze do nich napisać jaka ksiega/ fond jest potrzebna, jezeli mają to bardzo szybko Panu ją wycenią ;
Pozdrawiam serdecznie Adam Kosiński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2021 - 10:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Archiwum we Lwowie zaczęło wrzucać na swoją stronę internetową skany z zespołu 618-2. Na razie skromnie, bo tylko 5 pierwszych sygnatur, ale zawsze to alternatywa dla FamilySearch.
https://tsdial.archives.gov.ua/index16.html
W dziale E-Archiwum mają też skany z zespołu 132. Pewnie z czasem będą pojawiać się inne rzeczy.
https://tsdial.archives.gov.ua/index14.html

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub.witkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-05-2021 - 11:04
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2019
Posty: 241
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Witajcie,
z góry przepraszam jeśli to nie jest właściwe miejsce na moje pytanie. Specjalnie nie zamieszczam go w wątku o digitalizacji i indeksacji w archiwach Ukrainy.

Zwróciłem się niedawno do Archiwum we Lwowie z pytaniem o to, gdzie powinienem szukać ewentualnych dokumentów dotyczących aresztowania mojego pradziadka, Stanisława Ćwieka, i jego późniejszego zesłania na Syberię. Aresztowanie miało miejsce prawdopodobnie w Stryju w 1945. Dziadek wrócił z zesłania prawdopodobnie w 1946 - niestety nie ma już kogo o to spytać.

Odpowiedź ze Lwowa nadeszła błyskawicznie, zostałem odesłany do dwóch możliwych miejsc przechowywania ewentualnych dokumentów:
Управління СБ України у ЛЬвівсЬкій області - rozumiem że to lwowski oddział Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
ТериторіалЬний підрозділ Галузевого державного архіву MBC у ЛЬвівсЬкій області - jeśli dobrze rozumiem to lwowski oddział archiwum Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z uzyskiwaniem dokumentów z którejkolwiek z tych instytucji?

Z góry dziękuję - Jakub Witkowski

_________________
www.austriackiegadanie.wordpress.com - blog o odkrywaniu galicyjskich korzeni
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2021 - 12:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Minęły 3 miesiące od mojego ostatniego posta dotyczącego publikacji ksiąg na stronie Archiwum i niestety wygląda na to, że prowadzone są tylko pozorowane akcje. Nie wiem czemu tak jest. Może mają nakaz z góry na publikację ksiąg i wrzucają sobie powoli na stronę, żeby pokazać że coś robią. A czemu myślę, że to tylko pozorowanie? Ponieważ na tę chwilę jest opublikowanych jedynie 50 spraw, a skany wrzucane na ich stronę to dokładnie te same, które wykonało FamilySearch, tylko że z dołożonym znakiem wodnym Archiwum. Można to zobaczyć porównując obrazy. Ponadto, jak się zajrzy w szczegóły plików pdf, to widać, że każda kolejna strona ma jako nazwę numer odpowiedniego pliku z FamilySearch.

Domyślać się można więc, że Archiwum jest w posiadaniu wszystkich skanów wykonanych do tej pory przez FS i mogliby wrzucić od razu 2656 spraw. Nie wiem dlaczego publikują tak wolno (wrzucają po kilka spraw co parę tygodni). Dodatkowo w międzyczasie wysłałem do nich maila (odpowiedź 15 czerwca) z zapytaniem czy skoro zaczęli akcję publikacji ksiąg, to czy mogliby publikować w pierwszej kolejności to, czego nie ma na FS. Odpowiedzieli mi tylko, że nie mogą zmieniać numeracji spraw (nie o to pytałem przecież), bo mogłoby to prowadzić do nieporozumień. Teraz widzę, że nie mogą publikować innych spraw, bo nie robią własnych zdjęć/skanów a jedynie wykorzystują to co mają od FS.

Z racji tego, że już pisałem do nich w tej sprawie, to nie będę pisał ponownie, ale jak komuś się chce, to może zapytać czemu nie wrzucą wszystkich zdjęć od razu, skoro to te same pliki co na FS.

Poniżej porównanie.

https://i.imgur.com/OfMK4Ej.jpeg

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LenkumiOffline
Temat postu: Lacka Wola  PostWysłany: 12-08-2021 - 15:33


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 3

Status: Offline
kosiadam napisał:
Witam Panie Feliksie;
Oczywiscie jak najbardziej mozna zamowić w TSDIAL we Lwowie nawet cała księgę tak robiliśmy np; z parafią Mościska dla konkretnej wsi Lacka Wola lub Trzcieniec.
Prosze do nich napisać jaka ksiega/ fond jest potrzebna, jezeli mają to bardzo szybko Panu ją wycenią ;
Pozdrawiam serdecznie Adam Kosiński


Dzien dobry panie Adamie

Przeczytalam Pana powyzszy komentarz na temat ksiegi metrykalnej ze wsi Lacka Wola i bardzo prosze of pomoc w sprawie gdzie i jak moge zamowic taka kwerende? Bardzo bede wdzieczna za informacje z kim moge sie skontaktowac w achriwum na ten temat
Z wyrazami wdziecznosci
Magdalena Jablonska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.793677 sekund(y)