Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2021 - 23:35
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31605
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie, nie muszęSmile
Wykluczyłeś (a przynajmniej tak napisałeś) ze sprawdzania, nie PO sprawdzeniu.
A coś wiedzą o grobie Adaminy? Jeśli jedynie Jakuba - to nie wiedzą, a wszystko wskazuje, że był, więc ta wiedza najwyraźniej ma luki.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Basiewicz_KarolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2021 - 23:51
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2020
Posty: 511

Status: Offline
Wiedzą jedynie, że różne groby należące do rodziny na cmentarzu w Sieciechowie były.
Również interesują się sprawami genealogicznymi, więc wiedzą o Adaminie, ale po 121 latach od pochówku, już nikt nie jest wstanie wskazać miejsca, w którym był jej grób.
Spróbuję popchnąć sprawę w tym kierunku, ale naprawdę wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne. W międzyczasie chciałbym skupić się na poszukiwaniach w Warszawie, o ile jest jakakolwiek szansa, żeby wykluczyć takie cmentarze jak Powązki, których dokumentów przecież nie ma.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-05-2021 - 09:59
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31605
Skąd: Warszawa
Status: Offline
"nikt nie jest wstanie wskazać miejsca, w którym był jej grób."- i to jest normalne
natomiast nie jest w żaden sposób do prostego przełożenia na "jej ojciec i matka na pewno nie leżą na tym samym cmentarzu, nie ma po co sprawdzać"

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2021 - 19:00
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Karolu!

Niedawno pisałeś w innym wątku prośbę, aby ktoś sfotografował na cmentarzu Bródnowskim groby, w których są pochowane córki Józefa i Marcjanny czyli Marianna oraz Stefania. Ktoś z forum odpisał, że jak będzie na tym cmentarzu to zrobi zdjęcia. Z dalszych komentarzy trudno wywnioskować czy Twoja prośba została zrealizowana. Czy masz już te zdjęcia?

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Basiewicz_KarolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2021 - 20:52
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2020
Posty: 511

Status: Offline
Tadeuszu, tak - mam już te zdjęcia.

Pozdrawiam,
Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2022 - 20:42
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Nie mogę odnaleźć czy już była podawana na forum ta wyszukiwarka więc na wszelki wypadek wstawiam link.

Cmentarz Prawosławny na Woli, wyszukiwarka osób pochowanych -- https://cmentarz.prawoslawie.pl/pl/wysz ... nagrobkow/

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lubkap3Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2022 - 20:50
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2020
Posty: 65

Status: Offline
Cmentarz na Bródnie wyświetla się na grobonecie. Nie wiem tylko dlaczego bez zdjęć i dat w większości. Może jeszcze nie wprowadzili wszystkich danych?
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2022 - 21:31
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tad_waw napisał:
Nie mogę odnaleźć czy już była podawana na forum ta wyszukiwarka więc na wszelki wypadek wstawiam link.

Cmentarz Prawosławny na Woli, wyszukiwarka osób pochowanych -- https://cmentarz.prawoslawie.pl/pl/wysz ... nagrobkow/

Pozdrawiam, Tadeusz.


Strasznie duże braki w tej wyszukiwarce cmentarza prawosławnego. Na 10 zdjęć, które wybrałem losowo z rożnych opracowanych kwater nie wyskoczył ani jeden. Ciekawe jak poradzą sobie z transkrypcją rosyjską. A sa tam i groby Balt-Deutschów prawosławnych …
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2022 - 23:26
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Tomasz Lenczewski

Nie wiem czemu te żale kierujesz do mnie, przecież to nie jest moja wyszukiwarka ani nie jestem jej autorem. Znalazłem ją przypadkowo w necie i pomyślałem, że może komuś uda się dzięki niej wyszukać grób przodków. Mnie pomogła bo poznałem daty urodzenia krewnych którzy są tam pochowani.

Ale skoro już zostałem wywołany do tablicy to odpowiem. Proponuję Ci abyś skontaktował się z zarządem tego cmentarza i zadeklarował im, że podejmiesz się sfotografowania WSZYSTKICH grobów. To jest malutki cmentarzyk więc myślę, że już następnego dnia zdjęcia wszystkich grobów będą w wyszukiwarce. Przy okazji prosiłbym, abyś to samo zrobił na Cmentarzu Północnym na Wólce. Ten jest minimalnie większy więc myślę, że wystarczy Ci dwa dni.

To samo mógłbym zaproponować Andrzejowi z postu powyżej, któremu tak bardzo brakuje zdjęć ze cmentarza na Bródnie. Ten cmentarz też jest malutki więc pójdzie bardzo szybko.

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 01:02
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tad_waw napisał:
Tomasz Lenczewski

Nie wiem czemu te żale kierujesz do mnie, przecież to nie jest moja wyszukiwarka ani nie jestem jej autorem. Znalazłem ją przypadkowo w necie i pomyślałem, że może komuś uda się dzięki niej wyszukać grób przodków. Mnie pomogła bo poznałem daty urodzenia krewnych którzy są tam pochowani.

Ale skoro już zostałem wywołany do tablicy to odpowiem. Proponuję Ci abyś skontaktował się z zarządem tego cmentarza i zadeklarował im, że podejmiesz się sfotografowania WSZYSTKICH grobów. To jest malutki cmentarzyk więc myślę, że już następnego dnia zdjęcia wszystkich grobów będą w wyszukiwarce. Przy okazji prosiłbym, abyś to samo zrobił na Cmentarzu Północnym na Wólce. Ten jest minimalnie większy więc myślę, że wystarczy Ci dwa dni.

To samo mógłbym zaproponować Andrzejowi z postu powyżej, któremu tak bardzo brakuje zdjęć ze cmentarza na Bródnie. Ten cmentarz też jest malutki więc pójdzie bardzo szybko.

Pozdrawiam, Tadeusz.


Wolne żarty. To była uwaga ogólna na temat stanu bieżącego wyszukiwarki, a nie do Ciebie, jak już tak mocno sie poczuwasz wywołany do tablicy. Już była podobna kwestie sygnalizowane przy wyszukiwarce Grobonetu na Bródno. Ja dobrze wiem, jaki to cmentarz już od 20 lat, kiedy rozmawiałem z Zarządem na temat dawnego spisu grobów sporządzonego po wojnie. I dobrze znam problematykę starych grobów na tym cmentarzu i konieczności ich eksploracji, bo własnymi rękoma uporządkowałem wtedy dla potrzeb fotografii kilka kwater. Więc daruj sobie sarkastyczne uwagi pod moim adresem. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Gonet_AntoniszynOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 16:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2009
Posty: 125

Status: Offline
Dzięki za podanie linku do wyszukiwarki cmentarza prawosławnego na Woli.

Ja odnalazłam 4 znane mi osoby, ale miały one nieprawidłowe daty urodzenia - wszystkie 30 listopada rrrr. Nie wiem czy zwrócił ktoś na to uwagę, bo w wielu przypadkach tak jest [np. sprawdziłam nazwisko Zalewska - wszędzie 30.XI].

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
ZosiaA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 19:31
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zofia_Gonet_Antoniszyn napisał:
Dzięki za podanie linku do wyszukiwarki cmentarza prawosławnego na Woli.

Ja odnalazłam 4 znane mi osoby, ale miały one nieprawidłowe daty urodzenia - wszystkie 30 listopada rrrr. Nie wiem czy zwrócił ktoś na to uwagę, bo w wielu przypadkach tak jest [np. sprawdziłam nazwisko Zalewska - wszędzie 30.XI].

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
ZosiaA


Może to taka umowna data w przypadku, kiedy nie znają daty urodzenia. Tak miałem w przypadku Grobonetu, ale tam prościej data 1 stycznia …


Ostatnio zmieniony przez Tomasz_Lenczewski dnia 12-11-2022 - 07:01, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 20:26
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

ZosiaA

Z tą datą urodzenia (30 listopada) to jednak faktycznie prawda. Ja sprawdziłem nazwisko Kowalewski(a) i większość ma wpisany taki dzień urodzenia. Według mnie skoro nie mają dokładnej daty urodzenia to powinni zostawić pustą rubrykę albo wpisać tylko sam rok o ile mają 100% pewności, że jest prawidłowy zamiast wprowadzać ludzi a zwłaszcza genealogów w błąd.

Dodam, że krewni których sprawdzałem i mają właśnie datę urodzenia błędnie wpisaną jako 30 XI są pochowani na katolickiej części tego cmentarza. Może ten błąd dotyczy tylko zmarłych pochowanych w kwaterach katolickich?

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 21:46
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Sprawdziłem kolegę, który został pochowany na tym cmentarzu, katolik, i też ma urodzenie 30.11. A kto zarządza tą katolicką częścią? Może inny Zarządca, a wyszukiwarka prawosławnych i nie mają wglądu w szczegółowe dokumentacje?

A o bródnowskim taka ciekawostka. Wprowadziłem nazwisko z rodziny (nie znałem miejsca pochówku) i okazało się, że nagrobek odszukany został na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Może inne z prawobrzeżnej W-wy też są obsługiwane poprzez ten bródzieński grobonet?

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2022 - 22:03
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31605
Skąd: Warszawa
Status: Offline
@wolski prawosławny
Zarządzającym jest ten sam podmiot. To ten sam cmentarz, jedynie kwatera wydzielona.

@"Marysin"
Nie, tylko pod bródzieńskim szyldem się znalazł.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.805519 sekund(y)