Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Kamieński - Lipowski na Starych Powązkach  PostWysłany: 03-05-2021 - 22:38
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Kilka lat temu, gdy poszukiwałam grobów krewnych na Starych Powązkach zainteresowałam się grobem rodziny Kamieńskich i Lipowskich kwatera 11 rząd 6 grób 2 i 3 bowiem Lipowscy byli w kręgu moich zainteresowań.
Dzięki autorowi p. Sowa "Sztuka Cmentarza Powązkowskiego" i wyprowadzeniu genealogii Lipowskich wiem kto jest tam pochowany. Pomnik był postawiony w 1890 roku dla dwojgu dzieci, które zmarły jednego dnia 16.12.1888 roku akt 658 i 659 parafia Św. Aleksander a pochodziły z różnych rodzin.
A był to: Stefan Kamieński 2 letni syn Władysława i Bronisławy (z Lipowskich) akt 658 i Maria Lipowska 4 letnia córka Stefana i Marii (z Makowskich) urodzona w Krakowie. Po za podstawowymi danymi z aktów niczego szczególnego doczytać się nie potrafię.
https://szukajwarchiwach.pl/72/162/0/-/ ... SKv6Nw6SdQ

Rodzice dzieci
Bronisława z Lipowskich Kamieńska ur 27.12.1849 roku i Stefan Lipowski ur. 03.09.1853 roku w Jeziorku parafii Kocierzew byli rodzeństwem. Bronisława mieszkała w Warszawie a brat ze swoją rodziną ją najprawdopodobniej odwiedził. Natomiast w prasie z tego okresu też mi się nic nie udało odszukać. A może nie potrafię odszukać ?
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.537417 sekund(y)