Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ERoter5656Offline
Temat postu: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 25-04-2021 - 07:39
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Poszukuje osób spokrewnionych lub mających w swoich drzewach nazwiska
Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj
Szczególnie szukam w okresie przed 1810 rok

Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pebroOffline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 26-04-2021 - 08:02
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2020
Posty: 40

Status: Offline
O jaki rejon chodzi? Żona ma przodków Sychaj (Rawicz, Gostyń).

_________________
--
Pozdrawiam Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 27-04-2021 - 20:23
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
swiętokrzyskie, małopolska północna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 21-06-2021 - 19:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
ERoter5656 napisał:
Poszukuje osób spokrewnionych lub mających w swoich drzewach nazwiska
Lankoff, Zedelman, Piwnik, Spychaj
Szczególnie szukam w okresie przed 1810 rok

Pozdrawiam
Ela

Spośród czterech tu wymienionych nazwisk wszystkie mam w drzewie (województwo świętokrzyskie).

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sowa57Offline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 21-06-2021 - 21:41
Sympatyk


Dołączył: 28-09-2011
Posty: 41

Status: Offline
Z nazwiskiem Lankoff, także w wersji Lankaaff, Lankaf spotkałam się przy indeksacji parafii Chodel. Przybyli tam około roku 1840. Pozdrawiam. Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 24-06-2021 - 19:09
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Kostkowski napisał:
ERoter5656 napisał:
Poszukuje osób spokrewnionych lub mających w swoich drzewach nazwiska
Lankoff, Zedelman, Piwnik, Spychaj
Szczególnie szukam w okresie przed 1810 rok

Pozdrawiam
Ela

Spośród czterech tu wymienionych nazwisk wszystkie mam w drzewie (województwo świętokrzyskie).


U mnie to nazwiska wszystkich przodków bezpośrednio od mojego Taty rodziny.
Szukam szczególnie skąd przybyli -skad przybył Chrystianin Lankoff oraz Karolina Zedelman, masz może ich też w drzewie??? U mnie przodkowie bezpośredni, później związek ze Spychaj oraz Kubik...

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 25-06-2021 - 06:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
ERoter5656 napisał:
Kostkowski napisał:
ERoter5656 napisał:
Poszukuje osób spokrewnionych lub mających w swoich drzewach nazwiska
Lankoff, Zedelman, Piwnik, Spychaj
Szczególnie szukam w okresie przed 1810 rok

Pozdrawiam
Ela

Spośród czterech tu wymienionych nazwisk wszystkie mam w drzewie (województwo świętokrzyskie).


U mnie to nazwiska wszystkich przodków bezpośrednio od mojego Taty rodziny.
Szukam szczególnie skąd przybyli -skad przybył Chrystianin Lankoff oraz Karolina Zedelman, masz może ich też w drzewie??? U mnie przodkowie bezpośredni, później związek ze Spychaj oraz Kubik...
Ela

Chrystiana Lankoffa oraz Karolinę Zedelman i pięcvioro ich dzieci i dalej Spychajów mam w drzewie, ale nie mam ich przodków. Mam ich zgony 1821 i 1823 w Ostrowcu. A drzewo jest tutaj:
https://www.myheritage.pl/site-family-t ... zejewskiej

A u Spychajów ciekawa historia dwóch (ojciec z synem) zginęło w wybuchu w fabryce. Wiesz coś o tym? W której fabryce? W Starachowicach? Przy produkcji czy raczej w magazynie?

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 25-06-2021 - 11:21
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Kostkowski napisał:
ERoter5656 napisał:
Kostkowski napisał:
ERoter5656 napisał:
Poszukuje osób spokrewnionych lub mających w swoich drzewach nazwiska
Lankoff, Zedelman, Piwnik, Spychaj
Szczególnie szukam w okresie przed 1810 rok

Pozdrawiam
Ela

Spośród czterech tu wymienionych nazwisk wszystkie mam w drzewie (województwo świętokrzyskie).


U mnie to nazwiska wszystkich przodków bezpośrednio od mojego Taty rodziny.
Szukam szczególnie skąd przybyli -skad przybył Chrystianin Lankoff oraz Karolina Zedelman, masz może ich też w drzewie??? U mnie przodkowie bezpośredni, później związek ze Spychaj oraz Kubik...
Ela

Chrystiana Lankoffa oraz Karolinę Zedelman i pięcvioro ich dzieci i dalej Spychajów mam w drzewie, ale nie mam ich przodków. Mam ich zgony 1821 i 1823 w Ostrowcu. A drzewo jest tutaj:
https://www.myheritage.pl/site-family-t ... zejewskiej

A u Spychajów ciekawa historia dwóch (ojciec z synem) zginęło w wybuchu w fabryce. Wiesz coś o tym? W której fabryce? W Starachowicach? Przy produkcji czy raczej w magazynie?


Władysławie,
nie widzę drzewa, wysłałam zaproszenie,
Masz na mysli Wojciecha Spychaj??? Nie , nie mam tej wiedzy, wlasnie zajelismy sie galezia z tej strony ,dlatego zapytalam na forum ,gdyz mam kilka pytan.
Szukam m.in. ojca Barbary Spychaj, żony Kaspra Spychaj, marki Wojciecha.
Lankoff w zapiskach spotkalismy sie ze byly adnotacje o wyznaniu protestanckim , mialam dostep do roznych dokumentow na starej wersji szukajwarchiwach, a teraz po zmianie serwisu duzo dokumentow w tym ksiag nie jest wogole dostepnych w formie skanow

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 28-06-2021 - 21:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
ERoter5656 napisał:
...
Szukam szczególnie skąd przybyli - skąd przybył Chrystianin Lankoff oraz Karolina Zedelman...
Ela

Dawno nie zajmowałem się tą linią więc nie wiem czy i ile pojawiło się nowych danych do uzupełnienia. Ale ciekawy trop znajdziesz w aktach małżeństw zawartych w Ostrowcu:
1. rok 1829 Akt 2, Fryderyk Lankoff lat 22 urodzony Danków woj. kaliskie syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny Helman poślubił Mariannę Magdalenę Leśkiewicz...
2. rok 1832 Akt 3, Bogumił Lankof wdowiec lat 32 urodzony Panki, syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny poślubił Anastazję Skwarczeńską...
3. rok 1832 Akt 20, Józef Lankoff lat 30, urodzony Borki kraj pruski, syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny Edelmann poślubił Józefę Kłaczkiewicz...
Akty małżeństw są w Bibliotece Seminarium w Sandomierzu. W aktach może nazwisko rozczytasz lepiej. Jeśli znajdę foto któregoś z tych aktów to wyślę.
Lankoffowie byli frysierzami (frysierz, fryszerz, majster fryszerek, czeladnik przy fryszerkach), więc pewnie przybyli do Kuźni w parafii Ostrowiec za pracą.
Fryszerki to piece do wytopu żelaza, poprzedniczki Wielkich Pieców.

W miejscowości (osadzie) Kuźnia koło Ostrowca (dziś dzielnica Ostrowca) i okolicznych wsiach (Chmielów, Romanów) były fryszerki, piece zakładu hutniczego, i od 1813 roku Wielki Piec, a mówiąc współczesnym językiem wydziały huty ówczesnego dziedzica dóbr Ostrowieckich i właściciela Zakładu Hutniczego „KUŹNIA”. To była poprzedniczka huty Klimkiewiczów w Klimkiewiczowie. Nazwa huty i osady od nazwiska inżyniera Antoniego Klimkiewicza.
Po roku 1833 dobra Ostrowieckie wraz z Zakładem „Kuźnia” i Wielkim Piecem nabył hrabia Henryk Łubieński. Z jego inicjatywy w 1837 roku inżynier Antoni Klimkiewicz, wychowanek Kieleckiej Szkoły Akademiczno-Górniczej, podjął budowę nowego Zakładu Hutniczego na prawym brzegu rzeki Kamiennej, gdzie w 1839 roku uruchomiono dwa Wielkie Piece, które były podstawowym i najważniejszym Wydziałem Produkcyjnym Huty nazywanej później Hutą Ostrowiec, Hutą im. Marcelego Nowotki, a po wybudowaniu Nowego Zakładu metalurgicznego Starym Zakładem Huty.

ERoter5656 napisał:
...Władysławie,
nie widzę drzewa, wysłałam zaproszenie...
...Ela

Gdzie to zaproszenie?
Na e-mail mogę wysłać plansze które robiłem przed laty i mimo, że nie ma tam wcześniejszego pokolenia, które szukasz to są przypisy do większości dat, gdzie zapisywałem skąd dane pochodzą.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Re: Lankoff ,Zedelman, Piwnik ,Spychaj  PostWysłany: 11-07-2021 - 00:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
Czy wyżej podane informacje z aktów małżeństw trzech synów Krzysztofa Lankofa o miejscach ich urodzeń przydały się? Czy już szukałaś tych miejsc i akt urodzeń?
1. rok 1829 Akt 2, Fryderyk Lankoff lat 22 urodzony Danków woj. kaliskie syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny Helman...
2. rok 1832 Akt 3, Bogumił Lankof wdowiec lat 32 urodzony Panki, syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny...
3. rok 1832 Akt 20, Józef Lankoff lat 30, urodzony Borki kraj pruski, syn Krzysztofa już nieżyjącego i Marianny Edelmann...
A więc:
1. Fryderyk Lankoff urodzony 1807 Danków, woj. kaliskie;
2. Bogumił Lankof urodzony 1800 Panki;
3. Józef Lankoff urodzony 1802 Borki, kraj pruski.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.589904 sekund(y)