Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tom_mkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2020 - 13:31
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2018
Posty: 231

Status: Offline
Spróbuje sie dowiedziec, czy te ksiegi z Maniewicz sa w Łucku.

Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2020 - 14:55
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Super by było jak masz taką możliwość. Ja myślę, że ich może jeszcze nie być w archiwum (nie minęło 100 lat), a raczej, o ile w ogóle są, to prędzej gdzieś w Ukraińskim odpowiedniku naszego USC czyli po rosyjsku to chyba ZAGS - (ЗАГС запись актов гражданского состояния - Zapis Aktow Gromadianskogo Stanu), a po Ukraińsku to chyba РАЦС (реєстрації актів цивільного стану - rejestracji aktów stanu cywilnego)
Органи РАЦС Волинська область. Tylko nie wiem czy tego szukać należałoby w Łucku czy we Lwowie.

Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aradeckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2020 - 16:19
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2010
Posty: 38

Status: Offline
Witam,

też się zastanawiam jak podejść do sprawy poszukiwań. Czy dokumenty mogą być w dużych ośrodkach (Lwów, Łuck) czy może w mniejszych (Łokacze, Włodzimierz Woł., Horochów itd) ?

Znalazłem taką listę : https://minjust.gov.ua/dep/ddr/viddili- ... nogo-stanu
Pozycji jest mnóstwo, zapewne trzeba byłoby pisać do każdej placówki w okolicy siedziby dawnej parafii.

_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Radecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2020 - 20:14
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Dzięki Arkadiuszu za link, właśnie miałem sam szukać czegoś takiego. Są tam widzę podane adresy e-mailowe więc ja spróbuję wysłać kilka zapytań.
Na stronie o Wołyniu znalazłem m.in. link do wykazu ksiąg metrykalnych przechowywanych w Archiwum Państwowym Obwodu Wołyńskiego w Łucku (pdf). Interesujących mnie Maniewicz niestety nie ma, muszę więc próbować szukać w "USC".
http://free.of.pl/w/wolynskie/miejsca/k ... %C5%84skie

Gdzieś wyczytałem, że jeżeli już z tego rejonu szukać ksiąg metrykalnych, którym nie minęło 100 lat to we Lwowie, podobno tamtejszy USC prowadzi coś takiego jak odpowiednik naszego wydziału akt zabużąńskich, jest to pod tym adresem - Archiw ZAGS, Wul. Getmana Doroszenko 23, 79001 Lwów, UKRAINA

Pozdrawiam
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2020 - 15:03
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 420
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam. Wklejam link do pliku z tym co mają we Lwowie świeżo pobrane z ich strony,nie wiem czy się przyda.
https://drive.google.com/file/d/1dxTvUY ... p=drivesdk
Jeśli chodzi o USC na Ukrainie,to w zeszłym roku wyciągałem akt zgonu z 1948 roku z Ivano- Frankowska i musiałem przez Konsulat RP we Lwowie.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LuckyLuke007Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2020 - 16:06


Dołączył: 12-09-2019
Posty: 6

Status: Offline
aradecki napisał:

Czy Pan Serhyj to jest ten sam, który wstawiał posty powyżej jako Sergij Batogowski z Ukrainy ?


Nie - i nazwisko, i zdjęcie inne.

Pozdrawiam,
Łukasz Czerwiński


Ostatnio zmieniony przez LuckyLuke007 dnia 16-12-2021 - 13:29, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2020 - 21:29
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 820

Status: Offline
stevebr napisał:
Tom_mk napisał:
Maniewicze to prawdopodobnie parafia Nabrzuska


Nabrzuska/Nabruska, dek. Kowel

Chrzty

AGAD – 1827, 1829-1847, 1850-1851, 1853-1863.
Łuck – 1828, 1848-1849, 1852.
Wykazy – t.II - nie podano lat
Śluby

AGAD – 1827, 1829-1847, 1850-1851, 1853-1863.
Łuck – 1828, 1848-1849, 1852.
Wykazy – t.II - nie podano lat
Zgony

AGAD – 1827, 1829-1847, 1850-1851, 1853-1863.
Łuck – 1828, 1848-1849, 1852.
Spisy parafian

Łuck – 1852-1853, 1855-1864, 1866, 1868-1877, 1879-1880, 1882-1883, 1885, 1888-1892, 1898, 1903, 1907

Tomasz


Dziękuję kolego Tomaszu,
może wcześniej i tak było, w latach, które tu podajesz.
Jak widzisz mi chodzi o okres 1928-1943, a wtedy Maniewicze to była samodzielna parafia, która była powołana w 1923 roku. Należąły do niej m.in. wsie Konińsk i Karasin, w których mieszkali moi przodkowie.
Na początku wybudowana w 1915 jako kaplica wojskowa. W latach 1922–1926 została wykończona. Nowy, murowany kościół został zbudowany w latach 1933–1937 ze składek wiernych. Kościół funkcjonował praktycznie do końca 1943 roku.

Pozdrawiam
Sławek


Kościół w Maniewiczach jest pod opieką proboszcza ks. Andrzeja Kwiczała. Od kilku lat jest coraz ładniejszy staraniem ks. Andrzeja i wiernych tego kościoła.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
furdurstrandiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-12-2020 - 12:13


Dołączył: 24-12-2020
Posty: 2

Status: Offline
Dzień dobry! Przede wszystkim przepraszam za automatyczny tłumacz. Próbuję otrzymać kopie niektórych dokumentów znalezionych w Wołyńskim Archiwum Państwowym, ale nie mogę znaleźć sposobu na przesłanie im pieniędzy, które nie są przesyłane pocztą w kopercie. Czy na Ukrainie mieszka ktoś, komu mógłbym też przelać pieniądze? Obecnie jestem w Polsce. Pozdrawiam iz góry dziękuję !!
Guillermo


Hello! First of all, I apologize for the automatic translator. I'm trying to recieve copies of some documents that were found in Volyn's State Archive but I can't find a way to send them the money that is not through post in an envelope. Is anyone actually living in Ukraine to whom I could perhaps transfer the money too? I'm currently in Poland. Best regards and thanks in advance!!
Guillermo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aradeckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2021 - 21:30
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2010
Posty: 38

Status: Offline
Witam,

mam ten sam problem co opisany powyżej. Dostałem rachunek z Łucka na 35 UAH i konto do wpłaty prowadzone w ichniejszym urzędzie zwanym STSU. Większość instytucji nie umożliwia wpłat w hrywnach, a pierwsza próba wpłaty w dolarach (liczyłem na przewalutowanie) nie powiodła się. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie ?

_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Radecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BaginsOffline
Temat postu: Wyszukiwarka zasobów Archiwów Państwowych Ukrainy  PostWysłany: 13-06-2022 - 22:41
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2009
Posty: 140

Status: Offline
Tu jest świetna wyszukiwarka zasobów Państwowych Archiwów Ukrainy:
https://genealogia.com.ua/
Jednak trzeba posługiwać się cyrylicą. Przynajmniej trzeba czytać, bo można klikać bez pisania coraz bardziej zawężając zakres. Jeśli chce się wyszukać miejscowość wprost z górnego okienka (Poszuk) to polecam klawiaturę ekranową. Ja dodałem sobie język do systemu i jak trzeba ją włączam i przełączam język.

Można wyszukiwać po: archiwum, guberni, powiecie, miejscowości itd.
Tu skrót bezpośrednio do Archiwum wołyńskiego w Łucku:
https://genealogia.com.ua/hubernii/?archive=21

Zauważyłem, że opisy są i po rosyjsku i po ukraińsku np: rejon Równego jest:
Метрики Ровенського повіту
Метрики Рівненського повіту
i wychodzą różne wyniki. Jakby zapisy w archiwach były pod różnymi hasłami.

pzdrwm
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AndrzejKOffline
Temat postu: Archiwum w Łucku pomoc  PostWysłany: 16-02-2024 - 17:29


Dołączył: 13-02-2024
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Szukam osób mogących dokonać ustaleń w Archiwum w Łucku lub zna takie osoby.

______________________
Z góry dziękuję za pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał91Offline
Temat postu: Archiwum w Łucku pomoc  PostWysłany: 23-03-2024 - 16:34


Dołączył: 23-03-2024
Posty: 4

Status: Offline
Opiszę tutaj swoje doświadczenie z tym archiwum.

1. Pisałem do nich w języku angielskim. Można używać translatora.
2. Odpowiedzi udzielają na piśmie w języku ukraińskim.
3. Przesyłają na mejla ankietę w języku ukraińskim, którą trzeba wypełnić i odesłać. Ja robiłem to angielsku.
4. Ja prosiłem ich aby zrobili skany z dwóch ksiąg, wysłali na mejla oraz by wysłali mi listownie na piśmie wyciąg z ksiąg.
5. Wystawili mi rachunek na 35 hrywien.
6. Na stronie tego archiwum, jest odnośnik do internetowych płatności do ukraińskiego banku.
7. Płaciłem za pomocą PayPala, natychmiastowo otrzymałem dowód zapłaty, który musiałem wysłać do archiwum.
8. Listem zwykłym wysłali dokumenty pod koniec grudnia, do Polski dotarły dopiero w na początku marca.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.438025 sekund(y)