Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2021 - 11:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dzień dobry

Tym razem mamy do Was nietypową prośbę o zgłaszanie nam informacji o zmianie przynależności jakiejś wsi do danej parafii w Małopolsce na przestrzeni dziejów.

O ile w internecie bez większego problemu można znaleźć informacje o historii parafii o tyle w przypadku przynależności pojedynczych wsi do parafii jest to trudne lub wręcz niemożliwe do prześledzenia.

Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie tego ustalić!

Pięknie prosimy o współpracę w tym zakresie i podawanie posiadanych informacji o takich wsiach (w miarę możliwości z podaniem lat, w których nastąpiła zmiana parafii) w tym wątku lub na maila.

Serdecznie pozdrawiamy,
Renata i Szymon

(geneteka.malopolskie [at] genealodzy.pl)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2021 - 09:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dzień dobry

Pięknie dziękuję, w imieniu swoim i Szymona, za wszystkie przekazane informacje o zmianie przynależności wsi do parafii.

W najbliższym czasie uporządkujemy otrzymane dane a następnie opublikujemy je w formie tabelki za pośrednictwem dysku google.

Miłego dnia,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz_GrojecOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2021 - 14:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-06-2020
Posty: 84

Status: Offline
Dzień dobry
Jeszcze chyba nikt nie nadmienił, że w 1840 została utworzona parafia Bobrek - wcześniej wsie do niej należące (Bobrek, Gromiec, Gorzów) to była parafia oświęcimska. Podobna sytuacja miała miejsce w 1904 roku - wtedy utworzono parafię Brzeszcze na terenie tylko tej miejscowości, która wcześniej należała do parafii oświęcimskiej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2021 - 20:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dobry wieczór

Już czas na kolejny raport z naszych prac indeksacyjnych w regionie:

Liczba indeksów: 1.804.829,

Opracowanych parafii: 244,

Obecnie indeksują: 107 osób.

Wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich indeksujących!!!

Nasze postępy widać na mapce indeksacyjnej:

https://www.google.com/maps/d/viewer?fb ... 17189&z=10

Natomiast informacje o tym co jeszcze oferujemy do zindeksowania znajdują się w tabeli z Zasobami w trakcie indeksacji:

https://geneteka.genealodzy.pl/plany.php?wo=MP

Ponownie prosimy Was o udostępnianie posiadanych skanów metryk z małopolskich parafii. Informacje o nich trafią do tabelki i na pewno zainteresują kogoś, kto je opracuje.

Pięknie pozdrawiamy,

Renata i Szymon

(geneteka.malopolskie [at] genealodzy.pl)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2021 - 00:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dobry wieczór

Ponieważ z powodów osobistych zrezygnowałam z dalszego administrowania Małopolską w Genetece, chcę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za współpracę przy indeksowaniu naszego regionu!

Przede wszystkim osobom indeksującym – jesteście wspaniali a ja przez cały czas administrowania czułam się zaszczycona tym, że mogłam z Wami współpracować! Bez wielu godzin Waszej pracy przy indeksowaniu większość z nas nie odnalazłoby swojej rodziny. Bardzo Wam za to dziękuję! Pięknie też proszę nie wysyłajcie małych indeksów administratorom co kilka dni tylko większe za to nieco rzadziej!

Kolejne podziękowania kieruję do tych genealogów, którzy udostępnili nam pozyskane dla własnych celów skany metryk. Nasz region jest specyficzny pod względem dostępności metryk a bez Was nie mielibyśmy co indeksować w Małopolsce! Wszystkimi skanami będziemy dysponować razem z Szymonem i Michałem a ja mam nadzieję, że dla każdej parafii znajdzie się osoba, która je zindeksuje.

Następne podziękowania są dla Mateusza Serwatowskiego za stworzenie mapy indeksacyjnej Małopolski. Chyba byliśmy prekursorami w tej dziedzinie?

Jestem pewna, że Szymon i Michał będą doskonale dbać o nasz region i nadal rozwijać jego indeksowanie! Życzę Wam Panowie publikacji wielu indeksów! Mam też nadzieję na dalszą dobrą współpracę z Wami!

Na koniec dodam, że nadal będę pracować dla Geneteki ale już tylko jako osoba indeksująca i dbająca o rozwój genealogii w Małopolsce. Chętnie będę też zabiegać o dalsze pozyskiwanie skanów metryk oraz wspierać osoby uczące się indeksowania.

Pozdrawiam serdecznie,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2021 - 14:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 943

Status: Offline
Reniu,
bardzo dziękuję za Twoją pracę dla geneteki i mam nadzieję na dalszą współpracę w grupie małopolskiej!
Pozdrawiamy serdecznie
Joanna i Twoja Imienniczka Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2021 - 16:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Joasiu i Reniu,

Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. Ja również mam nadzieję, że nadal będziemy współpracować w ramach Małopolski. Smile

Pięknie pozdrawiam,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
merdigonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2021 - 16:14
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 16-09-2019
Posty: 324
Skąd: Kraków
Status: Offline
Witam,

dziękujemy za wszystkie zgłoszenia o zmianie przynależności małopolskich miejscowości do konkretnych parafii. Zebraliśmy informacje i przygotowaliśmy tabelkę, która dostępna jest pod adresem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Przygotowaliśmy też formularz, poprzez który można wysyłać przyszłe zgłoszenia:
https://forms.gle/3259Z6EA9SDHNEty7
Serdecznie dziękujemy za współpracę.

_________________
Pozdrawiam,
Szymon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-04-2021 - 21:53
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1197

Status: Offline
Witam!
Dla zainteresowanych. Przesłałem do administratorów troszeczkę ksiąg metrykalnych:
1. Akta metrykalne małżeństw z parafii w Wolbromiu z lat 1674-90 (ale tyko zachowany fragment - ze zbiorów Archiwum Kapituły Kolegiackiej i Katedralnej w Sandomierzu).
2. Akta metrykalne chrztów parafii katolickiej św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach z lat 1776-81 (ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej).
Pozdrawiam!
Tadek

PS. Teraz zauważyłem, że Szaflary już są zindeksowane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-05-2021 - 21:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dobry wieczór

Po raz kolejny przybyło nam metryk w Małopolsce!

Ostatnio Szymon i Michał dodali do Zasobów w trakcie indeksacji informacje o dostępnych skanach z następujących parafii:

Ciężkowice, Imbramowice, Koniusza, Książ Mały, Książ Wielki, Olkusz, Trzebinia (mojż.), Wietrzychowice, Zbylitowska Góra.

Szczegółowe informacje są podane przy każdej parafii:

https://geneteka.genealodzy.pl/plany.php?wo=MP

Zainteresowanych proszę o rezerwację materiału u administratorów pod adresem:

geneteka.malopolskie [at] genealodzy.pl

i serdecznie zapraszam do indeksowania! Smile

Miłego wieczoru,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2021 - 21:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Ted_B napisał:
Witam!
Dla zainteresowanych. Przesłałem do administratorów troszeczkę ksiąg metrykalnych:
1. Akta metrykalne małżeństw z parafii w Wolbromiu z lat 1674-90 (ale tyko zachowany fragment - ze zbiorów Archiwum Kapituły Kolegiackiej i Katedralnej w Sandomierzu).
2. Akta metrykalne chrztów parafii katolickiej św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach z lat 1776-81 (ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej).
Pozdrawiam!
Tadek

PS. Teraz zauważyłem, że Szaflary już są zindeksowane.


Witaj Tadek

Niestety przesłane przez Ciebie skany dotyczące Wolbromia nie zawierają aktów małżeństw. Są tam informacje o zapowiedziach jednej pary, zwolnieniu z zapowiedzi dla innej pary oraz informacje o zapowiedzi stanu kapłańskiego, w tym wymogach jakie muszą spełniać osoby, które chcą zostać duchownymi.

Masz rację - Szaflary za lata 1776-1781 już są zindeksowane.

Pozdrawiam serdecznie,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2021 - 16:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Dzień dobry

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do indeksacji metryk z parafii w Dobranowicach (poprzednio Poborowice) UMZ za lata: 1812, 1821, 1824-25, 1829-32, 1834-35, 1837, 1839, 1841-42, 1845, 1846, 1852, 1854 (tylko UZ), które ostatnio udało się pozyskać. Metryki są spisane po polsku i bardzo czytelne. Chwilowo skany będą przekazywane za moim pośrednictwem ale niedługo będą dostępne dla wszystkich razem z alegatami. Podobnie będzie ze skanami metryk i alegat z parafii Żębocin za lata 1812-1854 (w tym przypadku tylko 16 roczników), które już indeksuje pani Sylwia.

Zachęcam również do opracowania skorowidzów UMZ z Luborzycy za lata 1856-1911. Skorowidze metryk przechowywanych w AN Kraków są spisane po polsku do roku 1868 (dla małżeństw do 1869), kolejne lata zapisywane były już po rosyjsku a udostępnił nam je Pan Maciej, za co pięknie dziękuję!

Ponawiam też prośbę o indeksowanie metryk z Imbramowic. Obecnie, poza metrykami spisanymi po rosyjsku, są dostępne również raptularze, w których wpisy były robione po polsku. Są to odpowiednio lata: U 1860-1912, M 1861-1917, Z 1860-1908. Wiem, że co najmniej kilka osób czeka na indeksy z tej parafii a skoro cyrylica już nie jest przeszkodą to zapraszam do opracowania tego materiału. Skany zostały zrobione w AD Kielce i są udostępniane przez Leszka Ćwiklińskiego (leszek [at] cwiklinski.pl).

Mam nadzieję, że powyższe informacje trafią także niedługo do tabelki z Zasobami w trakcie indeksacji:

https://geneteka.genealodzy.pl/plany.php?wo=MP

W razie zainteresowania indeksowaniem proszę o rezerwację materiału u administratorów Małopolski na maila:

geneteka.malopolskie [at] genealodzy.pl

i kontakt z dysponentem skanów.

Miłego popołudnia,
Renata

(renata.majewska [at] poczta.fm)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BenanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2021 - 15:13
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2017
Posty: 67

Status: Offline
Dzień dobry
Mam pytanie dotyczące parafii Brzeźnica w powiecie bocheńskim - na parafie.genealodzy.pl jest informacja, że indeksy są w zasobach internetowych. Ktoś mógłby mnie nakierować gdzie można to znaleźć.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Łukasz B.

_________________
Małopolska: Banaś, Pietrusa, Bogacz, Guzik, Rozum, Twaróg, Nalepa, Kokoszka, Szczerba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2021 - 15:18
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
?
https://parafie.genealodzy.pl/index.php?op=pr&pid=700
" Indeksy w zasobach internetowych
Narodzin Slubów Zgonów
Portal
Brak danych"
wytłuszczenie moje
gdzie jest informacja w KZM, że są indeksy w zasobach interenetowych parafii Brzeźnica pow.bocheńskiego?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BenanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2021 - 15:21
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2017
Posty: 67

Status: Offline
Zobaczyłem tylko pierwszą linijkę, ale nie widziałem drugiej "brak danych". Mój błąd, przepraszam i dziękuję.
Łukasz B.

_________________
Małopolska: Banaś, Pietrusa, Bogacz, Guzik, Rozum, Twaróg, Nalepa, Kokoszka, Szczerba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.478100 sekund(y)