Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2021 - 18:36
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1555

Status: Offline
Radku, a u Mormonów nie znalazłeś przypadkiem wywodu Kajetana Krasuskiego, syna Piotra "Wawrzyńczyka", który nabył w 1759 roku część dóbr Krasuse Zembry i legitymował się ze szlachectwa w Galicji w 1804 roku?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej1111Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2021 - 07:18
Sympatyk


Dołączył: 28-09-2020
Posty: 63

Status: Offline
Robert_Kostecki napisał:
W tomach 1-3 Herbarza ziemi łukowskiej na Lubelszczyźnie jest taki ogrom informacji o Krasuskich, że radzę nabycie tego wydawnictwa drogą kupna. Będzie to cenny nabytek do podręcznej biblioteczki, a i być może wesprzesz tym samym wydanie tomu 4. Wiem, wiem, teraz wszyscy oczekują materiałów on-line, albo przesłania skanów, a tu tchnie "staroświetczyzną". Smile


Kiedyś szukałem w tym herbarzu dla swojej innej linii i niestety nie było nawet grama informacji, być może teraz się znajdzie akurat coś więcej. Jednak, że wchodzimy w lata przed 1810 rokiem i sytuacja jest mocna zakręcona więc pewnie nic nie znajdę. jednak mogę sprawdzić.

przeszukam jeszcze urodzenia w par. Trzeb. i Zbucz. i zobaczę czy znajdę innego Walentego niż ten, którego już znalazłem. Może jeszcze po numerach domu, w kilku aktach widziałem, że jest zapisany ale nie analizowałem tego jeszcze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2021 - 09:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Akta legitymacyjne z Nowej Galizji / Zachodniej wg dostepnych danych zostaly spalone po Powstaniu. Nie natrafilem dotad na jakikolwiek ślad.

https://genealodzy.pl/PNphpBB2-printvie ... rt-0.phtml

Pojedyncze osoby mogly oczywiscie byc weryfikowane - wtedy teczki moga byc w Petersburgu.

Dzieki wylegitymowanego byly zglaszane do ksiag szlachty - nie bylo dodatkowej legitymacji. Inaczej rodzenstwo.
Krasuscy ale chyba inni sa w obu ksiazkach p Sęczys. Druga o min gub lubelskiej jest dostępna online.

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej1111Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2021 - 10:35
Sympatyk


Dołączył: 28-09-2020
Posty: 63

Status: Offline
U p. Sęczys wśród Krasuskich nie ma tego czego szukam. W herbarzu Uruskiego również nie zauważyłem. Tylko Boniecki ze znanych mi herbarzy. Strasznie mnie to nurtuje, ponieważ jedno imię w akcie zaburzyło mi historię Smile

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2021 - 23:07
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1555

Status: Offline
Przede wszystkim, omawiając ewentualne legitymacje szlachty zamieszkującej teren parafii Trzebieszów w powiecie łukowskim, czy wszyscy wiemy jak ten obszar miał się do Nowej/ Zachodniej Galicji?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3l ... _large.jpg
Bo rzeczywiście do 1809 roku cyrkuł łukowski należał do terytorium zagarniętego przez Austrię:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Galicja

Ciekaw jestem, czy osoby wypowiadające się autorytatywnie w temacie pod linkiem podanym w poprzednim wpisie, rzeczywiście zwróciły się w spawie omawianego obszaru do Österreichisches Staatsarchiv, Allgemeines Verwaltungsarchiv (OSAV) w Wiedniu w sprawie Adels Generalia, Galizien?

W poprzednim wpisie wymieniłem celowo Piotra "Wawrzyńczyka", który nabył w 1759 roku część dóbr Krasuse Zembry i legitymował się ze szlachectwa w Galicji w 1804 roku. Informację tę zaczerpnąłem z "Herbarza szlachty ziemi łukowskiej". Zdaje się w "Poczcie szlachty galicyjskiej i bukowińskiej" brak owego Piotra Krasuskiego. Ciekaw jestem z jakiego źródła pochodzi ta informacja. Pewnie z Bonieckiego.

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.926223 sekund(y)