Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lindemann_nataliaOffline
Temat postu: Re: prośba o pomoc sejm-wielki.pl  PostWysłany: 08-03-2021 - 09:56


Dołączył: 03-03-2021
Posty: 7

Status: Offline
Witam Pani Bozenno,
próbuję ustalić połączenie z drzewem które tworze więc potrzebuję informacji o dzieciach, żonie i ewentualnie jak nazywali się jego rodzice. Nie jestem jeszcze pewna czy to osoba której szukam dlatego poprosiłam o informacje tutaj.

Pozdrawiam,
Natalia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Re: prośba o pomoc sejm-wielki.pl  PostWysłany: 08-03-2021 - 11:05
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
dla Natalii,

Bronislaw Kraszewski ur. okolo 1910r.
ojciec: Antoni ur. 28.03.1873r. Kisielin - zm. 1929r. Kisielin
matka: Helena Retka ur. 20.02.1880r. Jozefin (par. Tarchomin) - zm. 4.03.1954r. Olsztyn
zona: Stanislawa Zwierzynska (1906-1943)
dziecko: Janusz (1942-1987)

Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu: Re: prośba o pomoc sejm-wielki.pl  PostWysłany: 05-01-2022 - 10:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Dzień dobry,

Proszę o informację z bazy - dotyczącej matki Jacka Osieckiego (ur. 1741) - Kunegundy Osieckiej z.d. Grochowskiej. Wg tej strony znani są jej rodzice oraz dalsi przodkowie od strony matki. Z góry bardzo dziękuję.

EDIT: https://www.sejm-wielki.pl/s/?m=A;i=960 ... T;image=on

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
choirek
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2022 - 10:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2020
Posty: 1132

https://ibb.co/RbRHq5P

_________________
Pozdrawiam, Irek
Moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2022 - 11:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Dziękuję bardzo!

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paweu.peOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2022 - 02:17
Sympatyk


Dołączył: 17-02-2022
Posty: 54

Status: Offline
Witam, w poszukiwaniu informacji nt. Jana Jaraczewskiego - ojca Pelagii Franciszki Stypułkowskiej (ur. 1863 w Dałabuszkach, z.d. Jaraczewskiej) dotarłem do możliwego przodka - Teodora. Czy ktoś może mi potwierdzić dzieci tego pana? http://www.sejm-wielki.pl/b/8.438.244 (przede wszystkim, czy jest wśród nich Jan, mąż Antoniny Bukowskiej, zmarły przed 1838?)
A jeśli to właściwy trop, to byłbym podwójnie wdzięczny za grafikę z podstawowym drzewem przodków Teodora.

pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2022 - 10:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-01-2008
Posty: 105

Status: Offline
Jest Jan (zm. 1850), mąż Katarzyny Bukowskiej. Wymieniony jest jeden ich syn: Maksymilian.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paweu.peOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2022 - 20:00
Sympatyk


Dołączył: 17-02-2022
Posty: 54

Status: Offline
Hmmm to brzmi jak jednak nie ten, choć nazwisko żony się zgadza... no ale imię żony, data, zgonu, ilość dzieci i imię maksymilian nie pasuje... A ciekawe bo matką Jana też była Antonina... Swoją drogą - czy żona tego Teodora umarła wg Minakowskiego w 1830? Bo wtedy właśnie zmarła matka Jana - dziedziczka w Łowęcicach.

____
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2022 - 20:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
paweu.pe napisał:
Witam, w poszukiwaniu informacji nt. Jana Jaraczewskiego - ojca Pelagii Franciszki Stypułkowskiej (ur. 1863 w Dałabuszkach, z.d. Jaraczewskiej) dotarłem do możliwego przodka - Teodora. Czy ktoś może mi potwierdzić dzieci tego pana? http://www.sejm-wielki.pl/b/8.438.244 (przede wszystkim, czy jest wśród nich Jan, mąż Antoniny Bukowskiej, zmarły przed 1838?)
A jeśli to właściwy trop, to byłbym podwójnie wdzięczny za grafikę z podstawowym drzewem przodków Teodora.

pozdrawiam
Paweł


Jesteś pewien, że Pelagia Franciszka Jaraczewska urodziła się w 1863 ?
A nie brała czasem ślubu w 1857 w Liskowie z Konstantym Grzegorzem Stypułkowskim ?
Ojciec wg aktu nie żyje, matka jest żoną Ignacego Łuczkowskiego
https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 45afc1_max

nie traktowałbym Minakowskiego tak całkiem serio, wystarczy, że ktoś mu podesłał te dane a on je wstawił i tyle.
lepiej brać to za punkt wyjścia i szukać samemu.
AM Łuczkowskiego i Antoniny jest w AP Poznań
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... ka/2587588
AZ Jana z kolei w Kunowie w 1836, zgłasza brat Hieronim
AM Jana i Antoniny też znany i do zamówienia, bo z księgi kościelnej nie wynika kim byli jego rodzice

Gdyby sugerować się Twoimi przypuszczeniami oraz wiekiem z aktu zgonu Jana to jest duża szansa, że był to Jan Ignacy urodzony w Strzelcach Wielkich w 1802, syn Teodora i Antoniny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paweu.peOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2022 - 13:43
Sympatyk


Dołączył: 17-02-2022
Posty: 54

Status: Offline
taaaak, głupi klawiaturowy błąd z odwróceniem cyfr:) oczywiście że chodziło mi o 1836 a nie 63.
Ten akt ślubu z konstantym znam bo to moi bezpośredni przodkowie, tak samo jak i ślub Łuczkowskiego i Antoniny oraz zgon Jana w 1836 (gdzie jakiś Hieronim jest jako jego "frater") i też strzelałbym że to chodzi o tego Jana Ignacego, ale nowością dla mnie jest możliwość "zamówienia" aktu, w którym mogą być wymienieni jego rodzice! Z racji tego, że wciaż jestem trochę początkującym w ramach budowy drzewa genealogicznego mogę poprosić jakieś wskazówki co gdzie i jak?Smile będę wdzięczny.

No i nowością jest też dla mnie potraktowanie Minakowskiego w ten sposób, ale dużo to zmienia w moim myśleniu:) dzięki! Bo wciaż zastanawiam się nad tym czy w podobnym czasie w tamtych okolicach nie mogło być dwóch Antonin Jaraczewskich (a to właśnie imię Antonina naprowadzio mnie na Teodora). A swoją wiedzę o Antoninie, dziedziczce Łowęcic i matce mojego przodka Jana zaczerpnąłem stąd http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/6230/Lowecice/ - ale teraz też nie jestem pewien na ile to poprawne źródło wiedzy

pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2022 - 15:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
paweu.pe napisał:
taaaak, głupi klawiaturowy błąd z odwróceniem cyfr:) oczywiście że chodziło mi o 1836 a nie 63.
Ten akt ślubu z konstantym znam bo to moi bezpośredni przodkowie, tak samo jak i ślub Łuczkowskiego i Antoniny oraz zgon Jana w 1836 (gdzie jakiś Hieronim jest jako jego "frater") i też strzelałbym że to chodzi o tego Jana Ignacego, ale nowością dla mnie jest możliwość "zamówienia" aktu, w którym mogą być wymienieni jego rodzice! Z racji tego, że wciaż jestem trochę początkującym w ramach budowy drzewa genealogicznego mogę poprosić jakieś wskazówki co gdzie i jak?Smile będę wdzięczny.

No i nowością jest też dla mnie potraktowanie Minakowskiego w ten sposób, ale dużo to zmienia w moim myśleniu:) dzięki! Bo wciaż zastanawiam się nad tym czy w podobnym czasie w tamtych okolicach nie mogło być dwóch Antonin Jaraczewskich (a to właśnie imię Antonina naprowadzio mnie na Teodora). A swoją wiedzę o Antoninie, dziedziczce Łowęcic i matce mojego przodka Jana zaczerpnąłem stąd http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/6230/Lowecice/ - ale teraz też nie jestem pewien na ile to poprawne źródło wiedzy

pozdrawiam
Paweł


Odnośnie do zamówienia - myślałem o dopytaniu Archiwum Diecezjalnego w Poznaniu i ewentualnie parafii w Bronikowie.
Skoro w zasobie AP Poznań są lata 1808-1816 asc a dalsze lata to tylko duplikaty (spisy de facto) to może te pozostałe lata są w AD Poznań. W każdym razie warto zapytać. wg Projekt Poznań oryginalny akt ślubu z Bronikowa 1/1824 jest w AD Poznań.

Co do Minakowskiego - gdyby miał weryfikować metrykalnie to by mu życia nie starczyło przy takiej bazie. Ludzie dosyłali uzupełnienia a on wklejał. Potem to już w ogóle zalała go taka fala informacji, że zaczął brać pieniądze za umieszczenie w bazie (za wyjątkiem potomków Sejmu Wielkiego). Tak przynajmniej było kilka lat temu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PavalOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2022 - 09:40
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2018
Posty: 67

Status: Offline
Pozdrowienia. Czy mogę prosić o sporządzenie akt potomków tej osoby?
Kajetan Amor hr. Tarnowski z Tarnowa h. Leliwa
http://www.sejm-wielki.pl/b/le.3794.3.2

Będę bardzo wdzięczny!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2022 - 22:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1557
Skąd: Wrocław
Status: Offline
mam abonament dożywotni, ale nie obejmuje nekrologów - może mi ktoś pomóc
Kornelia Beniuszewicz (Witowska, de Verny) ~1803–1878

może ktoś wykupił tę większą wersję Smile

pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2022 - 09:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Bialas_Malgorzata napisał:
mam abonament dożywotni, ale nie obejmuje nekrologów - może mi ktoś pomóc
Kornelia Beniuszewicz (Witowska, de Verny) ~1803–1878

może ktoś wykupił tę większą wersję Smile

pozdrawiam
Małgorzata


A tak z ciekawości jakiego info Ci o niej brakuje ? czy też nekrologu dla tzw. sportu ? Smile

AZ tu https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... 874&y=2397
a reszta jest w genetece


Ostatnio zmieniony przez Arek_Bereza dnia 21-10-2022 - 10:51, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Heropolitanska_IzabelaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2022 - 10:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2007
Posty: 399

Status: Offline
Znając rok zgonu można bardzo prosto i bardzo szybko samemu znaleźć nekrolog - Kurjer Warszawski z 1878, nr 278, s. 4. Jest też informacja o niej w Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego z 1847, nr 153, s. 1118.
Tak na marginesie Beniuszewicz to jej nazwisko panieńskie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.834030 sekund(y)