Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DanielosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2021 - 22:18
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2012
Posty: 30

Status: Offline
No to nie wiem gdzie szukać rodziców mojego pradziadka:

https://photos.app.goo.gl/wZiWkERdEegPeqrU7

Urodzony w 1892 roku w Kowalowie, ale w Mieronicach nie ma śladu ślubu rodziców.
Przekazy rodzinne mówiły, że Woźny pochodził z Chliny dlatego badania skierowałem w stronę Józefy Nowak z Pilicy:/

_________________
_________________
Pozdrawiam,
Daniel

Woźny, Kralj, Bulas, Noworzyn, Bulsza, Czarnik, Plewnia, Kapica, Żołna, Zoń, Bryś
woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2021 - 22:19
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1194

Status: Offline
Ja też przy pierwszej księdze byłem zdziwiony, że nie ma litery "W'. W drugiej zajrzałem na koniec indeksu i ... jest. Z taką sytuacją już miałem do czynienia. Nieraz księża mylili albo zmieniali kolejność. Zdarza się też, że zamiast rosyjskiej litery (np.T) wstawiali polskie T.
Pozdrawiam!
Tadek

PS. Z opóźnieniem piszę. A szukałeś w Chlinie? To niedaleko. Nie wiem czy są dostępne księgi on-line (na pewno są w AP Katowice i były mikrofilmy w AN w Krakowie na Siennej). Swego czasu była w nich dziura (jakieś 3-4 lata temu) gdy szukałem jakiegoś aktu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2021 - 22:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Niestety nie widzę Chliny ani Żarnowca (możliwe) a oceniam, że jeszcze mogło być jakieś dziecko przed 1892
Pewne rozbieżności pojawiają się w ślubach dzieci. Jakub powinien umrzeć między 1921 a 1927 (czyli pomiędzy ślubami dzieci). jakiś Jakub W. umiera ale jest wdowcem. Co nie do końca pasuje
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DanielosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2021 - 22:47
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2012
Posty: 30

Status: Offline
Ted_B napisał:

PS. Z opóźnieniem piszę. A szukałeś w Chlinie? To niedaleko. Nie wiem czy są dostępne księgi on-line (na pewno są w AP Katowice i były mikrofilmy w AN w Krakowie na Siennej). Swego czasu była w nich dziura (jakieś 3-4 lata temu) gdy szukałem jakiegoś aktu.


Geneteka zawiera małżeństwa z Chliny tylko do 1867 roku. Nie wiem czy nowsze są gdzieś dostępne online?

_________________
_________________
Pozdrawiam,
Daniel

Woźny, Kralj, Bulas, Noworzyn, Bulsza, Czarnik, Plewnia, Kapica, Żołna, Zoń, Bryś
woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Chmielnik woj. świętokrzyskie  PostWysłany: 09-03-2021 - 13:39
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Przepraszam, że się wtrącam innym pytaniem do indeksujących. Otóż w genetece znalazłem akt urodzenia (1907/135) oraz ślubu Jana Szczepanika (1930/9, dziadek mojej żony) Chmielnik woj. świętokrzyskie. Ale są one bez danych rodziców. Tak samo jest z aktem urodzenia Władysława Szczepanika 1898/38.Czy tych danych faktycznie brak, czy też nie zostały podane przy indeksacji. Czy gdybym napisał do Archiwum w Kielcach takowe dane bym otrzymał?
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2021 - 14:05
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

W Genbazie (po zarejestrowaniu) znajdziesz zdjęcia ślubów z 1930 roku. https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,97191,1
Pewnie inne metryki tez tam znajdziesz.

Goś_Edmund napisał:
Przepraszam, że się wtrącam innym pytaniem do indeksujących. Otóż w genetece znalazłem akt urodzenia (1907/135) oraz ślubu Jana Szczepanika (1930/9, dziadek mojej żony) Chmielnik woj. świętokrzyskie. Ale są one bez danych rodziców. Tak samo jest z aktem urodzenia Władysława Szczepanika 1898/38.Czy tych danych faktycznie brak, czy też nie zostały podane przy indeksacji. Czy gdybym napisał do Archiwum w Kielcach takowe dane bym otrzymał?
Edmund

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 16:44
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Mam pytanie (mam nadzieję, że indeksujący się nie obrażą). W trakcie przeszukiwań woj. świętokrzyskiego natrafiłem na metryki dziadka mojej żony. Jan Szczepanik ur.1907/135 Chmielnik i brak danych rodziców. To samo jest w akcie ślubu 1930/9 Jana Szczepanika z Teklą Jaros - brak danych obu rodziców. To samo akt urodzenia Władysława Szczepanika 1896/85 Chmielnik. Co spowodowało, że brak danych rodziców? Czy pisanie do Archiwum w Kielcach może coś wyjaśnić?
Ten post wstawiłem wcześniej w nieodpowiednie miejsce i został przez admina usunięty. Za gapiostwo się płaci.
Edmund icon_redface

moderacja (elgra)
Połączone z właściwym tematem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 16:49
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Skoro wiesz na czyją metryke naprowadza indeks, to dane rodziców by do mer\tryki dotrzeć nie były niezbędne.
Kluczowe: możesz dzięki indeksowi uzyskać dokument?
A co powoduje, że Ciebie na liście indeksujących nie ma? Z danymi lub bez danych rodziców? Bez obrazy...

PS post został przeniesiony, nie usunięty

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
choirek
Temat postu: RE: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 16:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2020
Posty: 1132

PPS, została nawet udzielona tam odpowiedź

Irek

_________________
Pozdrawiam, Irek
Moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 17:03
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Skoro wiesz na czyją metryke naprowadza indeks, to dane rodziców by do mer\tryki dotrzeć nie były niezbędne.
Kluczowe: możesz dzięki indeksowi uzyskać dokument?
A co powoduje, że Ciebie na liście indeksujących nie ma? Z danymi lub bez danych rodziców? Bez obrazy...

PS post został przeniesiony, nie usunięty

Panie Włodzimierzu, obrażać się nie ma podstaw ,ale ze mną jest problem. Jestem po operacji mózgu (12 marca będzie rok od tego faktu) i niestety w wielu sprawach się gubię. Mobilność moja kuleje. Był czas że mocno angażowałem się w wołyńskie sprawy (u Mielczarka), ale trzy lata temu życie spłatało mi figla, co zakończyło się operacją. I, niestety dużą dziurą w mych umiejętnościach i pamięci. Ale idzie pomału ku dobremu i normalności.
A brak danych rodziców nie pozwala mi na dalsze poszukiwania wcześniejszych pokoleń. Chyba, że źle rozumuję.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorotan
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2021 - 17:33
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 20-09-2007
Posty: 135
Skąd: Gdańsk
Edmundzie, w Genetece nie ma danych rodziców w poszukiwanych przez Ciebie latach, bo indeksujący zrobił tzw. indeks ze skorowidza - najprostszy możliwy.

Skany ksiąg Chmielnika z AP Kielce są dostępne w GenBazie, po zalogowaniu - https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,97086,1
W aktach są podani rodzice, więc te dwa akty U znajdziesz.
1930 roku tam nie ma.- edit - jest! elgra w tym drugim wątku znalazła Smile
https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,97191,1

_________________
Dorota Nowakowska


Ostatnio zmieniony przez dorotan dnia 09-03-2021 - 17:46, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 17:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Indeksacja jest po to, by odnaleźć dokument indeksowany. (Nie wiem ja w "wołyńskich sprawach" - piszę o tym co w ramach projektów PTG jest robione)
Dotrzyj do dokumentu.
Zdrowia!

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2021 - 17:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
dorotan napisał:
Edmundzie, w Genetece nie ma danych rodziców w poszukiwanych przez Ciebie latach, bo indeksujący zrobił tzw. indeks ze skorowidza - najprostszy możliwy.

Skany ksiąg Chmielnika z AP Kielce są dostępne w GenBazie, po zalogowaniu - https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,97086,1
W aktach są podani rodzice, więc te dwa akty U znajdziesz.
1930 roku tam nie ma.

Dorotko jest rok 1930 w folderze Parafia, zajrzałam tam, bo chciałam podać tych rodziców Edmundowi, ale w roku 1930 w parafii Chmielnik w akcie nr 9 ślub zawierają zupełnie inne osoby:Stefan Kłosowski i Władysława Kmiecik, więc Edmundzie gdzie widziałęś ten indeks ? Indeksy w parafii Chmielnik są do 1911 r.

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Przy indeksacji metryk Chmielnika brak danych rodziców  PostWysłany: 09-03-2021 - 17:47
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Indeksacja jest po to, by odnaleźć dokument indeksowany. (Nie wiem ja w "wołyńskich sprawach" - piszę o tym co w ramach projektów PTG jest robione)
Dotrzyj do dokumentu.
Zdrowia!

O wołyńskich sprawach wspomniałem - to dot. http://wolyn.ovh.org. Niestety strona została ostatnio zamknięta. Dzięki za cenne wskazówki. Z przeprosinami na marudzenie.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorotan
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2021 - 18:00
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 20-09-2007
Posty: 135
Skąd: Gdańsk
Ślub: Piotrkowice gm. Chmielnik 1930/9
https://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,249697,76

_________________
Dorota Nowakowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.478035 sekund(y)