Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MaciekGdyniaOffline
Temat postu: 12 Pułk Artylerii Ciężkiej (PSZ)- Pomoc  PostWysłany: 19-02-2021 - 16:55


Dołączył: 19-02-2021
Posty: 2

Status: Offline
Witam Serdecznie,

Poszukuje informacji o 12 Pułku Artylerii Ciężkiej (PSZ), który brał udział w bitwie o Bolonie. Niestety na chwilę obecną nie znalazłem wiele informacji o wyżej wymienionym pułku a bardzo mi zależy na informacji ponieważ do pułku należał mój dziadek, Kapral Jan Szwarc. Najbardziej prosiłbym o :
-ogólne informacje o pułku
-spis żołnierzy należących do pułku
- czy istnieje możliwość kontaktu z jakimś archiwum by uzyskać dodatkowe dokumenty czy odznaczenia (niestety w rodzinie nikt nie wie co mogło się stać z odznaczeniami a potwierdzenia odznaczeń posiadam)
- oraz może jakimś cudem ktoś z osób na forum posiada jakieś informacje o moim dziadku. Smile


Mam nadzieje, że moją prośbę dobrze sformułowałem i serdecznie Pozdrawiam Smile


Ostatnio zmieniony przez MaciekGdynia dnia 19-02-2021 - 17:06, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2021 - 17:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie do końca dobrze.
z regulaminu
"Jeśli publikujesz wątek na Forum, to nie podpisuj, że chcesz odpowiedź na e-mail, jakiekolwiek komunikatory lub telefon. Proponując taką formę wymiany informacji zabijasz istotę Forum. Forum jest po to, abyśmy się wymieniali doświadczeniami i uczyli nawzajem od siebie."
a co do meritum:
napisz co już sprawdziłeś

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MaciekGdyniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2021 - 17:06


Dołączył: 19-02-2021
Posty: 2

Status: Offline
Rzeczywiście błąd z mojej strony, pierwszy wpis na forum i trochę nie tego nie przemyślałem za co przepraszam.

Starałem się przejrzeć różne fora i artykuły ale żadnych praktycznie informacji o 12 pułku nie znalazłem ( jedynie krótki opis z Wikipedii).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BadylarzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2021 - 18:19
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2017
Posty: 257

Status: Offline
Witam !

A próbowałeś się kontaktować z Instytutem Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie ?
https://www.pism.co.uk/index_pl.htm

I jeszcze przeczytaj sobie to:

https://repozytorium.umk.pl/bitstream/h ... sequence=1

_________________
Pozdrowienia
Michał (Badylarz)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.799253 sekund(y)