Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Czy strona Genealodzy.pl wymaga zmian?
Tak
53%
 53%  [ 49 ]
Nie
46%
 46%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 91


Autor Wiadomość
LukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2021 - 11:04
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2013
Posty: 50

Status: Offline
Ja miałem szereg pomysłów, które deklarowałem zrealizować. Doszedłem do pewnego etapu (po weryfikacji) i na tym stanęło, bo osoba to prowadząca nie miała czasu.
To było trzy lata temu.

Nadal jestem chętny do realizacji.

Wtedy zdążyłem przejrzeć wszystkie podstrony i je sobie uporządkować.

Wnioski(między innymi):
* Główny podział strony na "Poszukuję" i "Pomagam/Wolontariat" - to i tak na wierzchu widoczne, ale pogrupowane.

* Poszukuję - prowadzenie użytkownika od "Jak zacząć" i poprzez 4 główne pod-podziałki:
** szukanie w zindeksowanych
** szukanie w metrykach (te podzielone wg parafii, dat i rodzaju ale nie zindeksowane)
** w archiwum luźnych skanów (Poczekalnia)
** w fizycznych archiwach i parafiach
W tym też informacja o zewnętrznych zasobach, o brakach itd. itp.
Także poszukujący ma pełny obraz, na co może liczyć i co zrobić.

* "Pomagam/Wolontariat" - działy raczej analogiczne do tych w "Poszukuję", ale od strony "dodawanie indeksu", "numeracja skanów", oferta zajrzenia do fizycznego archiwum itd.
Tylko wspomnę, że do tego mam pomysły na usprawnienia indeksowania, numeracji itd.

Forum częściowo bardziej wyeksponowane i dostępne, jak np. przycisk "prośba o tłumaczenie" na stronie ze skanem. Od strony Pomagam/Wolontariat z kolei łatwe odpowiadanie na to.

Po "środku" tego wszystkiego statystyki strony + sprawy wewnętrzne, techniczne oraz pozostałe.

Podsumowując:
Użytkownik wchodzi na stronę, widzi gdzie jest jego strefa (Poszukuję czy Pomagam/Wolontariat) i jest prowadzony prawie jak po sznurku. Smile

Wiem, że to tylko ogólny opis, ale mam wyobrażenie jak to ma wyglądać i działać, jeśli chodzi o doświadczenie użytkownika i od strony technicznej potrafię to zrobić.
Mam do tego wiele szczegółowych pomysłów rozwiązań, usprawnień zarówno dla Poszukujących jak i Pomagających.

Wygląd uznaję za drugorzędny, ale strona stanie się przy tym schludna, przejrzysta. Będzie ujednolicenie, redukcja rzeczy, które trzeba "na raz" ogarnąć umysłem, żeby mieć pełny obraz tego co się w serwisie znajduje.

Kwestie bezpieczeństwa, to myślę, kogoś innego temat. Ja mogę frontend, backend (NodeJS), ogarnięcie i pomysły.

Wiele z tych rzeczy o których myślałem się przewija w tym wątku, co mnie cieszy, bo oznacza to że podobnie co inni widzę te sprawy.
Oczywiście nic bym nie forsował na siłę, tylko pokazywałbym efekty mojej pracy w wersji poglądowej, i po sugestiach WOLONTARIUSZY poprawiłbym co trzeba. Jestem elastyczny.

Można to zrealizować etapami, po prostu nie wymieniać wszystkiego od razu tylko zachować stopniowo coraz mniej odniesień do starego serwisu aż w końcu go wygasić.

_________________
Pozdrawiam, Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.642819 sekund(y)