Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DMazurOffline
Temat postu: New to Genealodzy.pl  PostWysłany: 25-01-2021 - 14:18


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
Hello fellow family researchers!
I am researching my family roots from Chlopy.
How would I be able to access historical vital records for this area.
Genealodzy.pl is an excellent website to discover our heritage. A work of love well done by all participants.
Sincerely
D Mazur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu: New to Genealodzy.pl  PostWysłany: 25-01-2021 - 14:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
are they Chlopy?
https://www.google.pl/maps/place/Ch%C5% ... d15.985065

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
choirek
Temat postu: New to Genealodzy.pl  PostWysłany: 25-01-2021 - 15:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2020
Posty: 1132

The funny thing is that someone else have asked about her family roots from Chłopy, Ukraine, the very same day you did.

Best regards, Irek

_________________
Pozdrawiam, Irek
Moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: New to Genealodzy.pl  PostWysłany: 25-01-2021 - 16:38
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Hey!
If the family is of noble origin, you can find them here: http://www.sejm-wielki.pl/s/login.php

I can help you find them on this page. Good luck!

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DMazurOffline
Temat postu: RE: New to Genealodzy.pl  PostWysłany: 26-01-2021 - 13:16


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
From my past research many of my ancestors and family in Chłopy, (Komarno) Ukraine were farmers
Czy są dostępne internetowe bazy danych lub genealogie rodzinne dla Chłopy, (Komarno) Ukraina?
D Mazur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2021 - 16:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Have you seen this post?
https://www.facebook.com/17244123210066 ... 719664749/

https://komarno.forumoteka.pl/temat,426 ... nline.html
http://www.agad.gov.pl/inwentarze/APrzemys434.xml

Change the title of this topics to Komarno.
Give yourself a chance

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 26-01-2021 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Hello D.,

it would be easier to provide you with some information if you provided the names of your ancestors from the village of Chłopy [Chłópy] near Komarno in today's Ukraine.
Chłopy [Chłópy] Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, T I, page 586 and next.

Cytat:
Czy są dostępne internetowe bazy danych lub genealogie rodzinne dla Chłopy, (Komarno) Ukraina?

See:
1. genetyka.genealodzy.pl.
Index:
Births 1874-1875;
Deaths 1875-1876.

2.
familysearch.org
Chłopy (Komarno), Austria, Galizien

3.
Maybe it's worth asking here:
https://pamiecbliskich.com/skladanie-zamowien/kontakt/
or the Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv (TsDIAL of Ukraine), has no documents regarding village of Chłopy near Komarno.

Best wishes –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DMazurOffline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 26-01-2021 - 21:28


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
Thank you everyone for responding. I am new to genetyka.genealodzy.pl and this forum, although not to genealogy. I have been researching for close to 30 years. Recently, I found this site. With the help of Google translation, I can navigate ok. Please let me know of my errors.
I have already checked out and transcribed many individual records from genetyka.genealodzy.pl.
Index: Births 1874-1875; Deaths 1875-1876.
From records of my father and grandparents I can safely say the whole town of Chłopy 1850-1927 may be related to me 😊. Although I need to prove this with actual documentation, not just by family names. Some of the family names are: Mazur, Wandycz, Wawryka, Stefanko, Palej, Pater, Kanos (Janos), Bober.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Jestem nowy na genetetyka.genealodzy.pl i na tym forum, choć nie do genealogii. Badam od blisko 30 lat. Niedawno znalazłem tę stronę. Z pomocą tłumaczenia Google mogę nawigować ok. Proszę o informację o moich błędach.
Sprawdziłem już i przepisałem wiele pojedynczych rekordów z genetyka.genealodzy.pl.
Indeks: Urodzenia 1874-1875; Zgony 1875-1876.
Z zapisów mojego ojca i dziadków mogę śmiało powiedzieć, że całe miasto Chłopy 1850-1927 może być ze mną spokrewnione 😊. Chociaż muszę to udowodnić faktyczną dokumentacją, a nie tylko nazwiskami. Niektóre nazwiska to: Mazur, Wandycz, Wawryka, Stefanko, Palej, Pater, Kanos (Janos), Bober.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 27-01-2021 - 12:46
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Hallo D.,

na stronie „Genealogia Halychyny / Galicja Wschodnia”,
link: http://www.halgal.com/halgalrc.asp
- „Wprowadź wioskę lub parafię”, wpisz: Chlopy
a otrzymasz informację o mikrofilmach:
Birth Records 1867-1903
Death Records 1875-1903.

Polecam też lekturę książek:
- Arkadiusz Kołodziejczyk, Maciej Rataj (1884-1940), Wydawnictwo Sejmowe, 1991.
Maciej Rataj (był chłopskim dzieckiem, rodem ze wsi Chłopy) – został marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i zastępującym Prezydenta RP; działacz ludowy i publicysta – urodzony 19 lutego 1884 we wsi Chłopy k. Lwowa, zmarł 21 czerwca 1940 w Palmirach.

- Jan Kornecki, Wieś Chłopy. Moje wspomnienia o wsi rodzinnej. 1. Rękopis. Fragment. 2. Maszynopis (s. 1-28 zawierają poprawki własnoręczne autora; brak tej części w rękopisie; s. 29-103 odpis z rękopisu).
Podaję za: „Inwentarz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu”, Tom 4, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich. Biblioteka, 1972, (sygnatura: 13173).

- Powrót do domu: Przewodnik po badaniach historii polskiej rodziny amerykańskiej, autorstwa Jonathan D. Shea.

Pozdrawiam serdecznie –
Lidia

P.S.
In reference to Chłóp (tak wymawiali nazwę wsi Chłopy, miejscowi) którzy co niedziela wędrowali do kościoła w Komarnie Very Happy.
Na ile sposobów, pomysłowi amerykańscy urzędnicy, mogli też zapisać Chłópy i inne miejscowości przyjeżdżających z Polski emigrantów?
- Pytanie: „Last Permanent Residence (Ostatnie miejsce stałego zamieszkania)”?
- Mieszkam w Chłópach Very Happy.

Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BayardOffline
Temat postu: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 31-01-2021 - 02:26
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2019
Posty: 35

Status: Offline
Hello, DMazur! What informations about Wandycz family you have? What informations are you looking for? I have this name in my family tree too, so maybe we will find a common ancestor? Smile

_________________
Pozdrawiam
Alek Gawroński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DMazurOffline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 31-01-2021 - 14:25


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
Hello Alek
Thank you for your questions.
I have 22 individuals with the surname Wandycz in my data base. Not all of them are connected yet (half of them are) and all of them are from the Chlopy area.
I am looking for any information that will connect the families and to possibly give us leads to other ancestors. I would be happy to share information with you.
I can be safe to say, if we have a “Wandycz” ancestor from Chlopy, we will be related.
My research is predominantly of the Mazur and associated families from Chlopy, Komaro, Galicia, Poland from about 1800 to about 1925.
During the years of 1800 to 1925 (preceding and after) there were about thirty main family names and they all seem to be connected. Some of the family names are: Bartlomiej, Bartosz, Bijak, Bobela, Bober, Cygan, Drozd, Falat, Gabryl, Grynienko, Harhala, Kanos, Kaplon, Kasprzyszak, Krzesaj, Mazur, Mihulka, Muzyka, Nowicka, Palej, Paszkiewicz, Pater, Pilichiewicz, Rataj, Stefanko, Swatek, Szczypel, Tomas, Trojanowski, Wandycz, and Wawruck (Wawryk, Wawryka).
At present many of the available documents for this area can be found at https://geneteka.genealodzy.pl and www.skany.przemysl.ap.gov.pl/show.php?z ... 0&syg=7070 (little documentation on Ancestry or My Heritage)
Walenty Wandycz b. 1809, Chlopy, Chlopy, Komarno, Poland>>, d. 1831, Chlopy, Chlopy, Komarno, Poland>>
+ Franciszka Mihulka b. 1806, Chlopy, Chlopy, Komarno, Poland>>
2-Mariae Wandycz b. 1833, Chlopy, Chlopy, Komarno, Poland>>, d. , , , Galicia, Austria>>
+ Ignacy Mazur b. 1831, Chlopy, Chlopy, Komarno, Poland>>, d. , , , Galicia, Austria>>
2-Mateusz Wandycz b. 1840
+ Józefa Pater
The individuals below could be the children of Mateuz Wandycz and Józefa Pater
-Katarzyna Wandycz b. 1868
-Jan Wandycz b. 1869
-Agnieszka Wandycz b. 1872
-Marcin Wandycz b. 1875
-Stanislaw Wandycz b. 21 Nov 1877
+ Julia b. 1823

Cześć Alek
Dziękuję za pytania.
W swojej bazie mam 22 osoby o nazwisku Wandycz. Nie wszystkie są jeszcze połączone (połowa z nich jest) i wszystkie pochodzą z rejonu Chłopy.
Szukam wszelkich informacji, które połączyłyby rodziny i ewentualnie dałyby nam wskazówki do innych przodków. Chętnie podzielę się z Tobą informacjami.
Mogę śmiało powiedzieć, że jeśli mamy przodka „Wandycza” z Chłopy, będziemy spokrewnieni.
Moje badania dotyczą głównie Mazurów i pokrewnych rodzin z Chłopy, Komaro, Galicji, Polska od około 1800 do około 1925 roku.
W latach 1800–1925 (poprzedzających i późniejszych) było około trzydziestu głównych nazwisk i wszystkie wydają się być ze sobą powiązane. Niektóre z nazwisk to: Bartlomiej, Bartosz, Bijak, Bobela, Bober, Cygan, Drozd, Falat, Gabryl, Grynienko, Harhala, Kanos, Kaplon, Kasprzyszak, Krzesaj, Mazur, Mihulka, Muzyka, Nowicka, Palej, Paszkiewicz, Pater , Pilichiewicz, Rataj, Stefanko, Swatek, Szczypel, Tomas, Trojanowski, Wandycz i Wawruck (Wawryk, Wawryka).
Obecnie wiele dostępnych dokumentów dotyczących tego obszaru można znaleźć pod adresem
https://geneteka.genealodzy.pl and www.skany.przemysl.ap.gov.pl/show.php?z ... 0&syg=7070 (mała dokumentacja na temat Ancestry or My Heritage)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 17-02-2021 - 15:42
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Dan napisał:
Niektóre z nazwisk to: […] Stefanko […].

Hello Dan,

zobacz stronę Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
„Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau od 1991 roku tworzy źródłową bazę danych ofiar obozu. Powstaje ona w oparciu o oryginalne dokumenty SS. Zebranie wszystkich nazwisk osób deportowanych do Auschwitz prawdopodobnie nigdy nie będzie możliwe, gdyż w Archiwum znajduje się jedynie ok. 10% oryginalnie sporządzonej dokumentacji. Zdecydowana większość dokumentów została zniszczona na polecenie SS, natomiast ich niewielka część znajduje się w zbiorach innych archiwów na świecie”.

Pomocnym narzędziem do przeszukiwania bazy danych o częściowo zachowanych informacjach o więźniach KL Auschwitz jest wyszukiwarka pozwalająca na wyszukiwanie poszczególnych osób. Wyszukiwać można według następujących informacji: nazwisko, imię, data urodzenia, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania. (Wypełnić można jedno lub więcej pól.)
Znalazłam tam jedną z osób, która może Ciebie zainteresować, to Maciej Stefanko, ur. 23.11.1908 (Chłopy), numer obozowy: 26039, zawód: ślusarz, wyznanie: katholisch, zm. 24.03.1942 w KL Auschwitz.

Pozdrawiam serdecznie –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 17-02-2021 - 19:21
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Osoby ze wsi Chłopy rej. Komarno ktore ucierpialy w czasie II WS:
Cygan Wawrzyniec i Rozalia,
Kaplon Wladyslaw i Stanislaw,
Mihulka Stanislaw,
Puchyr Teodor + zona Anna Drozd urodzona Chłopy.
Rataj Pawel i Wojciech/Adalbert.
Archiwum Bad Arolsen - wyszukiwarka - wpisac > Chlopy
https://collections.arolsen-archives.org/de/

Na rosyjskich listach strat z miejscowosci Chlopy sa:
Bijak Wladyslaw syn Macieja ur. 1905, zona Agnieszka c. Tomasza,
Falat Jan syn Wawrzynca, ur. 1918, matka Zofia,
Gabriel Wlodzimierz syn Mateusza, ur. 1913, zona Prakseda?, corka Nikity.
Ros.: Бияк, Фалат, Габрыль
https://obd-memorial.ru/html/search.htm ... 4,22,20,21

IWS - austro-wegry - sporo nazwisk.
W miejsce >Heimatort< wpisac > Chłopy ( bez nazwisk, z rekordow
wybrac szukane nazwiska).
http://des.genealogy.net/ou1wk/search/index

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DMazurOffline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 18-02-2021 - 14:14


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
Hello fellow researchers and cousins! 😊
Thank you, for all the connections and information. I am grateful for this available information.
My preliminary search of all the records recently studied, revealed all my ancestors back to 1800 and for some about 1775. All of them are from Chlopy or a 10 km radius of Chlopy.
I have checked out the website of the Auschwitz-Birkenau State Museum, about a month ago. It is highly informative and sad.
Relatives have told my family, my Great Grandfather Szczepan (Stephanus) Mazur and his son in-law Franciszek Bobela died on the train going to a camp. What camp, I do not know. Franciszek’s wife Antonina Mazur I believe was sent to Siberia and had a number tattooed on her arm.
My goal now is to transcribe the available Church record books of Chlopy. Starting with – Greek Catholic Church, Chlopy, Births (народження) 1867-1903 v. 618-2/2602. Available for viewing at “Family Search” https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1910265
Family Search has no plans at the moment to index these documents. I volunteered ☹
The reason for starting with this record book; most records indicate individuals’ birth and baptism details, both parents and their grand parents. That is three generations, what a blessing.
I will keep you posted on my research.

Witajcie, koledzy badacze i kuzyni! 😊
Dziękuję za wszystkie połączenia i informacje. Jestem wdzięczny za te dostępne informacje.
Moje wstępne przeszukanie wszystkich ostatnio zbadanych zapisów ujawniło wszystkich moich przodków od 1800 r. Do około 1775 r. Wszyscy oni pochodzą z Chłopy lub w promieniu 10 km od Chłopów.
Sprawdziłem stronę Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau około miesiąca temu. Jest to bardzo pouczające i smutne.
Krewni powiedzieli mojej rodzinie, mój pradziadek Szczepan (Stephanus) Mazur i jego zięć Franciszek Bobela zginęli w pociągu jadącym do obozu. Jaki obóz, nie wiem. Wydaje mi się, że żona Franciszka Antonina Mazur została wysłana na Syberię i miała wytatuowany numer na ramieniu.
Moim celem jest teraz przepisanie dostępnych ksiąg kościelnych Chłopy. Począwszy od - Kościół greckokatolicki, Chłopy, Urodzenia (народження) 1867-1903 v.618-2 / 2602. Dostępne do przeglądania w „Family Search” https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1910265
W tej chwili Family Search nie planuje indeksowania tych dokumentów. Zgłosiłem się ☹
Powód, dla którego warto zacząć od tej księgi rekordów; większość zapisów podaje szczegóły narodzin i chrztu poszczególnych osób, zarówno rodziców, jak i ich dziadków. To trzy pokolenia, co za błogosławieństwo.
Będę was informował o moich badaniach.
Dan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DMazurOffline
Temat postu: RE: Chłopy [Chłópy] near Komarno, Ukraine  PostWysłany: 25-03-2021 - 15:07


Dołączył: 25-01-2021
Posty: 6

Status: Offline
Hello fellow researchers and relatives! I have been busy transcribing two Church record books from Chlopy:
• (Chlopy, Galicia, Poland). Greek Catholic - Chlopy- Marriages 1861-1873. Digital images. Family Search.
• Greek Catholic (Chlopy, Poland). Births 1867-1903 v. 618-2/2602. Digital images. Family Search. Family Search. www.familysearch.org.
“Chlopy family tree” I hope to upload and post by April 9, 2021. Individuals in the tree will be from the Chlopy area of Poland, found in two Greek Catholic Church (Ukraine Catholic) record books. Included will be known descendants. Please note date was changed, I realized it is a lot of work and time to complete the task.
In the future, I am also hoping to transcribe other available records from the Chlopy area and include them in the tree.
The records are not transcribed completely, only the main details i.e... name, birth date and location, Baptismal date and location, death date and location, parents, etc.
To help with transcribing the records I used the Latin names found in the record books and included the Polish names (also known as).
For more information and to check out the work, please visit https://mastersobra.ca/ I apologize the site is in English.

Witajcie, koledzy badacze i krewni! Byłem zajęty przepisywaniem dwóch ksiąg kościelnych z Chłopy:
• (Chlopy, Galicia, Poland). Greek Catholic - Chlopy- Marriages 1861-1873. Digital images. Family Search.
• Greek Catholic (Chlopy, Poland). Births 1867-1903 v. 618-2/2602. Digital images. Family Search. Family Search. www.familysearch.org.
„Drzewo genealogiczne Chłopy” Mam nadzieję przesłać i wysłać do 9 kwietnia 2021 r. Osoby na drzewie będą pochodzić z rejonu Chłopy w Polsce, znalezione w dwóch księgach rachunkowych Kościoła greckokatolickiego (ukraińsko-katolickiego). Uwzględnione będą znani potomkowie. Zwróć uwagę, że data została zmieniona, zdałem sobie sprawę, że to dużo pracy i czasu, aby wykonać zadanie.

Mam również nadzieję, że w przyszłości uda mi się przepisać inne dostępne zapisy z rejonu Chłopy i włączyć je do drzewa.

Rekordy nie są całkowicie przepisywane, tylko główne dane, tj ... imię i nazwisko, data urodzenia i miejsce, data i miejsce chrztu, data i miejsce śmierci, rodzice itp.

Aby pomóc w przepisywaniu zapisów, posłużyłem się nazwiskami łacińskimi z ksiąg metrykalnych oraz nazwami polskimi (zwanymi też).
Aby uzyskać więcej informacji i zapoznać się z pracą, odwiedź https://mastersobra.ca/ Przepraszam, strona jest w języku angielskim.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.678699 sekund(y)