Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JoannaFurtakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 17:50


Dołączył: 16-03-2018
Posty: 9

Status: Offline
Smuniewski napisał:
Na ten wątek trafiłem szukając informacji na temat Józefy Czeruckiej. Od rodziny wiem że wyszła za mąż za Leona Czeruckiego, który zginął w 1940roku. Mieszkali w Warszawie. Mieli trzy córki: Nina (zmarła jako niemowlę) , Danutę i Elżbietę. Jedyna różnica to ta że była z domu Ajdukiewicz. Być może jest to ta sama osoba o której mowa wyżej. Jeżeli Panią interesuje więcej informacji proszę o odpowiedź


Wydaje mi się, że mimo pewnych różnic to ta sama osoba. Będę wdzięczna za więcej informacji

Pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmuniewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 18:14
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-01-2021
Posty: 3

Status: Offline
Józefa Czeruckia urodziła się w 1898r w Kamieniu Plebańskim koło Sandomierza. Ojciec Kazimierz Ajdukiewicz matka Wiktoria z domu Kołacz (dość romantyczna historia związku). Miała pięcioro rodzeństwa. W wieku 16 lat wyjechała do Warszawy. Wyszła za mąż za Leona Czeruckiego. Przed wojną był właścicielem pralni i farbiarni. Józefa była znakomitą krawcową. Zmarła w Laskach gdzie udzielała się w Ośrodku dla dzieci niewidomych. Córka Danuta po mężu Pląder, drugi mąż Cyrankowski? Zmarła w Gdańsku. Druga córka Agnieszka wyszła za mąż NN w Warszawie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoannaFurtakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 19:04


Dołączył: 16-03-2018
Posty: 9

Status: Offline
Smuniewski napisał:
Józefa Czeruckia urodziła się w 1898r w Kamieniu Plebańskim koło Sandomierza. Ojciec Kazimierz Ajdukiewicz matka Wiktoria z domu Kołacz (dość romantyczna historia związku). Miała pięcioro rodzeństwa. W wieku 16 lat wyjechała do Warszawy. Wyszła za mąż za Leona Czeruckiego. Przed wojną był właścicielem pralni i farbiarni. Józefa była znakomitą krawcową. Zmarła w Laskach gdzie udzielała się w Ośrodku dla dzieci niewidomych. Córka Danuta po mężu Pląder, drugi mąż Cyrankowski? Zmarła w Gdańsku. Druga córka Agnieszka wyszła za mąż NN w Warszawie.


Dzięki serdeczne. To na pewno ta sama osoba. Jej córka Danuta to moja babka. Nie miała drugiego męża zatem pozostała przy nazwisku Pląder ale faktycznie z Henrykiem Cyrankowskim była związana i miała z nim dwójkę dzieci.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmuniewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 19:47
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-01-2021
Posty: 3

Status: Offline
Siostra Danuty to oczywiście Elżbieta a nie Agnieszka. Może Pani napisać o niej coś więcej?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoannaFurtakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 19:54


Dołączył: 16-03-2018
Posty: 9

Status: Offline
Smuniewski napisał:
Siostra Danuty to oczywiście Elżbieta a nie Agnieszka. Może Pani napisać o niej coś więcej?


Niestety o tej części mojej rodziny nie wiem prawie nic- stąd moje poszukiwania. Nie miałam dobrego kontaktu z moją babką. Jedyne jej opowieści jakie pamietam to te z powstania warszawskiego. O swojej siostrze nic nie wspominala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.711809 sekund(y)