Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jandenOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2016 - 21:49
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 23-10-2013
Posty: 393
Skąd: Łódź
Status: Offline
W grudniu ub. roku otrzymałem od Sebastiana wiadomość z prośbą o odrzucanie indeksów powstałych w ramach GGI, a przesyłanych przez poszczególne osoby. Sebastian potwierdzał deklarację chęci współpracy z Geneteką, ale "na sam koniec projektu", "może za 3, może za 5 lat".
Uznałem wtedy, że nie mam powodów, żeby odmawiać prośbie koordynatora projektu, ale sugerowałem, żeby rozważyć publikowanie w Genetece indeksów skończonych parafii. Tylko skończonych, tzn. tych, dla których było już uroczyste przekazanie indeksów, a same indeksy są i tak już opublikowane w internecie - vide http://genealogia.garwolin.org/

Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i na tym zakończył się kontakt GGI z administratorami Geneteki. Smutne, ale prawdziwe.

Przystosowanie indeksów do formatu Geneteki wymaga oczywiście czasu i środków, ale każdego dnia przerabiamy indeksy, których publikacja bez sporego nakładu naszej pracy nie byłaby możliwa. Jest zrozumiałe, że indeksowanie kolejnych zasobów ma wyższy priorytet niż przerabianie indeksów na inne formaty.
Ale o tym też pisałem. Jeżeli niewyraźnie, to teraz piszę wyraźnie, że kosztami przerobienia indeksów do formatu Geneteki GGI nie musi się przejmować - zrobić możemy to my. Potrzebna jest tylko dobra wola i - powtarzam raz jeszcze - rozmawiamy wyłącznie o parafiach skończonych (msza, uprzednia publikacja w inny sposób - papier, pdf, strona www).

_________________
pozdrawiam
Tomek Turniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZatokaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2016 - 23:29
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
janden napisał:
W grudniu ub. roku otrzymałem od Sebastiana wiadomość z prośbą o odrzucanie indeksów powstałych w ramach GGI, a przesyłanych przez poszczególne osoby. Sebastian potwierdzał deklarację chęci współpracy z Geneteką, ale "na sam koniec projektu", "może za 3, może za 5 lat".
Uznałem wtedy, że nie mam powodów, żeby odmawiać prośbie koordynatora projektu, ale sugerowałem, żeby rozważyć publikowanie w Genetece indeksów skończonych parafii. Tylko skończonych, tzn. tych, dla których było już uroczyste przekazanie indeksów, a same indeksy są i tak już opublikowane w internecie - vide http://genealogia.garwolin.org/

Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i na tym zakończył się kontakt GGI z administratorami Geneteki. Smutne, ale prawdziwe.

Przystosowanie indeksów do formatu Geneteki wymaga oczywiście czasu i środków, ale każdego dnia przerabiamy indeksy, których publikacja bez sporego nakładu naszej pracy nie byłaby możliwa. Jest zrozumiałe, że indeksowanie kolejnych zasobów ma wyższy priorytet niż przerabianie indeksów na inne formaty.
Ale o tym też pisałem. Jeżeli niewyraźnie, to teraz piszę wyraźnie, że kosztami przerobienia indeksów do formatu Geneteki GGI nie musi się przejmować - zrobić możemy to my. Potrzebna jest tylko dobra wola i - powtarzam raz jeszcze - rozmawiamy wyłącznie o parafiach skończonych (msza, uprzednia publikacja w inny sposób - papier, pdf, strona www).


Ten post wyjaśnia wszystko. Smutna to satysfakcja nie mylić się w swoich pierwotnych ocenach.

Pozdrawiam

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pelagiusz
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2018 - 11:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2008
Posty: 70

Witam

Jako że na forum po dłuższej nieobecności pojawił się kolega Sebastian Jędrych, chciałbym zapytać, kiedy możemy się spodziewać publikacji indeksów parafii Miastków Kościelny, Wilga i Kłoczew, które miały pojawić się w sieci do końca ubiegłego roku ?

Pozdrawiam

Jacek Ducki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pelagiusz
Temat postu:   PostWysłany: 10-03-2018 - 23:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2008
Posty: 70

Z braku odpowiedzi wnioskuję, że indeksy nie będą publikowane Wink

W związku z tym miałbym prośbę o udostępnienie mi treści następujących metryk z parafii Kłoczew:

1. akt chrztu Michała Kani, syna Jakuba i Magdaleny z Filipków, urodzonego około roku 1821
2. akt chrztu Anastazji Pieńkosz, córki Bartłomieja i Elżbiety (z Kaniów ?), urodzonej około roku 1826
3. akt ślubu Jakuba Kani i Magdaleny z Filipków
4. akt ślubu Bartłomieja Pieńkosza i Elżbiety (Kani ?)

Zaznaczam, że najbardziej zależy mi na danych z aktów małżeństw.

Pozdrawiam

Jacek Ducki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2021 - 21:30
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Gończycez AP Siedlce 1140_ASC_par. Gończyce - może ktoś ma ? jako uzupełnienie
Z 1907 nrnr 39-42
B 1899 14-17
B 1899 62-65
https://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki ... _Gonczyce/

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukaszppOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2022 - 17:51
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2018
Posty: 17

Status: Offline
Witam,

Czy ten projekt zakończył swój żywot definityfnie? Być może jest szansa na lepszą współpracę z archiwum?

Trafiłem tu z wątku:
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... -105.phtml

Sam szukam danych z Sosnowicy

_________________
Łukasz P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2023 - 21:36
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Witam.
Pogubiłam się w http://genealogia.garwolin.org/ i chcę zapytać o metryki z Osiecka sprzed 1890 roku, gdzie je znajdę ? AP i AD twierdzi że nie ma USC w Osiecku też nie...czy znajdują się jeszcze w parafii ? Szukam rodziny Józefa Zaborowskiego syna Jana i Elżbiety Mętrak, Józef poślubił w 1914 roku Filipinę Janinę Perkalską, wychowankę przytułku w Warszawie.
Będę wdzięczna za informacje, Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 14:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

indeksy z Osiecka nie były jeszcze publikowane, choć parafia ta była na liście do indeksacji.
Nowe miejsce publikacji indesków GGI chyba jeszcze nie jest znane - tu więcej informacji:
https://garwolin.org/metryki

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 15:19
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Witaj Aneto.
Przeglądałam tę stronę...odniosłam wrażenie jakbym miała do czynienia z małymi dziećmi. Obraził się ktoś, wziął swoje zabawki i poszedł do swojej prywatnej piaskownicy....podobnie zadziało się na pewnej grupie genealogicznej na fb. Jeden pan się obraził i wyrzucił kilkadziesiąt osób, bo nie zgadzały się jego urażonym EGO....
Z pozdrowieniami, Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 15:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj Ulu,

nie znam kulisów tego nieporozumienia, ale oczywiście dla nas - genealogów jest to ogromna strata, szczególnie jeśli chodzi o dostęp do metryk z terenu tak trudnej we współpracy diecezji siedleckiej.
Na szczęście (dla mnie) zgrałam swojego czasu spakowane indeksy z najbardziej interesujących mnie parafii (jeśli ktoś potrzebuje, mogę podesłać), a są to:

- Garwolin
- Miastków Kościelny
- Wilga
- Żelechów

Miejmy jednak nadzieję, że niedługo dowiemy się o ponownym dostępie do efektów pracy GGI, czego wszystkim i sobie życzę Smile

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krupabeataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 19:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-03-2016
Posty: 104

Status: Offline
Witam, to ja trochę wyjaśnię odnośnie Osiecka. Sama nie indeksuje choć chciałam współpracować jak na nowej stronie pojawiła się informacja odnośnie wznowienia działalności. Osieck podobno został doskanowany- informacja z przed kilku dni, śmietanka towarzyska Sebastiana indeksuje a opracowania mają być dostępne do końca roku. W jakiej formie... Miała być nowa przeglądarka, miała być zbiórka ale ciągle jest wiele niewiadomych. Szczegółów można doczytać się na FB i stronie twoiprzodkowie.pl
Pozdrawiam Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotrowski_Dariusz_1967Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 20:22
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2020
Posty: 247

Status: Offline
Ja mam wszystkie księgi zindeksami jakie były dostępne w tamtym projekcie. Jak ktoś potrzebuje to się podzielę.
Posiadam :
Borowie 1710-2013
Garwolin 1610-1945
Gończyce - AM 1884-1907
Goźlin - Mariańskie Porzecze 1802-2017
Korytnica Łaskarzewska 1715-2014
Łaskarzew 1700-2017
Maciejowice 1797-2016
Miastków Kościelny 1618-2018
Parysów 1636-2015
Ryki 1652-2016
Samogoszcz 1639-2020
Tarnówek 1797-1824
Wilga 1633-2017
Żelechów 1682-2015

Pozdrawiam Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krupabeataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 21:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-03-2016
Posty: 104

Status: Offline
Poprzedni materiał też jest udostępniony do pobrania na stronie Sebastiana i są tam brakujące roczniki aż z parysowa oraz skorowidz z Żelechowa, szkoda tylko, że zblokowany jest dostęp do indeksy.garwolin.org tam nie cały materiał należał do Sebastiana i był w bardziej przejrzysty sposób pokazany. Ja też mam całość i chętnie pomogę. Część osób z parafii Osieck ślubuję w Warszawiach, które teraz opracowuje- materiał że szwa.
Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2023 - 23:28
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Dziękuję za informację.
Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
braszynsOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2023 - 10:51
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2021
Posty: 72

Status: Offline
Witam potrzebuję indeksy parafi Laskarzew.Może ktoś-coś. Pozdrawiam Bogusław Raszyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.029773 sekund(y)