Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2020 - 18:06
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
stevebr napisał:
Otrzymałem kopię aktu ślubu wspomnianego wcześniej pradziadka stryjecznego - Stanisława Zycha z Dominiką Bielińską. O ile Stanisława dane, jego rodziców itd. są mi znane, o tyle dopiero z niniejszego aktu dowiedziałem się, że moja powinowata Dominika Bronisława Bielińska była "panną, córką Zacharjasza i Marjanny z Zająców". Niestety wieku młodych nie podano ale z mojej wiedzy wynika, że Stanisław urodzony był w 1901 roku (miał 24 lata podczas slubu, panna młoda zapewne w rozsądnych granicach). Nie znam żadnych faktów, gdzie Dominika mogłaby się urodzić, skąd jej rodzice pochodzili, kiedy urodzeni, jakie parafie. Jak się tego dowiedzieć? Czy może w wykazach ks. Żurka w księgach z Kowla (może z sąsiednich parafii) coś będzie o niej samej i jej rodzicach?
Ciężko zlecić szukanie czegoś jak niewiele wiadomo...

W wyszukiwarce na genetece przejrzałem Zachariasza Bielińskiego w każdym województwie (urodzenia, małżeństwa i zgony) i nie natrafiłem na żadnego w konfiguracji z Marianną Zając, ani samego, który by pasował. Marianny Zając nie pokusiłem się szukać Wink - wiadomo ile tego by było, a Marianny Bielińskiej także "sensownej" nie odnalazłem

Będę wdzięczny za każdy ślad Smile

Pozdrawiam
Sławek

Przeszukałem Kowel, Hołoby, Mielnicę, Turzysk - to w dekanacie kowelskim i niestety przy różnej kombinacji obu nazwisk - nic nie znalazłem. Ale poprosiłem kolegę aby sprawdził w tomie IX, którego niestety jeszcze nie mam, parafie Hołoby - może tam coś będzie. Bielińskich jest kilka wypisów, ale niestety Zachariasza brak.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2020 - 20:08
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Edmund, bardzo Ci dziękuję za trud i pozdrawiam.
Równie dobrze Dominika mogła przybyć na Wołyń jako świeży osadnik, podobnie jak ten mój krewny Stanisław, który urodził się w okolicach Garwolina. Na razie w genetece, w wyszukiwarce, nie natrafiłem na sensowne odkrycie ale trudno szukać jak nie wiadomo w ogóle skąd oni mogli się wywodzić, może parafia nie jest opracowana albo i księgi niedostępne.

Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EwalukomskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2020 - 21:38


Dołączył: 03-11-2020
Posty: 1

Status: Offline
Dzień dobry, znalazłam Pana wpis , w którym występują moim orzodkowie"Kraszewski Dominik i Felicja Krasowska,dz.: Zygmunt 1903/54, Edward 1905/126, Czesław 1909/86, Helena 1911/70, Zygmunt 1914/58"
Czy mogę prosić o namiary na link do tych danych lub inną formę pozyskania danych.

Pozdrawiam
Ewa Łukomska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YasminnaOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 01-01-2021 - 20:12


Dołączył: 01-01-2021
Posty: 4

Status: Offline
Dzień dobry
Czy w Wykazie księdza Żurka znajdują się nazwiska
Wolski - Parafia Równe
Murdzia lub Murza lub Murdza - parafia Nieświcz, wieś Ławrów lub miejscowość Rykanie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
matawu
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 03-01-2021 - 21:39
Sympatyk


Dołączył: 15-12-2019
Posty: 221

Dobry Wieczór Edmundzie,
Szukam aktu chrztu Władysława Tomaszewicza ur. ok.1820
i jego ojca Wincentego ur. ok 1775.
Szukam także aktu małżeństwa ww Wincentego z Józefą Lipińską.
Może będzie u ks. Żurka także akt chrztu Józefy Lipińskiej i jej akt zgonu na nazwisko Józefa Tomaszewicz.
Najprawdopodobniej chodzi o parafię Łuck, bo tam zmarł Wincenty Tomaszewicz w 1844 (ten akt zgonu mam).
Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 10-01-2021 - 22:40
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Najprawdopodobniej już kiedyś prosiłam o sprawdzenie ale doszły informacje i muszę poprosić jeszcze raz Smile
Nazwisko Znamirowski,miejsowość Rożyszcze.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GugnackiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-01-2021 - 23:42
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2013
Posty: 65

Status: Offline
Cześć, bardzo proszę o sprawdzenie w parafii Targowica, czy wymienione jest małżeństwo:
Jan Kotowicz + Anna z d. Wiszniewska - w Targowicy mieszkali do pamiętnego 1943 r. Ich dzieci to:

Józef Kotowicz ur 1908, Piotr, Stefania, Maria, Franciszka.

Chcę dowiedzieć się czegoś o Janie, Annie i zbadać jakie mam szanse znaleźć ich rodziców i dziadków.

Pozdrawiam,
Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dariusz_OlechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2021 - 18:00


Dołączył: 09-01-2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa posiada tom 5 Wykazu? Nie mogę go znaleźć w żadnej z pobliskich bibliotek.
Szukam informacji o rodzinie mojej babci Anastazji Petruczok, (możliwa oboczność Pyterczuk), córki Bazylego i Teodory(?) zamieszkałych w Chorupaniu, parafia Młynów. Wiem na pewno, że jej brat brał Jan brał tam ślub 26.02.1935 r. Babcia przeniosła się w latach 20 do Lwowa. Po wojnie wszelki słuch po całej jej rodzinie zaginął.
Pozdrawiam.
Dariusz Olech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
edi68Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2021 - 16:40


Dołączył: 16-04-2020
Posty: 4

Status: Offline
Dzień dobry
Czy w Wykazie księdza Żurka znajdują się nazwiska Żarczyński Hilary i Żarczyńska Marianna.
Mieszkali w koloni Hały. Parafia Rafałówka.
Pozdrawiam
Edward Żarczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monika_szaniawskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2021 - 17:25
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2010
Posty: 110
Skąd: warszawa
Status: Offline
Dzień dobry,
Czy w wykazie Ks. Żurka znajdują się : Ludwik Gronowski i Nina Czarna ( z Czarnych ) szukam aktu Slubu Parafia Równe albo Brody.

Dziękuję i pozdrawiam,
Monika Szaniawska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2021 - 20:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Dariusz_Olech napisał:
Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa posiada tom 5 Wykazu? Nie mogę go znaleźć w żadnej z pobliskich bibliotek.
Szukam informacji o rodzinie mojej babci Anastazji Petruczok, (możliwa oboczność Pyterczuk), córki Bazylego i Teodory(?) zamieszkałych w Chorupaniu, parafia Młynów. Wiem na pewno, że jej brat brał Jan brał tam ślub 26.02.1935 r. Babcia przeniosła się w latach 20 do Lwowa. Po wojnie wszelki słuch po całej jej rodzinie zaginął.
Pozdrawiam.
Dariusz Olech


W zapisach dot. par. Młynów brak tego nazwiska. Pamiętaj, że zapisy dotyczą parafii rzymskokatolickiej, a patrząc na imiona, to mogli być oni grekokatolikami.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2021 - 10:08
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Ewalukomska napisał:
Dzień dobry, znalazłam Pana wpis , w którym występują moim orzodkowie"Kraszewski Dominik i Felicja Krasowska,dz.: Zygmunt 1903/54, Edward 1905/126, Czesław 1909/86, Helena 1911/70, Zygmunt 1914/58"
Czy mogę prosić o namiary na link do tych danych lub inną formę pozyskania danych.

Pozdrawiam
Ewa Łukomska

Proszę o podanie z jakiej to parafii były dane, bo dość trudno odszukać takowych przeglądając dziesięć tomów.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dariusz_OlechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2021 - 20:09


Dołączył: 09-01-2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Marynicz_Marcin napisał:
Dariusz_Olech napisał:
Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa posiada tom 5 Wykazu? Nie mogę go znaleźć w żadnej z pobliskich bibliotek.
Szukam informacji o rodzinie mojej babci Anastazji Petruczok, (możliwa oboczność Pyterczuk), córki Bazylego i Teodory(?) zamieszkałych w Chorupaniu, parafia Młynów. Wiem na pewno, że jej brat brał Jan brał tam ślub 26.02.1935 r. Babcia przeniosła się w latach 20 do Lwowa. Po wojnie wszelki słuch po całej jej rodzinie zaginął.
Pozdrawiam.
Dariusz Olech


W zapisach dot. par. Młynów brak tego nazwiska. Pamiętaj, że zapisy dotyczą parafii rzymskokatolickiej, a patrząc na imiona, to mogli być oni grekokatolikami.


Bardzo dziękuję za odpowiedź, więcej na priv.
Pozdrawiam
Dariusz Olech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 24-01-2021 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Yasminna napisał:
Dzień dobry
Czy w Wykazie księdza Żurka znajdują się nazwiska
Wolski - Parafia Równe
Murdzia lub Murza lub Murdza - parafia Nieświcz, wieś Ławrów lub miejscowość Rykanie

W Równem znalazłem takowe wypisy:
Wolski Józef (r.: Jan i Agnieszka ze Żmudów) i Marianna Stawarek; zw. mał. w 1913r. (1913/33)
Wolski Paweł (r.:Jan i Agnieszka ze Żmudów) i Zofia Zając; zw. mał. w 1903r. (1903/25)
W parafii Nieświcz wspomnianego nazwiska nie znalazłem
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 25-01-2021 - 10:56
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
loreii napisał:
Najprawdopodobniej już kiedyś prosiłam o sprawdzenie ale doszły informacje i muszę poprosić jeszcze raz Smile
Nazwisko Znamirowski,miejsowość Rożyszcze.

Parafia Rożyszcze nie jest reprezentowana w tomach ks.Żurka
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.908003 sekund(y)