Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
maciej.zaslawskiOffline
Temat postu: Poszukuję pradziadka Stefana Ryszarda Zasławskiego  PostWysłany: 29-11-2020 - 00:00
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2020
Posty: 19
Skąd: Wielkopolskie
Status: Offline
Szanowni Państwo
Poszukuję informacji dot. mojego pradziadka Stefana Ryszarda Zasławskiego ( ur w 1892 lub 1893 r. ) Niestety nie posiadam danych dot. miejsca urodzenia oraz bliższych informacji o jego rodzicach

Z relacji mojej babci wynika że jego rodzina przybyła na obszar Królestwa Polskiego ( ściślej na teren dzisiejszego Mazowsza lub Ziemi Łódzkiej z obszaru ówczesnego Imperium Rosyjskiego w obawie przed represjami carskimi

Patrząc na całą sprawę przez pryzmat ogólnohistoryczny i na profil mojego nazwiska , które ma wielonarodowy wymiar przyjęłam hipotezę którą potwierdza analiza występowania nazwiska Zasławski , że wspomniana migracja mogła nastąpić na przełomie XIX i XX w ( od lat 80-tych XIX w ). W tym miejscu zechciałbym podkreślić że mam pewne przypuszczenia co do przyczyn owej migracji , stąd ta kwestia również wzbudza moje uzasadnione zainteresowanie.
Możliwe że ktoś ma wiedzę nieco szerszą także i w tym obszarze ?

Na koniec jedynie dodam że mój dziadek Ireneusz Zasławski urodził się w 1924 r na Północnym Mazowszu.

Proszę o pomoc być może ktoś z Państwa natrafił w swoich poszukiwaniach na taką osobę lub rodzinę . Ewentualnie wdzięczny będę za jakieś wskazówki co do kierunków dalszych poszukiwań.

Pozdrawiam
Maciej Zasławski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2020 - 00:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
A tak wprost bardziej ?
ewidencja ludności z miejsca urodzenia dziadka, zamieszkania jego rodziców na początek
Akt urodzenia dziadka->dane jego matki->ślub rodziców

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2020 - 00:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Lubowidz-tam się urodził Ireneusz i jego matka Janina z Truszczyńskich w 1898. Więc zapewne i tam ślub, akt w USC
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2020 - 00:40
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to próbuj (pewnie prze kwerendę)
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/zes ... spol/91059
podejrzewanego o bycie ojcem

nie rozumiem (może pora i dzień długi), jeśli nie oczekujesz małżeństwa to czemu ostała się informacja bez korekty, że Zasławski był synem Janiny Z Truszczyńskich . Uznał bez ślubu - i tak byłoby w akcie urodzenia, że Zasławski ojcem...

bez kopii to sobie można..przypuszczać i snućSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.858607 sekund(y)