Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
FedorczykOffline
Temat postu: Lista Szwajcarska  PostWysłany: 26-11-2020 - 09:53
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2009
Posty: 132

Status: Offline
Witam
Mam pytanie – Czy ktoś z szanownego grona genealogów w swoich poszukiwaniach słyszał lub natknął się na tak zwaną „LISTĘ SZWAJCARSKĄ” Była to prawdopodobnie lista ściągniętych na tereny Polski fachowców , rzemieślników na przełomie XVIII i IXX wieku. Kilkakrotnie o niej słyszałem a mam w swoim drzewie różnego rodzaju rzemieślników nie polskiego pochodzenia a nie mogę zlokalizować ich pochodzenia;
Np.Mam w rodzinie ; Stanisław Leporyni(Leporini) - mistrz kunsztu ciesielskiego (budował domy i kościoły np.w Leoncinie),albo jego brat Wincenty Leporyni –mistrz kunsztu rzeźniczego (mieszkał w Koninie). Nazwisko wskazuje na włoskie pochodzenie . Przybyli przed Napoleonem. Ale mam też w rodzinie ;młynarzy,kowali i ślusarzy. Dotyczy to nazwisk – Kamizelich – na Podolu, Guttmann- na ziemiach wokół Wąbrzeźna
Proszę o sugestie w tym temacie.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Zbyszek Fedorczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Lista Szwajcarska  PostWysłany: 26-11-2020 - 12:01
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Czy jest Pan pewien, że Leporini to Szwajcarzy? Pytam z ciekawości. Na stronie genealogia.okiem.pl swego czasu ogłaszała się Pani opracowująca genealogię tego rodu. Ja sam zetknąłem się z nimi przy okazji powiązań z innymi rodzinami okolic Warszawy konkretnie dawne parafie Kiełpin i Wawrzyszew. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FedorczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2020 - 15:03
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2009
Posty: 132

Status: Offline
Tak to są właśnie moi przodkowie pojawiający się w Leoncinie a wędrujący pokoleniami wzdłuż wisły aż do Warszawy.Mam ich całe drzewo i poszczególne akty. Ale akt ślubu Stanisława nie posiada zapisu skąd przybywa ijakich ma rodziców.Może masz namiary natą Panią?
Pozdrawiam
Zbyszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2020 - 15:54
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Prostuję pomyłkę. To przecież chyba Pan szukał, ale tam była mowa o włoski pochodzeniu ... https://genealogia.okiem.pl/forum/viewt ... =5&t=22960
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.704716 sekund(y)