Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
3212sophiaOffline
Temat postu: Internet Router Not Working  PostWysłany: 26-11-2020 - 07:21


Dołączył: 26-11-2020
Posty: 1

Status: Offline
“Internet Router Not Working” “I can not stream video from my phone to my HDTV.” “My tablet will not connect to my router” These are simply a couple of many common problems users encounter with their home networks and wireless connections. Why?
Because even though your router is among the most useful tech devices you have, it may also be among the most troublesome. Establishing a home router–and keeping it running–remains more complex and requires much more tech knowledge than the average user may desire. Luckily, we can help. Click Here
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolka4591Offline
Temat postu: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 29-11-2020 - 23:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2017
Posty: 153

Status: Offline
Poszukuję aktów ślubu, urodzin zgonu Antoniny Krzyckiej i Władysława Dąbrowskiego (ur Słabkowice ; Szaniec 1850 akt 25) i ich potomków. Znalazłam tylko Bronisława Dąbrowska ur. 1891 - Rytwiany; Staszów po mężu Gałczyńska; natomiast: Anna D.-Kotowska. Eleonora D.-Sadowska, Helena D.-Malanowska, Kazimiera D.-Kabata i Zygmunt D. nie potrafię znaleźć. Czy ktoś może trafił na ich ślad? Z góry dziękuje za jakąkolwiek informację Jolka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 29-11-2020 - 23:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Jolka4591 napisał:
Poszukuję aktów ślubu, urodzin zgonu Antoniny Krzyckiej i Władysława Dąbrowskiego (ur Słabkowice ; Szaniec 1850 akt 25) i ich potomków. Znalazłam tylko Bronisława Dąbrowska ur. 1891 - Rytwiany; Staszów po mężu Gałczyńska; natomiast: Anna D.-Kotowska. Eleonora D.-Sadowska, Helena D.-Malanowska, Kazimiera D.-Kabata i Zygmunt D. nie potrafię znaleźć. Czy ktoś może trafił na ich ślad? Z góry dziękuje za jakąkolwiek informację Jolka


A nie tych szukasz?
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... 0&to_date=
Plus
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... _date=1873
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolka4591Offline
Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 30-11-2020 - 09:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2017
Posty: 153

Status: Offline
I tu mam właśnie zagwozdkę, bo w akcie Bronisławy Dąbrowskiej z 1891 r są wyraźnie napisani rodzice: Władysław Dąbrowski i Antonina Krzycka a nigdzie Jej nie mogę znaleźć. Potwierdzić tez nie mogę, że to Antonina Krupska ma być, bo Bronisława chyba była najstarsza, a akta urodzenia z I połowy XX wieku są jeszcze niedostępne i porównać z aktami jej rodzeństwa nie mogę. Trudno dojść czy Antonina Krzycka , to Antonina Krupska?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 30-11-2020 - 10:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Metryki ze Staszowa są online co najmniej do 1918 r.
inne dzieci, które znalazłem
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... x=69&y=260
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... 1297&y=144
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... 1503&y=729
nie bardzo wierzę, że to nie ta sama para

A gdzie były/ mogły być śluby?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_SkułaOffline
Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 30-11-2020 - 11:11
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2018
Posty: 317

Status: Offline
Do Jolki !
Zgadzam się z Arkiem .Antonina na pewno była Krupska a Krzycka powstała ze złego odczytania liter rosyjskich.Po rosyjsku " Kpyncka " ktoś źle odczytał i napisał " Krzycka" albo źle napisał Krupska , pomylił litery polskie i rosyjskie i to jest na pewno to małżeństwo i jego dzieci. Trzeba szukać aktu ur. Antoniny Krupskiej.
Pozdrawiam Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego  PostWysłany: 30-11-2020 - 11:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
W AU Bronisławy, ona jest Krzycka, ja tak odczytuję
Z aktem małżeństwa Władysława i Antoniny Krupskiej jest kłopot, ta księga się zachowała ale... albo dwie jej strony są sklejone albo skleiły się fotografującemu (Pierzchnica 1873, dostępna w genbazie, a indeks prosty w genetece). Mam nadzieję, że to jedynie przypadek. Niewątpliwie jak na ślub w 1873 dość długo rodzą się dzieci. do 1901 na pewno. Możliwe teoretycznie ale dające do myślenia. Choć podtrzymuję wersję, że to Ci sami. Warto analizę metryk zrobić (wiek rodziców wypisać i świadków)
Pytanie gdzie śluby tych dzieci. Teoretycznie urodzeni (zwłaszcza kobiety) w okolicach 1890 powinni brać ślub w okolicach 1915, metryki do 1918 ze Staszowa przejrzałem i nic, choć warto po mnie sprawdzić. Na marginesach AU brak adnotacji o ślubach
Plus Eleonora (rzadkie imię) - 1876 Pierzchnica nr 14
http://metryki.genbaza.com/genbaza,detail,322616,25
Plus ślub Kazimiery z Kabatem
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... =122&y=239
i Antonin z Kotowskim
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... 1266&y=130
chyba wyjaśnia sprawę definitywnie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolka4591Offline
12 Temat postu: Re: Krzycka Antonina; żona Władysława Dąbrowskiego OK dzk  PostWysłany: 30-11-2020 - 12:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2017
Posty: 153

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Jolka4591 napisał:
Poszukuję aktów ślubu, urodzin zgonu Antoniny Krzyckiej i Władysława Dąbrowskiego (ur Słabkowice ; Szaniec 1850 akt 25) i ich potomków. Znalazłam tylko Bronisława Dąbrowska ur. 1891 - Rytwiany; Staszów po mężu Gałczyńska; natomiast: Anna D.-Kotowska. Eleonora D.-Sadowska, Helena D.-Malanowska, Kazimiera D.-Kabata i Zygmunt D. nie potrafię znaleźć. Czy ktoś może trafił na ich ślad? Z góry dziękuje za jakąkolwiek informację Jolka


A nie tych szukasz?
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... 0&to_date=
Plus
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... _date=1873
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
akaszOffline
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 30-11-2020 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2013
Posty: 171

Status: Offline
Dzień dobry
Szukam aktu urodzenia Katarzyny Łohińskiej, która prawdopodobnie pochodzi ze Stryja i ur. się około 1856 roku. Metryki niestety w zbiorach nie znalazłam. Wyszła za mąż za Franciszka Rudnika urodzonego 21.10.1852 roku - Wrzępia dom 32, Parafia Cerekiew, woj. małopolskie, pow. brzeski s. Michała i Agaty Wąsowskiej. Niestety aktu ślubu również nie znalazłam w Stryju. Być może ślub zawarła gdzieś indziej. Dwoje ich dzieci urodziło się w Stryju: Jan (1) Rudnik (ur.1878-zg.1879 ), metryki znalazłam ora Jan (2) urodzony 20.12.1880 w Stryju a zmarł w Tarnowie 1944 roku (metryki posiadam). Więcej dzieci Franciszka i Katarzyny w Stryju nie znalazłam a umarła 28.11.1893 w Strusinie (Tarnów). Podświadomie myślę, że dzieci mieli więcej ale nie mam dostępu do aktów w Strusinie po 1880 roku. Po śmierci Katarzyny Franciszek ożenił się powtórnie. Każda informacja dotycząca Katarzyny Łohińskiej: jej rodziców oraz dzieci urodzonych ze związku z Franciszkiem Rudnikiem między 1881 1893 jest dla mnie cenna. Proszę o pomoc.
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Klaus_MarcinOffline
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 01-12-2020 - 00:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2019
Posty: 45

Status: Offline
Cześć
czy chodzi o parafię Stryj niedaleko Lwowa?
pozdrawiam
Marcin

_________________
Pozdrawiam
Marcin
PS. XIX-wieczne i wcześniejsze dane parafii katolickich Jazgarzew, Sobików i Prażmów oraz parafii i cyrkułów warszawskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
akaszOffline
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 01-12-2020 - 01:14
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2013
Posty: 171

Status: Offline
Marcinie, tak chodzi o Stryj koło Lwowa
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Klaus_MarcinOffline
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 01-12-2020 - 07:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2019
Posty: 45

Status: Offline
Aniu
natrafiłem w internecie na drzewo genealogiczne, w którym jest wymieniona Katarzyna Łohińska posiadająca męża Franciszka o nieznanym autorowi nazwisku. Orientacyjna data jej narodzin to 1852. Orientacyjna data ślubu z Franciszkiem to 1877. Ojciec Bazyli, matka Anna z d. Abrahamowicz, siostra Maria Starkiewicz (ur ok. 1847).
Nic więcej. Bez lokalizacji.
Te informacje należy traktować ostrożnie, bo w takich drzewach często znajdujemy mieszankę faktów i niepotwierdzonych domyśleń autora.
Ale mogą to być wskazówki
Pozdrawiam
Marcin

_________________
Pozdrawiam
Marcin
PS. XIX-wieczne i wcześniejsze dane parafii katolickich Jazgarzew, Sobików i Prażmów oraz parafii i cyrkułów warszawskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
akaszOffline
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 01-12-2020 - 12:06
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2013
Posty: 171

Status: Offline
Marcinie, dziękuję. To już jakiś ślad. A czy możesz mi napisać w jakim drzewie te informacje znalazłeś. jeszcze raz przelecę metryki ze Stryja. Chrzestnymi 1 Jana Rudnika (1878-1879) byli Mikołaj Mielniczuk i Marianna Pigułeczka żona Adama, a 2 Jana (188-1944), zawodowy oficera armii austryjackiej a po 1918 roku był pułkownikiem dyplomowanym, komendantem Garnizonu Przemyśl, chrzestnymi byli: Michał Smereka i Zofia Mielniczuk żona Mikołaja. Też szłam tym śladem, ale jak na razie bez sukcesu Sad. Ale szukam dalej
Pozdrawiam
Ania
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu: Franciszek Rudnik i Katarzyna Łohińska  PostWysłany: 01-12-2020 - 12:59
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Aniu,
akt małż. Katarzyny i Franciszka jest w par. gr.-kat. Stryj w 1877 r. - 2 wpis na prawej karcie:
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GRS2-9WFV?i=230&cat=1520969
Być może w tej par. należy szukać aktu ur. Katarzyny.
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
akaszOffline
Temat postu: OK. Dzięki  PostWysłany: 01-12-2020 - 13:25
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2013
Posty: 171

Status: Offline
Bardzo, bardzo Ci dziękuję. Kilka dni siedziałam w metrykach Stryju i mi się nie udało. Podziwiam. Metryka jest błędnie wpisane nazwisko pana młodego, powinno być RUDNIK (nie Rudnicki). Reszta co do osoby Franciszka jest OK. Też bardzo mi pomógł Marcin. Poszłam jego śladem i miał rację. I Tobie i Marcinowi bardzo, bardzo dziękuję. Smile Smile Smile
Anna


Ostatnio zmieniony przez akasz dnia 01-12-2020 - 17:14, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.738434 sekund(y)