Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gosia253Offline
Temat postu: Re: Ejsmont herbu Korab  PostWysłany: 20-11-2020 - 23:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-06-2010
Posty: 92
Skąd: Kielce/Warszawa
Status: Offline
Poszukuję wywodów dla rodziny Kisiel, Kisiel-Dorohinickich z Litwy i Wołynia...

_________________
Małgorzata Kisiel-Dorohinicka
-----------------------------------
Szukam informacji o rodzinach: Kisiel, Kisiel-Dorohinicki z Litwy, Chwała ze Szczurowej, Kot ze Skorczowa (parafia Kazimierza Wielka) i z Boronic (parafia Kościelec)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Re: Ejsmont herbu Korab  PostWysłany: 21-11-2020 - 07:02
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
brzoalicja napisał:
Drodzy Państwo,
Poszukuję wywodu Toczyskich h. Abdank z Toczysk, parafia Jabłonna Lacka,
powiat Sokołów Podlaski.
Pozdrawiam
Alicja


Jeżeli chodzi o wywód Toczyskich to rozumiem, że chodzi Pani o legitymację przed Heroldią Królestwa Polskiego. Tam wywody były w aktach, dziś nie istniejących, częściowo zachowane w istniejących aktach Deputacji w formie skrótowej. Tak się składa, że 10-15 lat temu był w handlu wywód Toczyskich w formie malowanego ręcznie drzewa i takie tylko prywatne wywody z Królestwa Polskiego są znane w handlu. Drzewo z herbem i imionami. Ponieważ był dość ciekawy plastycznie, więc uzyskałem jego reprodukcję i wykorzystałem ją na swojej stronie internetowej http://tomaszlenczewski.pl/teksty/genealogia-2/. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
brzoalicjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2020 - 12:35
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2010
Posty: 101

Status: Offline
Szanowny Panie Tomaszu,
Pięknie dziękuję.

Wydaje mi się, że przysłane drzewo, to moi Toczyscy.
Śp. Pan Zbigniew Wąsowski pomagał mi w opracowaniu wywodu genealogicznego
w/w rodziny, wspomniał, że legitymowali się ze szlachectwa przed Herolodią Królestwa Polskiego, lecz nie zdążył mi pomóc w dalszym poszukiwaniu. Bardzo by mi było, gdyby, ktoś z tej rodziny się odezwał, moglibyśmy sobie pomóc w uzupełnieniu wywodu.
U mnie występują: Paweł, Paweł, Ignacy, Jan, Michał, Tomasz, Kacper, Antoni, Dawid, Kacper, Józef Benedykt, Aleksander i wielu innych.
Czy jakaś dobra dusza pomoże mi w odczytanie imion występujących w załączonym drzewie?
Pytanie jakie imiona występują przy pniu?. Możliwe, że mój Paweł.

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2020 - 12:52
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Niestety do oryginału już sprzedanego już nie dotrzemy. To w ogóle ewenement, że ktoś taki wywód zrobił, bo w Królestwie Polskim takich wywodów zasadniczo nie było. Jeżeli mam lepsze zdjęcie niż ilustracja to Pani prześlę. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2020 - 08:52
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1567

Status: Offline
U podstawy pnia: Mateusz, syn. Marcina.
Po lewej heraldycznej (przy pniu): Stanisław - Florian - Ignacy.
Po prawej heraldycznej (przy pniu): An. Jan di. - Władysław - Waleria - Jan

Pozdrawiam

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
brzoalicjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2020 - 15:22
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2010
Posty: 101

Status: Offline
Dziękuję Panom za pomoc. Serce rośnie!

Na ilustracji wymieniony jest mój przodek Ignacy. Jego żoną jest Ludwika Łazowska
oraz ich potomkowie, między innymi Jan, którego żoną jest Rozalia Tchórznicka i ich
dzieci.
W miarę jedzenia apetyt rośnie. Gdyby tak udało się odszukać zdjęcie drzewa).
Jest jeszcze jedna zagadka, chodzi o zapis pod Mateuszem po Marcinie przy pniu?
Pozdrawiam i bardzo dziękuję
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2020 - 16:03
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To drzewko było malutkie, jakby wycięte z czegoś. Być może akwarela. Powinienem mieć odpowiedź niebawem kiedy było na aukcji wraz z opisem. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2020 - 20:42
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1567

Status: Offline
Paweł z ziemi ... (Zby...?).

https://genealogia.okiem.pl/forum/viewt ... ny*&t=3153


Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
brzoalicjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2020 - 16:11
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2010
Posty: 101

Status: Offline
Ostatnimi moimi przodkami z Toczyskich do których dotarłam, to Paweł i jego żona Marianna

Ich dzieci: Ewa ur.18.02.1664, Marcela ur.18.01.1670,Teresa ur. 18.04.1678; zm.1804,
Paweł ur.28.03.1680. Wojciech ur.?, możliwe, że Marcin ur.?. Myślę, że mieli więcej dzieci. Zastanawiam się czy ten Marcin z synem Mateuszem występujący przy pniu drzewa, oraz Marcin z synami Antonim i Mateuszem jak niżej jest synem Pawła j.w.

W XVIII w. Toczyscy posiadali ziemię również w powiecie liwskim. Stamtąd pochodzili elektorzy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Antoni i Mateusz Toczyscy, synowie Marcina z Malwoszy, opodal Dobrego. Potomek tego ostatniego w 1841 r. Antoni Jan Toczyski, syn Florentego wylegitymował się ze szlachectwa. Ogółem w latach 1836-1861 podobnie uczyniło aż 6 linii Toczyskich w tym Antoni, Kacper i ksiądz Michał, synowie Jana Toczyskiego i Rozalii z Tchórznickich.
Pewnie na Pawle zakończy się poszukiwanie dalszych przodków, gdyż to są lata około 1635, to i tak daleko.


Pozdrawiam i dziękuję
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zuzanna_Sękowska
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 13-01-2021 - 20:48
Sympatyk


Dołączył: 13-01-2021
Posty: 18

Szanowny Panie,
ad. wywody szlacheckie. Jestem potomkinią (daleką; "po kądzieli") rodziny Giecewiczów. Wilno, Stare Troki. Posiadam informacje o rodzinie (do około I połowy XIX wieku) i wyniki archiwalne. Byłabym bardzo zobowiązana za kontakt w sprawie zarówno wywodu szlacheckiego Giecewiczów herbu Gozdawa, jak i w sprawie skonsultowania/wymiany wiadomości historycznych.
Prowadzę poszukiwania rodzinne (również w archiwach wileńskich) i każda informacja poszerzająca zakres mojej wiedzy (lub wskazująca na ew. ślepe tropy) będzie dla mnie nadzwyczajnie cenna.
Będę zobowiązana za sygnał od Pana! (Na Forum lub prywatna wiadomość.)

Z wyrazami szacunku,
Z.Sękowska

Litwos napisał:
Wywody szlacheckie dostepne online

Zakladka: Herbarze, Wykazy, zbiory Archiwalne
- Z FOND-u 391 LVIA
- Z FOND-u 708 LVIA
link: https://kresy.genealodzy.pl/
(strona Pana Waldemara Stankiewicza)

************

Wywody w zaborze austriackim (Lwow): https://www.familysearch.org/search/catalog/1396487

************

---------------------------------------------------------------------------------

Witam,

nie wiem czy taki watek pasuje do tej zakladki na forum, ale chyba tutaj jest na to najlepsze miejsce.

Wyciagajac i zbierajac w roznych miejcach wywody szlacheckie, kazdy z nas moze miec cos, co inny potrzebuje. Zamiast osobno wyciagac te same wywody, moze dobrym pomyslem jest aby sie wymieniac?

Proponuje aby kazdy chetny dopisywal sie do watku z informacja co ma lub/i czego szuka. Chyba najlepszym, rozwiazaniem by bylo, aby kazda osoba otworzyla tylko jeden watek i ten edytowala (dodawala kolejne zapytania lub je kasowala, dodawala kolejne wywody jakie ma na wymiane etc.)

Zainteresowany wymiana, niech wysyla prywatna wiadomosc do posiadacza (aby tutaj watek zostal przejrzysty). Po wymianie moze dodac u siebie wywod jaki otrzymala od innej osoby (i wykreslic poszukiwanie). Nie jest problemem - a nawet dobrze - jesli zasob bedzie sie u osob powtarzal.

Najlepiej by bylo podawac: Nazwisko (ewentualnie herb), miejsce wywodu i rok.

Np.

Posiadam:
Kowalski h. Ostoja / krolestwo / 1840 r.
Kowalski h. Abdank / gub. wilenska / 1795 r., 1820 r,. 1831 r.
Kowalski h. Abdank / gub. wilenska / 1801 r. (spis szlachty / powiat: wilensko - trocki)

Szukam:
Kowalski h. Korab / gub. wilenska / 1812 r. i 1830 r.
Kowalski h. Abdank / gub. kowienska / 1824 r.
Kowalski h. Slepowron / gub. mohylewska / wszystkie lata


ewentualnie w przypadku poszukiwan:
Kowalski h. Korab / gub. kijowska / rok nieznany
linia: Andrzej ur. 1820 - Franciszek ur. ok. 1790 - Michal - ur. ok. 1750
miejsowosci / parafie: "nazwa" (powiat: "nazwa"), zascianek: "nazwa" (powiat nazwa), miasto: "nazwa" (powiat).


W przypadku posiadania, lepiej nie dodawac linii (wywod moze wzmiankowac zbyt wiele osob i linii). Zainteresowany, moze ewentualnie przez prywatna wiadomosc zapytac posiadacza, czy w danym wywodzie jest przez niego szukana linia.

Ja swoje poszukiwania i zasoby jeszcze dodam do tego watku, tylko musze posegregowac Smile

-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------

Posiadam:

Giecewicz h. Gozdawa / gub. wilenska / 1810 r
Juchniewicz / gub. wilenska i kowienska 1795 r, 1803 r, 1804 r, 1808 r., 1811 r., 1836 r., 1837 r. / 1806-1866 Lwow
Kaminski / gub. wilenska/kowienska / 2x 1860-1900 r (bez daty)
Kowzan / gub. wilenska / 1804 r, 1819 r, 1820 r, 1837 r.
Kulesza / gub. wilenska / 2x 1799 r, 4x 1820 r
Kwiatkowski / gub. wilenska / 1817 r, 1818 r, 1819 r, 1860-1900 r (bez daty)
Niedroszlanski / gub. wilenska / 1820 r
Maculewicz h. Sas / gub. wilenska / 1812, 1818, 1819 r., - gub. kowienska / ok. 1860-1900 r (bez daty),
Malinowski h. Pobog / 1782-1784 Lwow / 1809-1844 Lwow / 1902-1904 Lwow
Malinkowski h. Sas / 1860-1862 Lwow
Mażanowicz h. Dabrowa / gub. wilenska/kowienska / ok. 1860-1900 r, (bez daty)
Świdziński 1782-1816 Lwow

Szukam:

Giecewicz gub. wilenska i kowienska
Gimbut, wszystkie gubernie
Kulwiec, gub. wilenska i kowienska
Kulesza, gub. wilenska i kowienska
Kwiatkowski, gub. wilenska i kowienska
Listopadzki, wszystkie gubernie
Lissopacki, wszystkie gubernie
Maculewicz, wszystkie gubernie
Malinowski, wszystkie gubernie
Mażanowicz, wszystkie gubernie
Mołochowiec / Małachowicz, gub. wilenska i kowienska
Możeyko, wszystkie gubernie
Parolewicz, wszystkie gubernie
Pilecki, gub. wilenska i kowienska
Świdziński, wszystkie gubernie
Zabłocki, gub. wilenska, kowienska i witebska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lipski1818Offline
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 13-01-2021 - 22:08
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2019
Posty: 127

Status: Offline
Witam

Szukam Lipskich z parafii Dąbrowa Wielka wieś Świeck Wielki Jan Lipski zm.1844 po nim dzieci ożeniony z Antonina Dąbrowska zm.1837
Także Dąbrowskich wieś Gogole parafia w.w
Następnie Wasilewskich h.Drzewica powiat kutnowski, Jankowscy parafia Lubień Kujawski

Z góry dziękuję
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 13-01-2021 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zdaje się, że pyta Pan o wywody osób z Królestwa Polskiego, a te poszły z dymem w 1944 r. Ci, co się wylegitymowali mają resztki w Deputacjach (opracowania Sęczysowej) i w AGAD, ale to nie sa wywody. Wasilewscy herbu Drzewica to jakiś humbug. Nie było takiej szlachty w kutnowskim. Proszę przejrzeć ich metryki. Są Wasilewscy na Litwie, ale nie mają nic wspólnego z Wasilewskimi w Kutnowskim. Pozdrawiam
P.s. Może Pan przejrzeć nazwiska w Tekach Wielądkach w AGAD oraz śledzić wątki o digitalizacji zbiorów Józefa Kaczanowskiego w Kijowie na tutejszym Forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WladzislawOffline
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 13-01-2021 - 22:57
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2017
Posty: 246

Status: Offline
Zuzanna_Sękowska napisał:
Giecewiczów herbu Gozdawa


Giecewiczow w gub. Wilenskiej bylo wiele, tylko odrebnych wywodow odbylo najmniej 14.

Jak Pani jest 100% pewna, ze potrzebni Giecewiczowie w wywodzie nazwali swoim herb Gozdawa, to z tym herbem mnie znany tylko jedyn, z dnia 1810.06.23, ma sygnatury: LVIA, F. 391, op. 1, nr. 992, k. 202-203.

_________________
Związek Szlachty Białoruskiej. Forum Szlachecki: http://www.nobility.by/forum/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nowik_AndrzejOffline
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 14-01-2021 - 10:22
Członek PTG


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 546

Status: Offline
Tomasz_Lenczewski napisał:
Zdaje się, że pyta Pan o wywody osób z Królestwa Polskiego, a te poszły z dymem w 1944 r. Ci, co się wylegitymowali mają resztki w Deputacjach (opracowania Sęczysowej) i w AGAD, ale to nie sa wywody.


Zachowały się kopie najważniejszej części akt Heroldii, ksiąg szlachty, publikowane na tym portalu:
https://archiwalia.genealodzy.pl/index. ... zs&zs=0101

Andrzej Marek Nowik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tom_mkOffline
Temat postu: Re: Wywody Szlacheckie (posiadam, szukam, wymienie)  PostWysłany: 14-01-2021 - 11:24
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2018
Posty: 231

Status: Offline
Panie Marku , nie wiem czy to ja mam jakis bląd, ale w nazwiskach A -H sa S - Z, a tych pierwszych nie ma wogóle.

Tomasz


Ostatnio zmieniony przez Tom_mk dnia 15-01-2021 - 09:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.717063 sekund(y)