Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy - OK  PostWysłany: 02-11-2020 - 12:21
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Witam serdecznie,

Nie wiem jak mam rozumieć takie określenie w zamieszczonym na zdjęciu zdaniu?

Отрицательная сделка .....

Dosłowne tłumaczenie negatywna transakcja jakoś nijak mi nie pasuje, może chodzi o zbycie, sprzedaż ?

https://drive.google.com/file/d/1Zx25_G ... sp=sharing

Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.


Ostatnio zmieniony przez Małgorzata_Kulwieć dnia 12-11-2020 - 10:27, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 02-11-2020 - 12:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10586
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Trochę zgaduję, ale może chodzi o jakąś "odmowną decyzję" .

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 05-11-2020 - 20:15
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Czy to może chodzić o to, że ojciec cos darował synowi, a potem odwołał???

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 05-11-2020 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
Małgorzata_Kulwieć napisał:
Czy to może chodzić o to, że ojciec cos darował synowi, a potem odwołał???


proszę udostępnić całą stronę

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 07-11-2020 - 16:45
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Na tej stronie nic wiecej nie ma na ten temat.
To jest wykaz załączanych do podania o wpis do Heroldii dokumentów. Całość dotyczące tego konkretnie dokumentu jest widoczna.
W kilku podaniach wystepuje to określenie, beż żadnego więcej wyjaśnienia.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.


Ostatnio zmieniony przez Małgorzata_Kulwieć dnia 07-11-2020 - 18:16, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 07-11-2020 - 17:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
tu chodzi zapewne o niekorzystną transakcję, albo niekorzystną ugodę sądową

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 10-11-2020 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Ale trochę mi to nie pasuje, bo to określenie jest używane jako nazwa dokumentu przy czynnosci prawnej typu - Umowa sprzedaży, umowa darowizny. A Niekorzystna transakcja jako nazwa czynności prawnej jakos mi nie lezy.
Dlatego myslałam, że może jest to coś niby "wycofanie sie z transakcji"!?

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamilmazowieckiOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 11:47
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2016
Posty: 336

Status: Offline
Małgorzata_Kulwieć napisał:
Ale trochę mi to nie pasuje, bo to określenie jest używane jako nazwa dokumentu przy czynnosci prawnej typu - Umowa sprzedaży, umowa darowizny. A Niekorzystna transakcja jako nazwa czynności prawnej jakos mi nie lezy.
Dlatego myslałam, że może jest to coś niby "wycofanie sie z transakcji"!?


Szkoda, że pani jednak nie chce zamieścić całego dokumentu oraz tych stron, gdzie te sformułowanie widnieje... opóźnia to jakąkolwiek odpowiedź.
Pani się wydaje coś oczywistym, a może pojawić się szerszy kontekst..... prezentowanie wycinków nic nie daje

_________________
____

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 20:41
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
A Pan, zdaje się, nie rozumie po polsku.
To jest lista wypunktowanych załączonych dokumentów.
Nie mających ze sobą nic wspólnego, poza faktem, że dotyczą jednego rodu.
Nie wiem jak może cokolwiek wyniknąć z faktu, że ktoś załączył np:
1. metrykę urodzenia z 1700 r jednej osoby
2. akt kupna ziemi z 1800 r przez zupełnie inną osobę kompletnie nie spokrewnioną w linii prostej z pierwszą
3. metrykę urodzenia z 1855 r jeszcze innej osoby
4. "Otricatielną sdiełkę" (jak wyżej) nie dotyczącą żadnej z w/w osob

A całego dokumentu zamieścić nie mogę, z różnych przyczyn.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamilmazowieckiOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 20:51
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2016
Posty: 336

Status: Offline
Małgorzata_Kulwieć napisał:
A Pan, zdaje się, nie rozumie po polsku.
To jest lista wypunktowanych załączonych dokumentów.
Nie mających ze sobą nic wspólnego, poza faktem, że dotyczą jednego rodu.
Nie wiem jak może cokolwiek wyniknąć z faktu, że ktoś załączył np:
1. metrykę urodzenia z 1700 r jednej osoby
2. akt kupna ziemi z 1800 r przez zupełnie inną osobę kompletnie nie spokrewnioną w linii prostej z pierwszą
3. metrykę urodzenia z 1855 r jeszcze innej osoby
4. "Otricatielną sdiełkę" (jak wyżej) nie dotyczącą żadnej z w/w osob

A całego dokumentu zamieścić nie mogę, z różnych przyczyn.


już nie mam ochoty nawet tego czytać.
chciałem pomóc...bo pisała Pani, że te określenie pojawiło się w kilku miejscach więc chciałem sobie stworzyć jakieś spektrum porównawcze....

cytuję Panią: "W kilku podaniach wystepuje to określenie, beż żadnego więcej wyjaśnienia."

Jeżeli to jest jeden z załączonych do podania dokumentów to należałoby przeczytać ten załączony dokument! Analiza załącznika pozwoliłaby rozjaśnić sens użytego sformułowania.

ale Pani odpowiedź jest nie zachęcająca do dalszej obserwacji tego wątku

_________________
____

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 21:00
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Nie chciałam być niegrzeczna, ale jak piszę, że nic innego tam nie ma, to nie ma.
Ja znam język rosyjski i tylko sformułowania prawnego nie znam i nie wiem co oznacza.
A w innych miejscach jest dokładnie to samo. Wykaz załączanych dokumentów, wśród których jest ta i inne otricatielnyje sdiełki wpisane do Sądu Grodzkiego z datą przez kogoś. I NIC WIĘCEJ.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamilmazowieckiOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 21:01
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2016
Posty: 336

Status: Offline
Małgorzata_Kulwieć napisał:
Nie chciałam być niegrzeczna, ale jak piszę, że nic innego tam nie ma, to nie ma.
Ja znam język rosyjski i tylko sformułowania prawnego nie znam i nie wiem co oznacza.
A w innych miejscach jest dokładnie to samo. Wykaz załączanych dokumentów, wśród których jest ta i inne otricatielnyje sdiełki wpisane do Sądu Grodzkiego z datą przez kogoś. I NIC WIĘCEJ.


To proszę pokazać ten załącznik o nazwie: Отрицательная сделка
Jego analiza może ujawnić sens sformułowania.

_________________
____

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 21:07
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Ale cały dowcip polega na tym, że nie ma tam tych dokumentów. Gdyby były, to nie pytałabym co oznacza to określenie, bo wynikłoby to z treści.
Jest to jedynie wykaz dokumentów, które kiedyś tam były załączone do podania i na ich podstawie dokonany był wpis do Ksiąg szlachty.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamilmazowieckiOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2016
Posty: 336

Status: Offline
Małgorzata_Kulwieć napisał:
Ale cały dowcip polega na tym, że nie ma tam tych dokumentów. Gdyby były, to nie pytałabym co oznacza to określenie, bo wynikłoby to z treści.
Jest to jedynie wykaz dokumentów, które kiedyś tam były załączone do podania i na ich podstawie dokonany był wpis do Ksiąg szlachty.


to w takim razie można jedynie przypuszczać: transakcja odmowna, brak ugody, odmowna zgoda??? ...etc

_________________
____

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
W_MarcinOffline
Temat postu: Re: "Otricatielnaja sdielka" co znaczy  PostWysłany: 11-11-2020 - 21:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2018
Posty: 624

Status: Offline
Może to coś pomoże:

https://banauka.ru/4131.html
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.741053 sekund(y)