Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Szkolenie genealogiczne w Legionowie. (komentarz)  PostWysłany: 16-11-2007 - 00:33
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Szkolenie genealogiczne w Legionowie. (komentarz)  PostWysłany: 16-11-2007 - 06:07
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Wielkie brawa za popularyzację genealogii. Bez kosztów zainteresowanych. Znając możliwości krasomówcze Tadeusza jestem pewien, że młodzież słuchała Was z wielkim zainteresowaniem. Młodzi ludzie uczeni dotychczas z książek mogli sie przekonać, że historii nie tworzą tylko bohaterowie narodowi. Historię przede wszystkim tworzymy my, szarzy ludzie. Te wszystkie nasze drobne historie zebrane "do kupy" tworzą prawdziwą Historię Polski. Tu jest pole do popisu dla regionalnych TG. Robiło to już PomTG. Teraz Wy. Kto następny?
Stanisław Pieniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewa_SzczodruchOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2007 - 08:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2006
Posty: 4116
Skąd: Toruń
Status: Offline
Brawo Tadeuszu !

Trudno też nie zauważyć pięknej postawy i zaangażowania Jacka Okulusa.

Młodzież - młodzieży: uznanie Smile

Pozdrawiam cieplutko obu panów, Ewa Szczodruch
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łaptaszynska_IwonaOffline
Temat postu: Szkolenie genealogiczne w Legionowie. (komentarz)  PostWysłany: 16-11-2007 - 08:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2007
Posty: 199
Skąd: Łódż
Status: Offline
Witam! I to jest właśnie to! Jest to najlepsza metoda przekazywania wiedzy genealogicznej . Inne Towarzystwa rownież to robią i metoda ta świetnie zdaje egzamin. Gratuluję i życzę powodzenia Iwona Łaptaszynska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzejlazarOffline
Temat postu: Szkolenie genealogiczne w Legionowie. (komentarz)  PostWysłany: 16-11-2007 - 10:38
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2006
Posty: 127
Skąd: Gródków pow. Bedzin
Status: Offline
Tak Iwonko masz w zupełności , że inne towarzystwa to robią.Może maja trudności w pokazaniu tego na forum lub gdzie indziej w Internecie. Ja osobiście od lat paru współpracuje z moją szkoła podstawową gdzie przedstawiam ABC genealoga amatora, zachęcam młodzież do robienia drzew swojej rodziny i potem to oceniam i nagradzam. Dodatkowo , także nieodpłatnie w 3 czwartek miesiąca prowadzę warsztaty genealogiczne dla mieszkańców okolicznych wsi wraz z pokazem multimedialnym ich rodzin zapisanych w Pafie.Ostatnio brałem czynny udział w projekcie młodzieżowej grupy artystycznej z Preczowa koło Będzina"Historia starej fotografii" realizowanym w ramach programu "ROWNAC SZANSE" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Vide : http://retejoj.eurogento.org/lazar/bild ... 2007pl.htm
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOffline
Temat postu: Szkolenie genealogiczne w Legionowie. (komentarz)  PostWysłany: 16-11-2007 - 15:21
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dzięki za dobre słowa drodzy przyjaciele,
Tak, to bardzo fajne spotkania z młodszym pokoleniem, żądnym wiedzy. Przyznam Wam się, że pojechałem tam z czystej ludzkiej ciekawości, i okazało się, że oni są fantastyczni! Wszyscy, którzy robicie takie spotkania jesteście godni orderów najwyższych.
A jak ja to robię? Otóż biorę z Was to co najlepsze:
Gadanie i duszę poety to ja biorę od Stasia Pieniążka,
Ciepłość cierpliwego serca od Ewuni Szczodruch,
Wrażliwość niezwykłą od Iwonki Łaptaszyńskiej,
Wiedzę ogromną od Andrzeja Lazara,
=
Jak ktoś się jeszcze zgłosi z oceną, to mu powiem cóż to ja dobrego od niego wziąłem Wink
Prawdziwym też jest stwierdzenie, że moją skromną wiedzę nabyłem od wielu spolegliwych pomagających innym na wielu genforach, w tym polskich i amerykańskich, trzeba w życiu uważnie czytać i pamiętać, trzeba żyć uważnie jak mawiał filozof.
Jacek, dzięki za świetną współpracę,
Miłego weekendu dla wszystkich,
Wasz,
Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.566967 sekund(y)