Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mar.hanOffline
Temat postu: Miasto Lodz, prosze o pomoc  PostWysłany: 17-09-2020 - 13:51
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2017
Posty: 13
Skąd: Se od 1971-go roku
Status: Offline
Irena_Skula jestem Tobie i Innym pomocnym mnie tu na forum bardzo wdzieczna za pomoc.Sama nie poradzilabym z odczytaniem w jez. rosyjskim.

Staralam sie myszka wodzic kazda litere, skladac slowa ,ale niestety to jest za trudne dla mnie.W 1968 r. skonczylam 3-letnia ZSZ i nigdy juz nie mialam do czynienia z jez. rosyjskim.Jeden raz mozna poprosic kogos o pomoc, pozniej trzeba samemu sobie radzic wiec postanowilam odlozyc linie genealogiczna Augusty.. Ciekawosc mnie docieka, chcialabym dowiedziec sie dlaczego jej syn odlaczyl sie od niej i sam wedrowal w strone portu -czasami mysle ze byl w drodze do Szwecji.


Pytajac na forum o dostepne ksiegi koscielne wlasciwie chodzilo mnie o wymeldowania,zameldowania chcialam dowiedziec sie gdzie wyprowadzili sie.
W szwedzkich ksiegach koscielnych sa dokladne dane osob zmieniajacych miejsce zamieszkania; skad przybyli i gdzie wyprowadzaja sie. Jak rowniez ""przesluchiwanie w domu""" husförhör ksieza kazdego roku robili spisy mieszkancow pod kazdym adresem byly daty urodzenia, parafia w jakiej urodzili sie, dzien slubu i daty dzieci---to byla ewidencja ludnosci.Nie Irena to nie jest dziecko Augusty i Paula

"""""Mario, chyba się nie mylę . W aktach pisanych po rosyjsku za datę właściwą uważamy tą drugą 04.08./16.08. 1891r. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. A czy to jest możliwe że Carolus Wilhelm urodzony 1910/8 to dziecko Paula i Augusty o których mówimy?
Irena"""""

Irena S; Carolus Wilhelm urodzony 1910/8 nie to nie jest dziecko Augusty i Paula.( wnuczek Augusty)

Ojcem dziecka byl Carl Wilhelm- pierworodny syn Augusty urodzil sie w 1879 r.w Göteborg mial trzy imiona podal tylko jedno imie Carl w Polsce ,podal inny rok urodzenia i nazwisko Wilhelm. Nazywal sie Thorin pozniej znieksztalcona na Thurin, Turin. Odlaczyl sie od matki i ojczyma Paul Wilhelm, dokladnej daty kiedy to nie wiem myslalam ze moze znajde w ksiegach zameldowan/wymeldowan .


Pozdrawiam Maria Hansson
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_SkułaOffline
Temat postu: Miasto Lodz, prosze o pomoc  PostWysłany: 17-09-2020 - 14:14
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2018
Posty: 317

Status: Offline
Mario, dziękuję za odpowiedzi . W polskich aktach metrykalnych najwięcej jest danych w aktach małżeństwa . Jest podane w jakich parafiach młodzi się rodzili , imiona rodziców , nazwisko panieńskie matek. Ślub przeważnie w parafii panny młodej i miejsce zamieszkania młodego jeśli jest z innej parafii. i dokładny wiek młodych . I to wszystko.
Pozdrawiam Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarzankaOffline
Temat postu: Miasto Lodz, prosze o pomoc  PostWysłany: 29-09-2020 - 12:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 62

Status: Offline
Witam,
Na stronie Szukajwarchiwach w zasobach Archiwum miasta Łodzi sygnatura: 39/221/0/3.2.3/…
są zamieszczone „Dowody metrykalne stałych mieszkańców miasta Łodzi nr domu …” (lata 1903 – 1931).
Problem w tym, że są podane tylko numery (hipoteczne ?), a ja mam konkretny adres: ul. Zgierska 79 i Zgierska 97. Znalazłam Taryfy domów miasta Łodzi z 1893 roku, ale nie ma tam takich adresów i numerów. Nie wiem jak to powiązać.
Proszę o pomoc jak znaleźć informacje dotyczące osób pod wskazanym adresem.
Pozdrawiam
Marzanka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.871768 sekund(y)