Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sebknOffline
7 Temat postu: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 26-09-2020 - 19:21


Dołączył: 13-09-2020
Posty: 8

Status: Offline
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa wie czy dostępne są gdzieś online do wglądu księgi po 1850 roku z dekanat Rówieńskiego par Stepań?
Lub jeśli ktoś z Państwa ma dostęp do tych metryk lub ich zdjęć to bardzo proszę o info
Pozdrawiam
Sebastian

moderacja (elgra)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml


Ostatnio zmieniony przez sebkn dnia 29-09-2020 - 20:19, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 26-09-2020 - 19:59
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Proszę podać o jakie nazwisko chodzi to poszukam w IV,VI i IX tomie "Wykazów osób...." ks. Żurka. W powyższych tomach jest parafia Stepań.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebknOffline
Temat postu: Re: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 27-09-2020 - 14:24


Dołączył: 13-09-2020
Posty: 8

Status: Offline
Goś_Edmund napisał:
Proszę podać o jakie nazwisko chodzi to poszukam w IV,VI i IX tomie "Wykazów osób...." ks. Żurka. W powyższych tomach jest parafia Stepań.
Edmund


Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź - Panie Edmundzie już raz mi Pan pomógł w tej sprawie, aktualnie poszukuje informacji o Adeli Kulikowskiej i Franciszku Bieleckim -lata urodzenia, ślub (o ile był), ich dzieci
Na ten moment wiem tylko że ich syn, Józef Bielecki, zawarł związek małżeński z Anną Brodowską w 1910r w parafii Stepań
Interesuje mnie też rok urodzenia Józefa

Pozdrawiam
Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 28-09-2020 - 13:01
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
sebkn napisał:
Goś_Edmund napisał:
Proszę podać o jakie nazwisko chodzi to poszukam w IV,VI i IX tomie "Wykazów osób...." ks. Żurka. W powyższych tomach jest parafia Stepań.
Edmund


Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź - Panie Edmundzie już raz mi Pan pomógł w tej sprawie, aktualnie poszukuje informacji o Adeli Kulikowskiej i Franciszku Bieleckim -lata urodzenia, ślub (o ile był), ich dzieci
Na ten moment wiem tylko że ich syn, Józef Bielecki, zawarł związek małżeński z Anną Brodowską w 1910r w parafii Stepań
Interesuje mnie też rok urodzenia Józefa

Pozdrawiam
Sebastian


Odnalazłem takowy wypis:
parafia Stepań
Bilecki Franciszek (r.: Ksawery i Marianna z Petrołajów) i Adela Kulikowska; zw. mał. w 1881r. (1881/15)
Ten wypis może nie dotyczyć Waszego rodu, ale...
Kulikowski Jan,honestus (s.Bazylego i Anny) i Marianny Boguszewicka(c.Ksawerego i Zofii),ślub 10.XI 1776 w Wołoszkach,dzieci:Wincenty-męczennik(*20l, chrzest 22 I 1778 w Wołoszkach),Joanna(*18 V,ch. 19 V 1780 w Wołoszkach)Marcjanna(*10 I ,ch. 11 I 1783 w Wołoszkach),Ludwik Jan (*25 VIII,ch. 28 VIII 1785 w Wołoszkach),Franciszek z Pauli (*ur.i ch. 30 III 1788 w Wołoszkach),Tekla (*20 IX)-bliźniaki-Zofia (*22 IX,ch. 23 IX 1791 w Wołoszkach),par.Szpanów,nr karty 135
*honestus - w późniejszych metrykach pisano po polsku - uczciwy, zacny, pracowity
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebknOffline
Temat postu: Re: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 29-09-2020 - 12:30


Dołączył: 13-09-2020
Posty: 8

Status: Offline
Goś_Edmund napisał:
sebkn napisał:
Goś_Edmund napisał:
Proszę podać o jakie nazwisko chodzi to poszukam w IV,VI i IX tomie "Wykazów osób...." ks. Żurka. W powyższych tomach jest parafia Stepań.
Edmund


Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź - Panie Edmundzie już raz mi Pan pomógł w tej sprawie, aktualnie poszukuje informacji o Adeli Kulikowskiej i Franciszku Bieleckim -lata urodzenia, ślub (o ile był), ich dzieci
Na ten moment wiem tylko że ich syn, Józef Bielecki, zawarł związek małżeński z Anną Brodowską w 1910r w parafii Stepań
Interesuje mnie też rok urodzenia Józefa

Pozdrawiam
Sebastian


Odnalazłem takowy wypis:
parafia Stepań
Bilecki Franciszek (r.: Ksawery i Marianna z Petrołajów) i Adela Kulikowska; zw. mał. w 1881r. (1881/15)
Ten wypis może nie dotyczyć Waszego rodu, ale...
Kulikowski Jan,honestus (s.Bazylego i Anny) i Marianny Boguszewicka(c.Ksawerego i Zofii),ślub 10.XI 1776 w Wołoszkach,dzieci:Wincenty-męczennik(*20l, chrzest 22 I 1778 w Wołoszkach),Joanna(*18 V,ch. 19 V 1780 w Wołoszkach)Marcjanna(*10 I ,ch. 11 I 1783 w Wołoszkach),Ludwik Jan (*25 VIII,ch. 28 VIII 1785 w Wołoszkach),Franciszek z Pauli (*ur.i ch. 30 III 1788 w Wołoszkach),Tekla (*20 IX)-bliźniaki-Zofia (*22 IX,ch. 23 IX 1791 w Wołoszkach),par.Szpanów,nr karty 135
*honestus - w późniejszych metrykach pisano po polsku - uczciwy, zacny, pracowity
Edmund


Dziękuję za informacje, czy jest możliwe że we wpisie pojawiła się literówka w nazwisku i z Bieleckiego powstał Bielecki? W metrykach z okolic Stepania pojawia się również nazwisko Pietrołaj (nie Petrołaj) dlatego tym bardziej skłaniam się do opcji z literówką.
Czy mógłbym prosić o sprawdzenie czy jest wzmianka o ślubie Ksawerego i Marianny?

Bilecki Franciszek (r.: Ksawery i Marianna z Petrołajów) i Adela Kulikowska; zw. mał. w 1881r. (1881/15)

Bielecki Józef (r.: Franciszek i Adela z Kulikowskich) i Anna Brodowska;
zw. mał. w 1910r. (1910/25)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Parafia Stepań, Równe poszukuje metryk  PostWysłany: 29-09-2020 - 20:40
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
To nie literówka lecz tak zostały zapisane w metrykach. Częste to były przypadki
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.842267 sekund(y)