Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2020 - 07:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
Jurku,
Wiadomość do Andrew wysłałam po angielsku. Wydaje mi się, że tak lepiej zrozumie.

_________________
Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2020 - 15:02
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Witam,
szukam trochę po omacku.
Mój przodek, Johann Hollweck bierze w 1730 ślub z Barbarą, wdową po Christopherze Kling. Ślub musieli brać przed 1714, bo wtedy rodzi im się pierwsze dziecko.
Nie mogę znaleźć ślubu ani Barbary.
Mieszkali w Mingolsheim.

Czy mogę prosić o sprawdzenie Christophera Kling, może to ten którego szukam? Zależy mi na danych żony, jeśli to Barbara.

https://www.myheritage.pl/research?s=55 ... tives=List

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ksztajOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2020 - 16:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2019
Posty: 206

Status: Offline
diabolito napisał:
Witam,
szukam trochę po omacku.
Mój przodek, Johann Hollweck bierze w 1730 ślub z Barbarą, wdową po Christopherze Kling. Ślub musieli brać przed 1714, bo wtedy rodzi im się pierwsze dziecko.
Nie mogę znaleźć ślubu ani Barbary.
Mieszkali w Mingolsheim.

Czy mogę prosić o sprawdzenie Christophera Kling, może to ten którego szukam? Zależy mi na danych żony, jeśli to Barbara.

https://www.myheritage.pl/research?s=55 ... tives=List



Witaj

Jest to rekord pochodzacy z FS

https://www.familysearch.org/tree/perso ... s/LZZJ-NR8

Imię i nazwisko Christoph Kling
Nazwisko Christoph Kling
Płeć mężczyzna
Narodziny Około 1688
Mingolsheim, Baden, Germany
Żona Barbara
Syn Sebastian Kling

_________________
Pozdrawiam
Karolina
________________

Poszukuje informacji o nazwisku Włościborski parafia Kórnik poznańskie lata 1790-1840
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2020 - 16:25
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Dzięki Karolino!
Szkoda, że nie ma nazwiska żony.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ksztajOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2020 - 16:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2019
Posty: 206

Status: Offline
Robercie,

po kliknieciu na imie Barbary pokazał sie nastepny wpis, jednakże również bez nazwiska

Imię i nazwisko Barbara
Nazwisko Barbara
Płeć kobieta
Narodziny Około 1693
of Mingolsheim, Baden, Germany
Małżeństwo Około 1713
of Mingolsheim, Baden, Germany
Małżonkowie Johannes Hohlweck
Christoph Kling
Dzieci Michael Hohlweck
Sebastian Kling


Imię i nazwisko Johannes Hohlweck
Nazwisko Johannes Hohlweck
Płeć mężczyzna
Narodziny Około 1708
Mingolsheim, Baden, Germany
Małżeństwo Współmałżonek: Barbara
20 cze 1730
Mingolsheim, Baden, Germany

_________________
Pozdrawiam
Karolina
________________

Poszukuje informacji o nazwisku Włościborski parafia Kórnik poznańskie lata 1790-1840
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stosiedemOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2020 - 11:43
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2020
Posty: 45

Status: Offline
Bardzo proszę o podanie ukrytych danych dotyczących:

Dziękuję!
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2020 - 00:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
stosiedem napisał:
Bardzo proszę o podanie ukrytych danych dotyczących:

Dziękuję!
Barbara

Barbaro, niestety nie ma zbyt wiele informacji.

Stefan Dzbanek
Śmierć: 41
Jego żona: Private Kozak (z d. Krajewska)
Brak dat i miejscowoci
Jej matka: Marianna Krajewska
Jej rodzeństwo: Private, Private, Private Kopeć
Jej 2-gi mąż: Józef Kozak
Ich dzieci: Private Kot, Roman Kozak (brak dat i miejscowości), Private Kozak, Private Kozak

Drzewo Renaty Zając
Józef Dzbanek
Brak dat i miejscowości
Partnerka: Private Dzbanek (z d. Krajewska)
Jej rodzice: Michał Krajewski, narodziny1891, Śmierć 1 lut 1967
Marianna Krajewska (z d. Skrzyńska), Narodziny1900, Śmierć 4 wrz 1976
Dziecko Józefa i partnerki: Private Ceranka (z d. Dzbanek)

Drzewo Waldemara Owczarka
Józef Dzbanek
Brak dat i miejscowości
Partnerka: Private Dzbanek (z d. Krajewska)
Jej rodzice: Michał Krajewski, narodziny1890, Śmierć 1 lut 1967
Marianna Krajewska (z d. Skrzyńska), Narodziny1900, Śmierć 4 wrz 1976 (są jej rodzice i ich dzieci, jak chcesz to podam)
Dziecko Józefa i partnerki: Private Ceranka (z d. Dzbanek)
Dziecka Partnerka: Private Ceranka
Dziecka 2-ga Partnerka: Private
Dziecka Dzieci: Private Ceranka, Private

Drzewo Jacek Ajzert
Franciszek Dzbanek
Brak dat i miejscowości
Jego żona: Józefa Dzbanek (z d. Gajewska), brak dat i miejscowości
Jej rodzice: Antoni Gajewski, Narodziny Około 1875, Szynczyce par. Czarnocin, Ślub z: Marianna Gajewska, 13 lut 1899, Biskupia Wola par. Czarnocin
Marianna Gajewska (z d. Janiczek), Narodziny Około 1879, Biskupia Wola par. Czarnocin, Ślub z: Antoni Gajewski, 13 lut 1899, Biskupia Wola par. Czarnocin

2-gi mąż Józefy Dzbanek (z d. Gajewska): Piotr Sterczewski, brak dat i miejscowości
Jest też jej rodzeństwo jak chcesz to podam

Drzewo Artura Piotrowskiego
Franciszek Dzbanek
Dane są identyczne jak w drzewie Jacka Ajzert

_________________
Pozdrawiam
Monika


Ostatnio zmieniony przez monikab dnia 15-09-2020 - 01:35, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stosiedemOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2020 - 19:41
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2020
Posty: 45

Status: Offline
Bardzo, bardzo dziękuję! Dane są bardzo niekompletne, ale bardzo dużo mi wyjaśniły. W dalsze rodzeństwo małżonków już nie będę wnikać.
Jeszcze tylko się dopytam, czy dobrze rozumiem.
Według drzewa Waldemara Owczarka, Józef Dzbanek i ta pani Krajewska mieli 1 dziecko - córkę, która miała pierwszego męża - Cerankę i 2 męża - nie wiadomo; czy tam jest dwójka dzieci?
U Stefana 41, to rok śmierci, a nie wiek?
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2020 - 01:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
stosiedem napisał:
Bardzo, bardzo dziękuję! Dane są bardzo niekompletne, ale bardzo dużo mi wyjaśniły. W dalsze rodzeństwo małżonków już nie będę wnikać.
Jeszcze tylko się dopytam, czy dobrze rozumiem.
Według drzewa Waldemara Owczarka, Józef Dzbanek i ta pani Krajewska mieli 1 dziecko - córkę, która miała pierwszego męża - Cerankę i 2 męża - nie wiadomo; czy tam jest dwójka dzieci?
U Stefana 41, to rok śmierci, a nie wiek?
Barbara


Tak tam jest dwójka dzieci: Private Ceranka i Private.
Dobrze że zapytałaś bo system nie wyświetlił słowa Private, może dlatego, że był w trójkątnych nawiasach. Post poprawiłam także zobacz u góry jak to teraz wygląda.

Natomiast u Stefana jest tylko napisane "Śmierć: 41" także można interpretować to w różny sposób, ale jest to pole gdzie się normalnie wpisuje datę. Smile

_________________
Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stosiedemOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2020 - 22:34
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2020
Posty: 45

Status: Offline
Jeszcze raz dziękuję za podanie informacji. Niesamowicie mi to pomogło Smile Tak, pewnie 41, to rok, bo ktoś wspominał, że był ponoć taki Stefan, którego zabili Niemcy w Tomaszowie. To by się zgadzało. Z drugiej strony w księgach wieczystych jest syn Stefana, urodzony w 1963. Gdyby więc ten Stefan nie zginął, a zmarł w wieku 41 lat (urodził się koło 1920), to mógłby być ten sam. Ale pewnie jednak to zupełnie inny Stefan.
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2020 - 06:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
Barbaro,
A może warto by się skontaktować z Anitą Kaczmarską na MH? Jeśli się zdecydujesz to przyślij swój email (możesz to wysłać na moje pw) a ja poproszę Anitę aby się z Tobą skontaktowała.

_________________
Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2020 - 19:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Dzień dobry

Chciałbym prosić o pomoc i sprawdzenie poniższych osób, wszystkie na w sumie dwóch witrynach MH. Wyszukałem je przez wyszukiwarkę (Badania -> przeszukaj wszystkie zbiory) w wersji darmowej serwisu.

Poniżej podaję także dodatkowe dane, może okażą się pomocne:
- pierwszy nawias zwykły: namiary na witrynę MH którą znalazłem przez wyszukiwarkę
- nawias kwadratowy: dodatkowe dane do zidentyfikowania osoby o którą mi chodzi, pośród innych w wynikach wyszukiwań
- drugi nawias zwykły (szukam:) – informacje których poszukuję w pierwszym rzędzie (ale będę wdzięczny za także inne, najlepiej wszystkie zamieszczone/dostępne).


Krystyna Szyller z d. Kunkel
(Drzewa genealogiczne MyHeritage; witryna rodziny Cebelak zarządzana przez Mirosław Pańkowski)
[urodziny:1785, dzieci: Karol Schiller (Szyler)]
(szukam: dane jej rodziców, jej brata oraz jej męża)
https://www.myheritage.pl/research?s=215599131&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&action=query&p=1&qname=Name+fn.Krystyna%2F3+fnmo.1+ln.Szyller+lnmsrs.false&qevents-event1=Event+et.birth+ey.1785+epmo.similar&qevents=List

Salomea Szarlota (Lota) Szwerk z d. Kunkel
(Drzewa genealogiczne MyHeritage; witryna rodziny Cebelak zarządzana przez Mirosław Pańkowski)
[urodziny: 1802, dzieci: Jan Fryderyk]
(miejsce jej urodzenia, imię nazwisko męża (czy Karol Szwerk?) i jak najwięcej danych o jej rodzicach)
https://www.myheritage.pl/research?s=215599131&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&qname=Name+fn.Lota+fnmo.1+ln.Kunkel+lnmsrs.false&qevents-event1=Event+et.birth+ey.1802+epmo.similar+me.true+mer.10&qevents=List

Karolina Schiller (Szyler) z d. Kunkel
(Drzewa genealogiczne MyHeritage; witryna rodziny Cebelak zarządzana przez Mirosław Pańkowski)
[urodziny: 1797, dzieci: Karol i/lub Karolina]
(czas i miejsce jej zgonu, imię nazwisko męża (czy Gottlieb Schiller/Szyler?) i jak najwięcej danych o jej rodzicach)
https://www.myheritage.pl/research?s=215599131&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&qname=Name+fn.Karolina+fnmo.1+ln.Kunkel+lnmsrs.false&qevents-event1=Event+et.birth+ey.1794+epmo.similar+me.true+mer.20&qevents=List

Jan Kunkel
(Drzewa genealogiczne MyHeritage; Margareta Diczfalusy Web Site, zarządzana przez Margareta Diczfalusy)
[na tej witrynie jest trzech Janów Kunkel-ów - ur. ok. 1801, 1804 i 1805. Chodzi mi o tego którego żoną była Tekla Żmijewska]
(miejsce i czas urodzenia, imię nazwisko żony (czy Tekla Żmijewska?) i jak najwięcej danych o jego rodzicach)
https://www.myheritage.pl/research?s=215599131&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&qname=Name+fn.Jan+fnmo.1+ln.Kunkel+lnmsrs.false&qevents-event1=Event+et.birth+ey.1801+epmo.similar+me.true+mer.10&qevents=List

Z góry dziękuję, będę wdzięczny za pomoc!

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2020 - 07:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
Arturze,
Przesyłam info z witryny rodziny Cebelak zarządzanej przez Mirosława Pańkowskiego.
Ponieważ jest tu trochę danych to chciałaby abyś je przejrzał i dał znać jeśli masz pytania. Potym będę przesyłać następne witryny.

Krystyna Szyller (z d. Kunkel (Kąkel))
Rodzice: Nieznane Kunkel (Kąkel) i Nieznane Kunkel (Kąkel)
Brat: Jan Kunkel (Kąkel), brak dat i miejscowości
Mąż: Jan Schiller (Szyller), ur. 1779; ślub 1803 Śliwice
Rodzice męża: Jan Schiller (Szyller) i Eleonora Schiller (Szyller) (z d. König)
Są jeszcze dwaj bracia Jana (męża Krystyny):
Ludwig (Ludwik) Schiller (Szyller) ur. 1786.
Gottlieb (Bogumił) Schiller (Szyller) ur. 1790; zm. 1849, Huta Sztabińska.

Dzieci Krystyny i Jana: było 4 synów i 2 córki.
Jan Szyller ur. 1809, Prusy, Polska; zm. Przed 1855; zamieszkały Huta Sztabińska, Krasnybór
Salomea Charlotta (Karolina) Roesler (Ramel) (z d. Szyller) ur. 1814; zm. 20 paź 1871, Huta Sztabińska, Poland
Anna Fryderyka Bluschke (Szwerk) (z d. Szyler) ur. 15 gru 1822, Huta Nowa, Sztabin, Polska.
Edward Szyller ur, 1825, Prusy
Wojciech Schüller ur.1826.
Karol Schiller (Szyller), ur. 1808; zm. 3 kwi 1880, Antonin Nowy, Firlej.
Karol miał 4-ry żony:
1)Karolina Schiller (Szyller) (z d. Sztermer) ur.1820; zm.15 kwi 1855, Huta Olchowiec; ślub:?
Ich dzieci: Jan Leopold Szyller , Ewa Patronowicz (z d. Szyller (Schüller)), Józefata Szyller.
2)Magdalena Szyller (z d. Rudzicka) ur.1833, Olchowiec; ślub:29 lip 1855, Olechowiec; zm.17 paź 1861, Firlej. Ich córka Maryanna n (z d. Szyller).
3)Maryanna Schüller (Drożdżyk) (z d. Kuczyńska) ur.31 lip 1812, Łęczna; śl.24 lis 1861, Firlej; zm.17 sie 1874, Sobolewo parafia Rudno.
4)Katarzyna Szyller (Wysocka) (z d. Biernacka) ur.1836, Brochów, Łowicz; śl.18 paź 1874, Firlej; zm.24 lut 1893, Nowy Antonin parafia Firlej. Ich córka Julia Szyller.
Jeśli chodzi o dzieci Karola to jest trochę info, jak chcesz to podam.

_________________
Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2020 - 11:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Moniko, oooOOOoOOoogromne dzięki za pomoc! Smile

Na podstawie danych które wkleiłaś mogę stwierdzić że trop jest dobry, jeśli się potwierdzi przy następnych osobach, to będzie znaczyło że typowałem dobrze i są to ludzie których szukam.

Poszukuje rodziny Kunkel, hutników szklanych, przemieszczających się od huty do huty (byli dość mobilni, dlatego poszukiwania są, hmm... trudne). Mam zidentyfikowane i zbadane na pewno już trzy miejscowości (cofając się w czasie: Smolarnię w okolicach Brańszczyka, Hutę Zawadzką i Hutę Sztabińską), dwie następne są podejrzane (Adamsverdruss mniej, Śliwice pow. Tuchola bardziej) + kilka innych hipotetycznie (Linsk, inne w pow. olsztyńskim). Wygląda na to że z Twoją pomocą coś uda się ustalić.

Wszystkie osoby o które pytałem to - o ile moje domysły są prawidłowe - dzieci Gottlieba Johana Kunkel-a i Anny (lub Elżbiety, lub dwojga imion) Roehborg (lub podobnie, spolszczone na: Reybon). Wszystkie były związane z hutnictwem szkła (mężczyźni osobiście, kobiety najczęściej przez mężów).
Odnajdując te osoby na MH wysnułem teorię o grupie pruskich rodzin, podróżujących od huty do huty (po zamknięciu poprzedniej, lub "zakończeniu interesu" w inny sposób, udawali się w nowe miejsce). Wychodzi mi na to, że kilka rodzin trzymało się razem: moi Kunkele, Shillerowie, Wentzlowie, także Kaltenbachowie, Bertinowie, Roeslerowie, także inni. Informacje które mi podajesz mogą potwierdzić moją teorię (jak na razie na to wygląda).

Bardzo dziękuję jeszcze raz za chęć pomocy, za to co dostałem od ciebie już, i za to co mam nadzieję jeszcze podeślesz (bez pośpiechu, nie ma ciśnienia, szukając ich nauczyłem się już cierpliwości Smile ).
Mam jeszcze jedno pytanie - czy gdyby reszta typów/osób okazała się trafna/właściwa - czy mogłabyś podesłać administratorom witryn na MH mojego maila + prośbę o kontakt (ja bym zredagował i podesłał na PW, Ty byś tylko przekleiła)? Być może będę mógł uzupełnić dane autorów (dane Krystyny nie wykluczają takiej ewentualności).

Oczywiście - gdybyś także czegoś szukała - daj znać, może będę się mógł zrewanżować (szansa mała, ale...).

I dla zainteresowanych - żeby nie było że nie interesuję się tematem - coś o kolonistach niemieckich zaraz napiszę tutaj: https://genealodzy.pl/forum-genealogicz ... 7615.phtml

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2020 - 13:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-05-2007
Posty: 152
Skąd: Sydney, Australia
Status: Offline
Arturze, cieeEEeeszę się, że mogę pomóc.Laughing
Bardzo ciekawe to co napisałeś o hutnikach szklanych. Teraz rozumiem i na pewno łatwiej będzie mi przekazać Ci info z MH. Dobra motywacja!
Post o kolonistach niemieckich czytałam wczoraj a dziś doczytałam resztę. Sama interesuję się tym tematem ze względu na swoich przodków. Ale doszłam do muru, mój Christian Blumberg/Blomberg ukrył się gdzieś w Prusach. Poza tym ciężko mi robić poszukiwania bo nie znam niemieckiego a szczególnie akty pisane ręcznie są strasznie ciężkie do zrozumienia czegokolwiek.Confused

Powracając do Twoich poszukiwań rozumiem, że nie masz pytań związanych z Krystyną także zajmę się Salomeą.

Oczywiście nie będzie problemu z podesłaniem administratorom witryn MH Twojego maila. Zrobię to z przyjemnością.

_________________
Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.717627 sekund(y)