Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2020 - 20:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ja też podawałem link do wątku z 1060:)
więc przy powtórzeniach - chyba nie zaszkodzi na forum PTG podać do zasobu PTG?Smile- tym bardziej że opis w geniind ciut mylący
to jest spis 1939 , niepełny (patrz ulice z końca alfabetu), nieskończony- niezweryfikowany (błędów sporo) w zasadzie techniczne, robocze materiały o płatnikach podatku od nieruchomości z zarządu miasta)
nie stawiałbym go ponad mapą na pewno:)
1930 - bardziej solidny

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2020 - 20:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Skoro taki "niepełny (patrz ulice z końca alfabetu), nieskończony- niezweryfikowany (błędów sporo) w zasadzie techniczne, robocze materiały o płatnikach podatku od nieruchomości z zarządu miasta)" - to czemu go podajesz Smile?
Ja to zrobiłam w konkretnym celu...

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2020 - 20:20
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
bo chciałbym, by na forum PTG były linki do serwisów PTG?Smile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr126Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 13:58
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2020
Posty: 18

Status: Offline
Aneta,
wielkie dzięki:)

W temacie adresu:
- na aktach nie mam żadnego innego numeru, tylko Podchorążych 1, wkleiłbym tu, ale potrzebuję instrukcji...
- wydawało mi się, że numery hipoteczne to numeracja wszystkich budynków w Warszawie i dlatego odrzuciłem tą numerację zakładając, że to numer policyjny
- ale faktycznie w spisie właścicieli domów jest Podchorążych 1 i 3. A te działki wg planów z BOS są niezabudowane...
- do Archiwum Państwowych dzwoniłem, wniosek wysłałem, zobaczymy

Mam jeszcze problem z odszukanie przodka, ale rozumiem, że to już w innym poście powinienem publikować?

Pozdrawiam,
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 14:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Proszę bardzo Smile

Co do wklejania zdjęć, osobiście często korzystam z darmowych hostingów (ot, na potrzeby szybkiego wklejenia fotki). Pełno ich w sieci, np.
https://pl.imgbb.com/
Nowy temat - nowy wątek (lepiej go potem odszukać, niż pamiętać, w którym to wątku o kogoś się pytało, kogoś szukało).

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr126Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 15:16
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2020
Posty: 18

Status: Offline
OK, to podsyłam pliki:
- adres na akcie notarialnym z 1942r: https://ibb.co/54KRvWQ
- akt ślubu z 1922 i adres pana młodego: https://ibb.co/WFYZ6DW
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 15:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Piotrze,

zerknęłam na Olaków w różnych wyszukiwarkach, ale nic ciekawego nie odnalazłam, ale może Włodek ma jakąś koncepcję jeszcze, skoro zależału mu na skanach?

Jeszcze na szybko zerknęłam do "Całej Warszawy" z 1930 r., bo tam także jest wykaz numerów hipotecznych.
Pod numerem 1 widnieje zamiast numeru "os. Zygmuntówka" - dobrze jest zapamiętać:
https://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra/d ... ublication
ul. Podchorążych - patrz skan 286

Przy okazji numerów hipotecznych, warto jeszcze zainteresować się zespołem Hipoteka Warszawska: https://szukajwarchiwach.pl/72/662/0#tabZespol
Może w nim będą jakieś dane na temat poszukiwanego przez Ciebie budynku?

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr126Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 16:06
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2020
Posty: 18

Status: Offline
Dzięki:)
Poczekam na informacje z Archiwum Państwowego
I jeszcze gdzieś poszperam, może ten numer (Podchorążych 1) jest faktycznie hipoteczny, tylko wprowadzony zanim Sielce znalazły się w granicach Warszawy i tak się ostał. Poszukam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2020 - 18:32
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
jak 13 sierpnia o 15:26 - są podstawy by badać
1060 sygn 2841 - plac nie plac bazarek nie bazarek
jest książka meldunkowa z lat 1940-1951 z Podchorążych 1
jest wpis z 1942 (czyli z okresu, który jest też w książce) - jest podstawa by sprawdzać
a gdzie to? nie widzę powodu by zmieniać zdanie:) do 1951 czyli w tym samym czasie (zasadach nazewnictwa, numeracji gdy istniały książki dla np 99)

warto zwrócić uwagę na zmiany i określenia przyporządkowujące w danym okresie hipoteczny z policyjnym (widoczne w tym samym inwentarzu) w jednostkach dot.
Piaseczyńska;58;1939, 1942-1951;[skreślono i wpisano] ul. Podchorążych nr 16
Podchorążych;18;1933-1951;wł. Jan Żak [nr hip. 6908]; niski numer, bliższy Wisły, potwierdzony hipem działki na planie
Podchorążych;25a;1939-1951;wł. Władysław Paprocki sukc., małż. Galler [nr hip. 1373]; tu jest zagwostka
Podchorążych;35a;1931-1951;wł. Józef Strzelecki [nr hip. 5/B/10]; tez pełna zgodność - SIELCA 5B10

z ww - jest zbieżność dokumentów
Podchorążych 1 (notariat) i Podchorążych 1 księga meldunkowa - wykazują oba niezależne źródła, że nieruchomość nie tylko gruntowa ale i budynkowa 1940, 1942, 1945
na zdjęciu lotniczym z 1935 tez widzę budynek hip Zygmuntów 5 / pol. Podchorążych 1

och gdyby trzymali się jak ludzie hipotecznych i później - nie byłoby wątpliwości:) wymyślili policyjne i ludziom problemy robią (znaczy starają sięSmile
co do Nabielaka
może warto sprawdzić (może AP da się namówić na sprawdzenie jeszcze kilku) ale z tego rejonu sa tylko późniejsze

za to ..młody może mieć zapis z KLSu skąd przybył - gdzie został wpisany (do której dokładnie domowej, wręcz na stronie której) - wypadałoby tę "drwalewską" ewidencję sprawdzić
czy jest (a dlaczego miałoby nie być XX w.? ) kiedy wykreślony z gminy Chynów (tak? to była gm. Chynów 1918-1930...) czy jest informacja do której wpisany gdy wykreślany...
"1" i jest "1" dom, książka przedwojenna do "1", numeracja w serii (czyli od 1931 do 1951) też potwierdza "1" od Wisły idąc...
powodzenia! rzadko kiedy komplet jest (ba! w aneksie do M może nawet jakiś mocniejszy niż odpis AU dokument być) i tak potencjalnie wieloźródłowe potwierdzenie:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.566478 sekund(y)