Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2020 - 13:35
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witam,
Duzo informacji: https://runivers.ru/upload/iblock/49e/I ... ch%206.pdf

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Р ... 85;а

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2020 - 14:40
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
a tu o jeńcach w gazecie Śląskiej
https://sbc.org.pl/Content/147545/iv442 ... 7-0001.pdf
Nic nie ruszyłam, AP nie odpowiadają, kwerendy też nic. Czekam cierpliwie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2020 - 22:05
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Tu o wdowie po zolnierzu:
Swierczyn 1907 - akt numer 15
https://www.genealogiawarchiwach.pl/?fb ... archer=big

prosze o tlumaczenie bo moj rosyjski nie jest zbyt cudowny.
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2020 - 22:10
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Czesc

Napisz post w podforum, prośby o tłumaczenie, j rosyjski. Mój rosyjski jest naprawdę też kiepski. Nie pomogę, obawiam sie, że coś źle Ci przetlumacze.
Iza

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-08-2020 - 07:53
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witam,
cytat z aktu slubu: "wdową po Stefanie Sumińskim zmarłym na wojnie pod Mukdenem, urodzoną..."


Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 16:44
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Aktualizacja:
AP Łowicz właśnie odpisało, że nie znaleziono poboru Konstantego Ozdobińskiego w mieście Łowicz w latach od 1899 do 1908.

Poprawka

Kwerendy odpowiedziały. Tzn stwierdzili, że w jednostce 290 Wojskowego Okręgu Wojskowego na bank nie ma spisu poborowych. Można ewentualnie pobieżnie wybrać być może interesujące jednostki do dokładnego przejżenia, koszt wstępny takiego ogólnego szukania ok 100 zł a od razu szukanie w całości ok 1000 zł. Zasugerowałam w takim razie przejzenia jednostki 291 i pan napisał, że wróci do mnie z wyceną.
Jak dla mnie szansę na znalezienie czegokolwiek w tym temacie - w jakie jednostce służył Konstanty Ozdobiński, kiedy był wysłany na wojnę rosyjsko japońska, oraz czy być może brał udział w walkach o Port Artur jest coraz bardziej wątpliwe.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 17:10
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Warszawskiego OW
no nic w 435 z opisu..
nie trzeba było pytać "czy jest spis poborowych" Smile chyba, że nie pytałaś...
100 zł za przejrzenie to nie jest dużo, mnie by męczyło
s.145..?
większość do szybkiego wyeliminowania
zostają sprawy jak w sygn. 145 plus wypłaty zasiłków dla rodzin (ale to pewnie inny zespół, może i inne archiwum) wojskowych

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 17:44
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Cześć Włodek

Pytałam o spis poborowych, a co 😀ale też napisałam że chodzi mi również o jakąś wzmiankę dotycząca tak naprawdę każdej informacji dotyczącej poborowego Konstantego. Stąd cena wysoka bo musieliby wytypować podejrzane o przydatność papiery a potem je dokładnie przejrzeć. Poczekam na info a propos jednostki 291 może a nóż widelec ma to większy sens i zastanowię się nad tym, czy nie rzucić się na głęboką wodę i wydać te 1000 zl jak nie więcej złotych i przeszukać mimo braku spisu, całość. Na tę chwilę nie mam wolnych środków, mam niestety inne wydatki w podobnej wartości. W sumie to niemało pieniędzy. Tata chce dać na poszukiwania fundusze ale nie śmiem prosić ani mówić ile to pieniędzy emerytowi. Tak czy siak, czekam nadal. Ale bez jakiejś nadziei. Tym bardziej, że rosyjskie archiwa jak Piotr pisał, zwykłego szeregowego, bez jednostki czy czegokolwiek więcej, nie będą szukać. Pomału się poddaje.

Zasiłki dla rodzin? Dla rodziców chyba bo on był kawaler. Dopiero w 1908 wziął ślub w Łodzi.
Zobaczę co napisałeś to 145 ale i tak miło, że zaglądasz Smile

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 18:23
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witam,
Wytypuj moze miejsca w ktorych mieszkal lub mogl mieszkac przed 1905 rokiem. A potem sprawdzanie Ksiag Ludnosci Stalej dla miejsc gdzie mogl mieszkac.

np.
https://szukajwarchiwach.pl/73/107/0/?q ... =15&page=2

numer 3.6

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 18:38
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Cześć Piotrze

Sprawdzone. Brak w Sochaczewie, gdzie się urodził. Brak w Łowiczu gdzie do 1897 uczył sie na młynarza, brak go w ogóle w Łodzi, gdzie w 1908 wziął ślub. Brałam pod uwagę ludność stała, niestałą. No kurde człowiek widmo. Dowód wyrobiony w 1929 gdzie jest zapis, że jest maszynistą. Dowód na pracę w Łodzi dopiero od 1925.
Iza

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2020 - 18:57
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Cena - w moim odczuciu - nie jest wysoka. Jest mniej więcej adekwatna do wykonanej pracy.
a rodzeństwo liczne?
Jedynaka raczej by nie wzięli (tym bardziej półsieroty jedynaka), ale i przy sytuacji, ze inne dzieci mogły wspomagać rodziców zdarzało się wsparcie.
Chyba bez rosyjskich archiwów się nie obędzie, można trochę poczytać jeszcze o opiece cesarzowej, jej funduszach, PCK, etc - to w literaturze istnieje. Nie tylko artykułu ale i książki (ok, książek nie czytałem , jednak bez specjalnej zachęty lektura po rosyjsku to oczko za wysoko dla mnie;)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2020 - 11:40
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Cześć Włodku

Cena adekwatna, w ogóle z nią nie dyskutuje, absolutnie. Jedynak - nieee, coś ty. 15 łącznie dzieci, w tym 5 córek, 10 chłopaków! przeżyło i rozmnożyło się panów 5. Pradziadek był przed przed ostatni. Razem z młodszym bratem rozpoczął gałęzi łodzkie. Potem był ostatni brat ale oprócz urodzin nie wiem o nim nic więcej, podejrzewam, że umarł ale nie ma na to aktu.
Rosyjskie archiwa - myślę, że będę zmuszona do nich się udać. Mój rosyjski jest sprzed 20 lat, odświeżony trochę indeksowaniem ale to jednak trochę za mało do książek:) Poczekam, aż znajdę czas na to, bo muszę pomyśleć jak to zrobić, napisać tekst, przetłumaczyć, plan jakis opracować Wink Poza tym, Piotr pisał, że bez podstawowych danych, chociaż jaka jednostka, nie poszukają. Więc może nie warto pisac?

Właśnie mi odpisały kwerendy. Sprawdzili jednostki 290-295 i został ewentualnie 291 ale pod warunkiem, że znam jednostkę w której służył - czego nie wiem Sad Czyli koniec na tę chwilę. Kurde może znowu AP Łódź od nowa przejżę te meldunki, może jakąś jednostkę przeoczyłam. Żebym chociaż wiedziała gdzie pracował przed ślubem, w Łodzi, gdzie mieszkał a tu jego historia łódzka zaczyna się od 1925 roku. Smuteczek.
Iza

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2020 - 07:52
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
hej,
To moze tak od urodzenia:
https://szukajwarchiwach.pl/73/90/0/-#tabZespol
cytat z opisu zespolu " księgi podatkowe, wykazy i księgi ludności, akta techniczno-budowlane, protokóły z posiedzeń Zarządu Miejskiego, książki meldunkowe, akta personalne pracowników, wykazy osób posiadających gospodarstwa rolne. "


Zespol wyglada na dosc nieuporzadkowany takze wypadaloby chyba jechac osobiscie.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2020 - 18:30
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Hejka

https://szukajwarchiwach.pl/73/218/0/?q ... #tabZespol
Czyli komisja spisowa. Ozdobinskich brak. Pytałam już o to jak coś.
Iza

Może kiedyś się tam udam osobiście, poczytać.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-09-2020 - 10:56
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Hejka

Robię małe uaktualnienie.

Na moją prośbę o zdjęcia rodzinne, jakieś dawne do skanowania, znalazło się jedno, którego nigdy nie widziałam. Uwaga, jest na nim 3 mężczyzn w strojach albo piekarzy albo młynarzy!! Z Łodzi! Wg mnie to potwierdzenie, że pradziadek po powrocie z wojny pracował na początku w jakimś młynie w Łodzi. To właściwie jedyny dowód na to. Niestety na zdjęciu nie ma pradziadka, zdjęcie z zakładu w Łodzi.
Już napisałam do AP Łódź z prośbą o kwerende rejestrów Cechu Mlynarzy w Łodzi. Tym bardziej, że mam do zeskanowania oryginalny dyplom młynarza z 1897 roku. Zapewne pradziadek pokazywał go przed rozpoczęciem pracy w młynie. Młynów w tym czasie w Łodzi było sporo, parowe. Coś jest na ten temat w szwa, sprawdzałam, ale wygląda na to, że są dokumenty dotyczące ich budowy, tylko.
Czekam na APLodz.
Iza

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.966219 sekund(y)