Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KlugasOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 07-08-2020 - 20:49


Dołączył: 25-03-2020
Posty: 6

Status: Offline
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się jaki jest współczesny adres domu/działki, w którym mieszkał mój przodek Daniel Klug w 1809 roku. Czy istnieją jakieś dokumenty, które przedstawiają numerację domów w tym okresie? Mam akt zgonu jego pierwszej żony i jest tam zapisane, że zmarła w domu nr 75 w Lubrańcu. Może zna ktoś sposób odnalezienia współczesnego adresu? Dziadek był Sukiennikiem.

Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

P.S. Posiadam mapę z 1875 roku ale jest na niej naniesione dosyć sporo numerów i nie wiem za co odpowiadają.

Link do mapy Lubrańca 1875 rok
https://ibb.co/XVTRwwV

_________________
Tomasz Kluge
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 07-08-2020 - 22:51
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witam,
SKad pochodzi ta mapa ?

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KlugasOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 08-08-2020 - 08:24


Dołączył: 25-03-2020
Posty: 6

Status: Offline
Nie pamiętam już. Szukam starszych map Lubrańca tylko pytanie czy jakiekolwiek się zachowały. Jest ktoś kto pomógłby rozwiązać opisany przeze mnie problem numerów porządkowych kiedyś i odniesieniu ich do czasów dzisiejszych?

_________________
Tomasz Kluge
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joniec_HenrykOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 08-08-2020 - 14:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2018
Posty: 22

Status: Offline
Numeracja domów była zmieniana i porządkowana chyba w latach 50-tych XX wieku. Na starych mapach są dawne numery działek rolnych, a na konturach budynków numery domów. Ja też mam taki problem. Przesunięcia numeru mogą się niewiele różnić lub wiele. Trzeba by pójść do urzędu powiatowego, może mają w swoich archiwach protokoły zmian numerów z tamtych czasów, czy też mapy. O mapy najstarsze trzeba pytać w archiwum państwowym w Toruniu - jeżeli takie mają.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KlugasOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 08-08-2020 - 16:56


Dołączył: 25-03-2020
Posty: 6

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź Smile Czyli numery na konturach budynków to numery domów? Mapa jest z 1875 więc numer powinien być aktualny. Postaram się odnaleźć w gąszczu tych liczb numer 75 i przyrównać do mapy teraźniejszej.

_________________
Tomasz Kluge
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joniec_HenrykOffline
Temat postu: Lubraniec numeracja domów w XIX wieku  PostWysłany: 08-08-2020 - 18:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2018
Posty: 22

Status: Offline
Numer 75 z 1875 roku (XIX wiek), na stan obecny trudno jest stwierdzić czy jest aktualny.

Jeżeli od 1 do 75 nie było dodanych nowych numerów "końcowych" - nowo budowanych parceli - to może być aktualny, a jeżeli były inne numery to podczas porządkowania w latach 50-tych XX wieku nowy numer nieznacznie może się różnić. Można układ działek i ulic spróbować porównać do mapy teraźniejszej. Powodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.983229 sekund(y)